بستن
عضویت در کانال تلگرامی
 • جهت ورود به سایت کلیک کنید
 • منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

  به چالش کشیدن ذهن!!!

  به چالش کشیدن ذهن!!!

  با تجارب تازه و بکر ذهنتان را به چالش بکشید.

  وقتی شما ذهنتان را به چالش می‌کشید تا به راه‌های جدید فکر کند، مغز شما دِندریت‌های جدید می‌سازد که باعث تقویت قشر مخ می‌شوند و این امر به حفظ سلامتی مغزتان کمک می‌کند. افرادی هستند که جدول‌ روزنامه‌ها را حل می‌کنند، یا در مسابقات تلویزیونی شرکت می‌کنند. این کار، عالی است. علاوه بر این، به شما پیشنهاد می‌دهم اگر واقعاً می‌خواهید فکرتان را بازکنید، ذهنتان را با مفاهیم بازیگوشانه به چالش بکشید.

  بدین‌صورت ذهن شما آرامش می‌یابد و از پیر شدنش جلوگیری می‌شود. اگر احساس کردید ذهن شما به تمرینات بیشتر نیاز دارد، چند مورد از این پیشنهاد‌ها را امتحان کنید:

  ‌زبان انگلیسی یاد بگیرید؛ مجبور نیستید در حد تسلط، یک‌زبان را یاد بگیرید. اعداد، رنگ‌ها، روزهای هفته، جملات ساده (البته با دستور زبان درست)، اسم مکان و … ذهن شما را درگیر خواهد کرد:

  در یک حوزه‌ی کاملاً جدید مجله بخوانید:

  هر مجله‌ای که دستتان است کنار بگذارید و مجله‌ی جدیدی را بخرید و بخوانید.

  نقاشی  و یا یک مهارت جدید یاد بگیرید و یا ساده‌تر جدول حل کنید.

  اگر همیشه جدول حروف متقاطع را در روزنامه‌ها حل می‌کنید، انواع دیگر پازل‌ها را هم امتحان کنید مثل مرتب کردن کلمات به‌هم‌ریخته، یا بازی‌های مربوط به یافتن لغات. با این کار، برای ذهنتان چالش‌های جدیدی فراهم می‌کنید.

  خلاقیتتان را احیا کنید

  پایان‌نامه‌ی دوره فوق‌لیسانس من در مورد خلاقیت بود. این مطالعات به من کمک کرد دنیا را به‌صورت تازه و یگانه‌ای ببینم. مایلم برخی از ایده‌های تقویت ذهن و خلاقیت را با شما در میان بگذارم که به شما کمک کند دنیا را با چشمانی دیگر و یا شاید با نورون‌های دیگری ببینید.

  نکته‌ی مهم اینکه همه انسان‌ها خلاق‌اند. ما به شیوه‌های متنوعی خلاقیم. برخی خلاق‌ها، نوآورند. این افراد ایده‌های نو را توی هوا می‌زنند، آن‌ها همیشه برای انجام کارهایشان راه‌های تازه‌ای می‌شناسند. بعضی از خلاق‌ها، منعطف‌اند؛ یعنی به‌ندرت ایده‌های جدیدی مطرح می‌کنند؛ بلکه هنر اصلی‌شان این است که یک ایده را می‌گیرند و آن را به چیز بهتر و کاربردی‌تری تبدیل می‌کنند. هر دو نوع خلاقیت برای ایجاد تغییر در کارها ضروری است. بیشتر مردم فکر می‌کنند خلاقیت نوآورانه، تنها نوعِ اندیشه‌ی خلاقانه است. این تفکر اشتباه است. در کارگاه‌های خلاقیت، به افراد کمک می‌کنم که این خلاقیت خود را تشخیص داده و آن را توسعه دهند. بعضی از تمرین‌های زنگ تفریح ذهن را امتحان کنید تا هم عضلات مغزتان را استحکام ببخشد و هم باعث خنده و سرگرمی‌تان شود.

  زنگ تفریح ذهن

  در زیر اعداد و حروفی قرار دارند که نشان‌دهنده عبارت‌های معمول‌اند.

  ببینید معنای چه تعداد از آن‌ها را می‌توانید کشف کنید

  مثال: ب ر خ و د ا‌ی ت ا ن = برای خودتان

  ت ا م ا م ا ب ب م ش ا ک ن ن

  ب خ ‌ی ل ا ‌ی

  ز‌ ی آ س ب ا م ا س ت ن

  د ا ن غ  و و م ه د ی

  پیشنهاد:

  اگر کلماتی را کشف کردید در بخش نظرات درج کنید.

  تغییر کنید

  هیچ‌کس به‌اندازه‌ی نوزادی که جای خود را خیس کرده، مشتاق تغییر نیست. تغییر در رفتار دشوار است. ما معمولاً چیزها را به همان صورتی که بوده‌اند دوست داریم. «بنابراین بی‌خیال تغییر، خیلی ممنون!»

  این تمرین را انجام دهید دستانتان را در هم قفل کنید، خوب نگاه کنید معمولاً کدام انگشت شستتان بالاست. حالا دستانتان را بازکنید. این بار به نحوی دستانتان را قفل کنید که انگشت شست دست دیگرتان بالا قرار گیرد. چه حسی دارید؟ حال دست‌به‌سینه بنشینید. حالا دستانتان را بازکنید و در جهت مخالف دوباره دست‌به‌سینه بنشینید. چه حسی دارید؟ بیشتر افراد می‌گویند احساس معذب، عجیب و ناراحتی دارند. ما انسان‌ها بنده‌ی عادات هستیم. هر چه از سن شما می‌گذرد این عادت‌ها بیشتر در شما ریشه می‌دواند و عمیق‌تر می‌شوند. ما اسیر زندگی یکنواختم. باید این چرخه‌ی عادات را بشکنیم. از حریم امن خود بیرون آمدن و کارهای را متفاوت انجام دادن، نوعی چالش ذهنی است. سعی کنید هرروز یک کار متفاوت که باعث تقویت ذهنتان شود، انجام دهید.

  دنیای خود را با انتخاب کردن بسازید.

  حساب کنید امروز چند بار دست به انتخاب زده‌اید: برای صبحانه شیر خوردید یا مربا؟ چای کم‌رنگ نوشیدید یا پررنگ؟ نمی‌خواهم سخنانم طعنه‌آمیز باشد. یک کاغذ و مداد بیاورید و حساب کنید از لحظه‌ای که از خواب بیدار شدید تاکنون چند انتخاب داشته‌اید. شما صدها انتخاب داشته‌اید، آیا این‌گونه نیست؟ البته همه‌ی آن‌ها به یک اندازه اهمیت ندارد، اما همه‌ی آن‌ها سبک زندگی و الگوی رفتاری شما را منعکس می‌کنند.

  شما از دوران کودکی انتخاب‌هایی داشته‌اید: انتخاب دوستان، فعالیت‌ها، غذا و لباس. شما هنوز هم در حال انتخابید. بعضی از آن‌ها تأثیرات زیادی بر زندگی‌تان می‌گذارند، مثل ادامه‌ی تحصیل، انتخاب همسر، انتخاب شغل، سبک زندگی و نگرش شما. مغز شما بر اساس این تصمیمات عمل می‌کند. با تصمیم‌های مناسب مغز شما از بهترین ظرفیت خود استفاده خواهد کرد.

  یک وسیله‌ای که در تصمیم‌گیری به شما کمک خواهد کرد جدولی است که PPC نامیده می‌شود (که مخفف Pluses Potentials and concerns است). یک صفحه کاغذ سفید بیاورید و 3 ستون در آن بکشید و ستون‌ها را به مزایا، امکان‌ها و معایب اختصاص دهید. گزینه‌ای که می‌خواهید موردبررسی قرار دهید را مختصر و شفاف بالای صفحه بنویسید.

  در ستون مزایا همه‌ی نتایج مثبتی که به دنبال انتخاب شما رخ خواهد داد را بنویسید و در ستون امکان‌ها همه‌ی احتمالاتی که ممکن است در پی تصمیم شما رخ دهد، اما به‌طور مستقیم به آن تصمیم مرتبط نیست را ثبت کنید. به‌عنوان‌مثال اگر سؤال شما این است که «آیا بهتر است دوباره به دانشگاه بروم تا کارشناسی ارشدم را بگیرم؟»، ستون مزایا پر از شغل‌هایی خواهد شد که به مدرک بالا احتیاج دارند و به افزایش حقوق، وجهه و اعتبار منجر می‌شوند. این به‌سلامتی بیشتر ذهن منجر خواهد شد. ستون امکان‌ها شامل مواردی از این قبیل است؛ «این انتخاب می‌تواند به حوزه‌ی جدیدی از علاقه منجر شود.» یا «این می‌تواند به من برای رسیدن به مدرک دکتری انگیزه کافی دهد.» این موارد، قطعی نیستند، اما ممکن است جزو مزایای جانبی انتخاب شما باشند. ستون معایب به شما کمک می‌کند با یک نگاه واقع‌بینانه به تصمیمات خود بنگرید و کاملاً به این امر واقف باشید که هر انتخابی جنبه‌های منفیِ احتمالی هم دارد. در اینجا آنچه باید متفاوت از سایر جاها باشد آن است که معایب را با لحنی مثبت به روی کاغذ آوریم. به‌جای نوشتن «من از پس آن برنمی‌آیم»، در ستون معایب چنین بنویسید: «چگونه می‌توانم برای ثبت‌نام در دانشگاه پول به دست آورم؟»

  PPC ابزار مفیدی است؛ تصویری دیداری ارائه می‌دهد و به‌وضوح و سازمان‌دهی تفکر شما کمک می‌کند. دفعه‌ی بعد که گزینه‌های مهمی برای انتخاب داشتید، PPC را بیازمایید.

  زنگ تفریح ذهن

  با کلمه‌های زیر چند قافیه می‌توانید بسازید؟

  ایست

  صدایم کن

  شنا

  ماهی

  خواب

  سوار

  کفش

  مانند یک کودک، شورونشاط را بازیابید

  لطفاً توجه کنید: کودک‌وار بودن با بچه بودن متفاوت است. یک دقیقه به این فکر کنید که آخرین بار کی دنیا را از چشمان یک کودک دیدید. درواقع در مورد کشف شکوه و اسرار محیط اطرافتان با شما حرف می‌زنم. چندین سال پیش همراه یک کودک چهارساله از جاده‌ای کوهستانی پایین می‌آمدم. ما هر دو دقیقه یک‌بار توقف می‌کردیم و چون در مورد همه‌چیز سؤال می‌پرسید. این چیست؟ چرا آب از جاده پایین می‌رود؟ چطور آن سنگ‌ها آنجا قرارگرفته‌اند؟ زمان زیادی سپری شد تا ما به پایین جاده رسیدیم. اگرچه من نتوانستم به خیلی از سؤالات او پاسخ دهم اما خیلی خوش گذشت. نکته این است که من بارها از آن جاده گذشته بودم اما چیزهایی که این‌بار می‌دیدم را من هرگز ندیده بودم. او به من کمک کرد که دنیا را از چشمان او و یافته‌هایش ببینم.

  شما هم کودکی را بیابید و با او قدم بزنید. او به شما کمک خواهد کرد که دنیایتان را دوباره کشف کنید. در کنار یک کودک مجبورید که مسیرهای عصبی قدیمی‌تان را خانه‌تکانی کنید یا شاید هم مسیرهای جدید را کشف کنید.

  شادی، خنده و کودکی دنیای دارد که برای آدم‌ بزرگ‌ها معنایی ندارد.

  تا می‌توانید شاد باشید، بخندید و کودکی کنید که دنیا ارزش یک لحظه غم را ندارد.

  درباره نویسنده

  مطالعه شریف بزرگ‌ترین سایت آموزش آنلاین در حوزه‌های مدیریت فردی، مهارت‌های فوق ضروری تندخوانی، تقویت حافظه، آموزش زبان انگلیسی، روش مطالعه، تمرکز… از سال ۱۳۹۰ فعالیت می‌کند و افتخار همکاری با مجموعه ارزشمند جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی شریف، نهاد کتابخانه‌های کل کشور، شهرداری تهران و صدها مجموعه دانشگاهی را در رزومه خو د دارد.

  مطالب مرتبط

  11 نظر

  1. vahid

   سلام
   ممنون از این مطلب مفیدتون و واقعا استفاده کردم

   من خودم به اوردن برنامه ها و هدف ها در کاغذ خیلی علاقه دارم و دائما این کارو می کنم
   این PPC که گفتید رو با باهاش آشنا نبودم و مشتاق شدم بیشتر در موردش بدونم
   میشه بازم مثال بزنید که در چه انتخاب هایی می تونه واقعا مفید باشه؟
   مثلا من اگه بخوام یه مهارتی رو شروع به یادگیری بگیرم هم می تونم از این ابزار استفاده کنم؟

   پاسخ
  2. هستی

   با سلام و احترام
   من تا دیروز روی سه هدف فکر می کردم که یکیشو برای چند سال بعد انتخاب و پیگیری کنم بر طبق همین سه گانه امکان ها، مزایا و معایب؛ دو سه ماهی هست فکر میکنم چون تصمیم بسیار تاثیرگذاری در زندگیم است (همیشه در انتخاب هایم به این سه گانه توجه می کنم). از امروز هدف چهارم هم اضافه شده که می تواند سه هدف دیگر را هم پوشش دهد اما با فاصله زمانی 10 – 8 ساله. این آخری خیلی متفاوت از نظر اطرافیان است و البته برای من هم بسیار شوکه کننده. حالا موندم کدوم تصمیم رو بگیرم.
   در قسمت زنگ تفریح ذهن اولین کلمه ای که پیدا کردم “بیخیال” بود که نوشتم و شما نظرمو حذف کردید! انتظار توضیح دارم.

   پاسخ
  3. پارسا_کارشناس آموزش مطالعه شریف

   سلام سرکار خانم هستی
   ما هیچ کامنتی را حذف نمیکنیم مگر ادب و احترام رعایت نشده باشد.
   با توجه به شناخت نسبی که از کاربران خودمان داریم که افرادی تحصیلکرده، خاص و با شعور اجتماعی بالا هستند، کامنت ها بدون تایید روی سایت قرار میکیرند.
   احتمال میدم در حین ارسال نظر شما اینترنت قطع شده است چون کامنتی ارسال نشده.

   دوستدار شما
   تیم مطالعه شریف

   پاسخ
   1. هستی

    سلام آقای پارسای گرامی
    می فرمائید “کامنت ها بدون تایید روی سایت قرار می گیرند.” اما چند روزی هست که بالای کامنتم می نویسید: “دیدگاه شما در انتظار بررسی است.” و بعد از مدتی روی سایت قرار می گیرد. روش سایت عوض شده یا …؟

    پاسخ
  4. فاطمه

   سلام و خدا قوت
   تغییر همیشه برای من به عنوان یک مسئله بزرگ مطرح بود. گاهی از اینکه تغییر کنم میترسیدم و میترسم. خواندن این مقاله دید جدیدی از تغییر را برایم مطرح کرد.
   به نظرم تغییر میتونه شیرین هم باشه. حتی میتونم بگم اگه تغییر نباشه زندگی ما آدما بی معنی میشه. اما خوب اولش کمی ممارست و پیگیری میخواد و به نظرم اینه که کمی سختش میکنه. شاید بهترین کارتغییر نگرشمون به خود تغییره…
   ازمقاله زیبا و پر مغزتون واقعا ممنونم.

   پاسخ
  5. فربد

   سلام
   ممنون بابت این مقاله مفید
   آیا این عبارات را درست فهمیدم؟ انگار بعضی هاش معنی نمی دهد
   بی خیال
   آسیب زمستانی
   مهدی و داغون
   با مامانتان بکشم

   پاسخ

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  تلگرام-مطالعه شریف
  ثبت نام آسان و رایگان در سایت
  برای عضویت در سایت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

  ۳۰۰۰ تومان اعتبار دریافت کنید
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود فایل های آموزشی ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده باشید.
  برای اینکار کافیه که فقط آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
  بعد از اینکه روی دکمه ثبت نام کلیک کردید ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.

  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١-٣٠٠٠ تومام اعتبار بگيريد.
  ٢-ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣-اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ است.

  دانلود فايل هاي آموزشي رايگان در مطالعه شريف بسيار آسان است.
  در كمتر از يك دقيقه ايميل خود را وارد كنيد و از آموزش سریع لذت ببريد.

  خواهش ميكنم اين پيشنهاد را از دست ندهيد:
  چون

  صدها مطلب آموزشي با متد فانتوم وجود دارد
  امكان لغو عضويت براي شما وجود دارد
  شايد منجر به يك تغيير و پيشرفت براي ما و شما باشد

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  ١٠٠٪‏
  رايگان و بدون ريسك است.
  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١- ٣٠٠٠ تومان اعتبار بگيريد.
  ٢- ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣- اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای ورود به حساب کاربری آدرس ایمیل به همراه کلمه عبور خود را وارد و سپس روی دکمه ورود کلیک کنید.
  برای ثبت نام در سایت کافیست که آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

  بعد از ثبت نام ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.
  بعد از آن ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که به وسیله آن می توانید رمز عبور جدیدی برای خود تعیین کنید
  برای دریافت رمز عبور جدید ابتدا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی بازیابی پسورد کلیک کنید.

  ارسال گزارش مشکل سایت
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  برای ثبت نام در این دوره شما باید در عضو سایت باشید . اگرقبلا عضو شده اید همین الان وارد حساب کاربری خود شوید.
  دانلود رایگان کتاب
  برای دانلود کتاب مورد نظر روی آن کلیک کنید
  برای دانلود ۵۹ صفحه از کتاب انسان ۲۰۲۰ آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود ۴۰ صفحه از کتاب دانسته هایت را بکار بگیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  می خواهم در مورد
  اطلاعات بیشتری کسب کنم
  درخواست تماس با من
  لطفا صبر کنید
  گزارش مشکلات سایت جدید
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY5MTI3MTA1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX25ld3MlMjBkaWFncmFtLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و یکم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxOTUwMjg5Nl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2RhcmUlMjBtYXJnLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیستم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzk4NDA4NDQ4MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3N0b3JlLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نوزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MzI5NzcxNDdfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YW1yaW4lMjBraGF0JTIwYiUyMGtoYXQubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس هجدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzM5NjQyMDc1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2Rhc3RhbiUyMHRhbGFzaCUyMG1hbi5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY0MzY5NzgwMF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2pveiUyMGIlMjBqb3oubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس شانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE1ODM1MDYxMjVfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzgubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzc2NzIwNjQ2MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس چهاردهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzEwNDUwNjMwNjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzYubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس سیزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0MzEzODQ4Ml9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دوازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzkzMTAxNzY2X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM180Lm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس یازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0ODQ3OTIwNzNfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YWdoaXIlMjBuZWdhcmVzaC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5NzE1Nzg5MjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y19zZWN0aW9uJTIwc2lsdmVyLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MTk5NjUwMV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mcmVlLW9rZXkvRFZEM18zLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس هشتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzMyODI3NjA4MV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfMS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzUyMzQ5NTQ4OF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfNC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس ششم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcyMzAwNTUxNl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfMy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پنجم
  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
  درس چهارم
  درس سوم:مکانیزم مغز انسان
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZyZWUtc3BlZWRyZWFkaW5nL2F2Y18yLXNvcmF0JTIwc2FuamVzaC5tcDQ/Xz0xIj48L3ZpZGVvPg==
  درس دوم:سنجش سرعت مطالعه
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0P189MSI+PGEgaHJlZj0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzJfMS5tcDQiPmh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0PC9hPjwvdmlkZW8+
  درس اول:پل هوایی,شبیه ساز هسته مغز
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxNzI5MDExM19odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3RhZ2hpciUyMG5lZ2FyZXNoLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و سوم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzU1NDE3NDc4X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3ZpZGVvLzEyLWNvdXJzZS9hdmNfdGFnaGlyJTIwbmVnYXJlc2gubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس بیست و دوم
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  رویاها با شک از بین می‌روند، نه با شکست !
  شاید یک ایده زندگی تان را دچار تحول کند. با تکمیل فرم زیر ایده‌هایی متحول‌کننده دریافت کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  کد تخفیف 70 هزار تومانی
  برای دریافت کد تخفیف 70 هزار تومانی
  کافی است ایمیل خود را وارد کنید
  تا کد تخفیف برایتان ایمیل شود.
  خیلی وقت‌ها یک ایده کوچک زندگی ما را متحول میکند.
  گاهی اوقات چیزی که فکرش را نمیکنیم، تاثیر بسیار بزرگی در
  زندگی ما میگذارد. ولی ما از کنارش همینطور عبور میکنیم.
  آیا این بار هم به راحتی عبور میکنید؟
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.