بستن
عضویت در کانال تلگرامی
 • جهت ورود به سایت کلیک کنید
 • منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

  راهکارهایی برای ایجاد یک سال پرقدرت و نتیجه ​بخش

  سعید محمدی

  راهکارهایی برای ایجاد یک سال پرقدرت و نتیجه بخش

  راهکارهایی برای ایجاد یک سال پرقدرت و نتیجه بخش:

  شاید بهتر باشد از خود بپرسیم: چرا بیشتر انسانها هر سال برای خود هدف ها و برنامه های ارزشمندی در نظر می گیرند و جالب اینکه همان هدف ها و برنامه را برای سال بعد هم تعیین می‌کنند. واقعا چرا؟ چرا برنامه می ریزیم و هدف می گذاریم ولی بیشتر وقت ها به آن نمی رسیم و سال بعد نیز چون نیاز به آنها از بین نرفته و شاید بیشتر هم شده باشند، به ناچار دوباره و دوباره و سالهای پی در پی در جستجوی آنها عمر عزیز به باد می دهیم

  اگر بگویم که، «بیشتر انسانها با تمام آموزشهایی که می گیرند و تلاشهایی که می کنند در عمق وجودشان باور زیادی به موفقیت و شادمانی ندارند»، حرف بیراهی نیست؛ چرا که تجربه سالها تلاش‌شان به آنها می گوید که پیروزی و موفقیت بیشتر یک رویا و شاید یک توهمِ لذت بخش است تا یک واقعیت دست یافتنی و ملموس.

  هر چند خوشبختانه تعداد ناچیزی هم هستند که موفقیت هایشان نه تنها آنان را شادمان و خشنود می سازد بلکه امید بخشِ نا امیدان نیز هستند و می شوند. همین گروه هستند که برای انجام ساده ترین و طبیعی ترین فعالیت بشری یعنی موفق و شاد بودن، از دیدگاه میلیون ها نفر قهرمانان شگفت انگیز و اسطوره های زندگی به نظر می آیند.

  در حالی که بهتر است واقع بینانه بپذیریم که: «هیچ کاری ساده تر و لذت بخش تر از موفقیت، و هیچ کاری درد آور تر و ناگوار تر از شکست خوردن و ناموفق بودن برای بشر نیست.» و شگفت آور این است، با اینکه هنوز بیشترِ انسانها بیشترِ عمر شان با شکست و تلخکامی می گذرد، با این حال در جمعْ هنوز انسانها پیشرفت می کنند و می سازند و ادامه می دهند. چرا که، «آفرینش بشر برای موفقیت و شادکامی است نه شکست و تلخکامی.»

  نکته جالب تر و شگفت انگیز تر در تایید گفته ام این است که، «مهم ترین و حیاتی ترین فعالیت های زندگی، دقیقا آسان ترین و طبیعی ترین رفتار موجود زنده است.» بطور مثال از شما می پرسم کدام یک از این فعالیت های حیاتی مهم ترند:

  – خوراک خوردن؟

  – آب نوشیدن؟

  – نفس کشیدن؟

  درست گفتید، «نفس کشیدن»، چرا که انسان بطور متوسط می تواند یک ماه بدون خوراک، یک هفته بدون آب و تنها حداکثر پنج دقیقه بدون اکسیژن زندگی کند. حال از شما می پرسم کدام یک از فعالیت های حیاتی یاد شده انجامش آسان تر است و لذت بخش تر؟

  درست می گویید:

  «نفس کشیدن».

  برای تان جالب نیست که انجام مهم ترین فعالیت حیاتی، ساده ترین و کم هزینه ترین آن است. چرا که اگر قرار بود به نسبت اهمیتِ فعالیت های حیاتی، فشار و سختی و نیرو مصرف شود، زندگی کردن بسیار دشوار و ناگوار می شد. ( یعنی هر چند ثانیه می بایست فشار و سختی را به خود بیاورید تا زنده بمانید.)

  «اساس آفرینش جهان بر شدن است و نه نشدن، به همین دلیل نشدن برای همه موجودات سخت و دشوار می آید.» حال از خودمان بپرسیم چرا در سال نود چهار می بایست در پی «راهکارهایی برای ایجاد یک سال پر قدرت و نتیجه بخش باشیم»؟ درست حدس زدید، برای اینکه: «در سال نود و پنج می بایست هدف های متفاوت و بزرگتر و اثر بخش تری را برای خود تعریف و تعیین کنیم.» این مهم ممکن نیست مگر این که در سال نود و چهار «مکانیسم موفقیت» را با تمام وجود درک کنیم و کار با آن و رسیدن به نتیجه را با تمام سلولهای وجودمان تجربه و باور کنیم.

  پیشنهاد من به خودم و شما عزیزان علاقه مند به موفقیت این است:

  نخست «موفقیت را باور کنید»

  باور کنید که موفق بودن آسان ترین و فراوان ترین قانون زندگی است. و «هر کس این قانون طلایی جهان هستی را نادیده بینگارد سخت تنببه خواهد شد، و  چه تنبیه ای بد تر از اینکه پیوسته در رنج و ناخوشی باشد.» هر گاه خود را ناموفق و ناخشنود می بینید تعجب کنید و از خود بپرسید چرا؟ نه اینکه وقتی موفق می شوید تعجب کنید و آن را از روی ناباوری به پای خوش شانسی یا اتفاق خوش بگذارید. چنانچه هر گاه ناخوش می شوید به نزد پزشک می روید، چرا که تندرستی را باور کرده اید و نا خوشی و بیماری را عارضه می دانید که می بایست رفع شود.

  دوم، «تا می توانید خوش باشید»

  و این ممکن نیست مگر، «پیوسته سپاسگزار باشید.»  بجای توجه به ناروایی های و ناخوشی ها با تمام وجود قدر آنچه که دارید و هستید را بدانید و از آن به بهترین روش استفاده کنید و لذت ببرید. «شاد بودن و لذت بردن از آنچه که هستید و دارید، احترام به طبیعی ترین قانون زندگی و آفرینش الهی است.»

  سوم، «برای داشتن نتیجه های مثبت و همیشگی، روی ریشه ها کار کنید نه روی شاخ و برگ.»

  همان گونه که با خرید میوۀ مرغوب و آویزان کردن بر روی درختان هیچ نتیجه ای جز به هدر دادن سرمایه و وقت خود نخواهید داشت، همان طور هم با ادای موفقیت درآوردن و روی تکنیک های کم عمق و کم اثر سرمایه گذاری کردن، منابع ارزشمند زندگی تان را به هدر خواهید داد. اگر بذر یا قلمه مرغوبی در خاک بگذارید مطمئن باشید با کمترین هزینه بیشترین و پایدارترین محصول را هر سال خواهید داشت. اجازه دهید مثالی بزنم: در گلفروشی ها اگر دقت کرده باشید رنگ گلها را با قرار دادن در محلوی های رنگی متفاوت تغییر می دهند و گوناگونی وسیع تری از آنها ایجاد می کنند. اما هر بار برای داشتن گلهایی متفاوت از آنچه که در طبیعت یافت می شود می بایست محلول های رنگی آماده کرد و  مدتی گلها را در آن قرار داد. حال اگر به کمک علم ژنتیک بتوانید با تاباندن اشعه بر روی بذر یا پیاز آن گلها موجب «جهش مولکولی» در آن بذر یا پیاز شوید، به خوبی می دانید که بطور مطمئن و پایداری با کاشتن آن بذر یا پیاز هر ساله گلهای مورد علاقه خود خواهید داشت. چرا که، تغییر در درون سلول رخ داده است، تغییری پایدار و قابل اطمینان با کمترین هزینه. همانند این گلها تا زمانی که تلاشِ ما بر ظاهر و تغییر در بیرون باشد، برای دست یافتن به هر نتیجه ای می بایست وقت و انرژی زیادی صرف کنیم که معمولا هم نتیجهبخشیِ دلخواه را ندارد. اما اگر بتوانیم در نظام ارزشها و باورهایمان تغییر کارآمد و درست را ایجاد کنیم، برای ناموفق بودن می بایست صرف انرژی کرد نه برای موفق بودن. باور کنید، «موفق بودن برای انسانهای موفق ساده ترین کار است و ناموفق بودن اگر ناممکن نباشد بسیار دشوار است.» کاری کنیم که در سال نود چهار «موفقیت عادت مان شود، عادتی لذت بخش و سودمند. تغییر از درون.»

  چهار، باور کنید، «هر چیزی قیمتی دارد که معمولا پیش از به دست آوردنش می بایست حاضر شوی و بتوانی قیمتش را پرداخت کنی.»  

  به عبارت دیگر، «میانبُری وجود ندارد.» از دیدگاه من راه ها یا درست هستند و کارآمد، و یا غلط هستند و ناکارآمد و کم اثر. معمولا هنگامی که حرف از «میانبر» می آید یعنی می خواهیم، قیمت چیزی را ندهیم و یا با هزینه کمتر و یا سرعت بیشتر آن را به انجام برسانیم. اگر راه کارآمد، کم خرج تر و سریع تری برای رسیدن به هدف خود پیدا کردید به شرط اینکه به موفقیت های آتیِ شما لطمه نزند، از آن پس، راه جدید درست است و کارآمد و راه درستِ پیشین ناکارآمد و منسوخ.

  تجربه ام نشان می دهد، بیشترین مشکل افراد برای دستیابی به موفقیت پس از باور نداشتنِ قلبی به موفقیت و طبیعی دانستن آن، این دو نکته است:

  ۱. نمی دانند چه می خواهند؟ (منظور از موفقیت برایشان به روشنی معلوم نیست)، و

  ۲. حاضر نیستند برای رسیدن به خواسته های خود، «قیمت بپردازند». (یعنی هدف هایشان بیشتر آرزو است تا یک خواستۀ مشخص و قدرتمند. «اگر بشود بد نیست»، هدف نیست، و این نمی تواند مکانیسم موفقیت طبیعی و درونی تان را راه بیندازد.)

  اگر توانسته باشم منظورم را بهروشنی رسانده باشم، به سرعت و روشنی درخواهید یافت: «برای موفقیت و موفق شدن نیازی به گذراندن دوره و آموزش نیست، چرا که موفقیت مکانیسمی است نهفته در درون هر موجود زنده.» مثل اینکه بگوییم کلاس های آموزش «زنده ماندن»، کلاس های آموزش «نفس کشیدن». آنچه که آموزش نیاز دارد این است که بدانیم، «منظور مان از موفقیت چیست؟» اگر تعریف درستی از موفقیت داشته باشیم و هدف گذاری کنیم، مکانیسم موفقیتِ درونی مان خود به خود، سریع، آسان و از کوتاه ترین راه ما را به آن خواهد رساند. بیاموزیم که چرا نفس کشیدن مهم است؟ بیاموزیم هوای تمیز را قدر بدانیم و در هوای آزاد و تمیز نفس بکشیم. بیاموزیم برای زنده ماندن نیازی به تلاش برای نفس کشیدن نیست، خودش خود به خود و روان انجام می شود، کافی است که هوا باشد (هدف)، هوای سالم (هدف ارزنده و قدرتمند).

  دست به دست یکدیگر بدهیم و کاری کنیم تا  برآیند دسترسی به هدف های سال نود و چهار مان، موجب شود تا در سال نود و پنج خواسته های مان جدید تر، قوی تر و عمیق تر و اثر گذار تر باشند تا تنها تکرار هدف ها و آرزوهای سال های پیشین. سال نود چهار با کمی عمیق شدن در مفهومِ «موفقیت»، می تواند شما را تبدیل به اسطوره ای ارزشمند برای سایر انسانها نماید. کار خوبی است و ارزشمند، انجامش دهید. دنیا نیاز به موفقیت و امید بیشتری دارد.

  «بخواهید و کاری کنید تا جهان در سال نود و چهار و از آن پس، جایی بهتر برای زیستن شود.»

  پینوشت: پیشنهاد می کنم سمینار های «هدف»، «موفقیت» و «ده نمک» محمود معظمی را برای درک بهتر این مقاله تهیه و نگاه یا گوش کنید.

  دکتر محمود معظمی-بهترین استاد ثروت در ایران

  moazami.ca

  برای دانلود این مقاله به صورت pdf روی همین متن کلیک کنید. 

   

  درباره نویسنده

  مطالعه شریف بزرگ‌ترین سایت آموزش آنلاین در حوزه‌های مدیریت فردی، مهارت‌های فوق ضروری تندخوانی، تقویت حافظه، آموزش زبان انگلیسی، روش مطالعه، تمرکز… از سال ۱۳۹۰ فعالیت می‌کند و افتخار همکاری با مجموعه ارزشمند جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی شریف، نهاد کتابخانه‌های کل کشور، شهرداری تهران و صدها مجموعه دانشگاهی را در رزومه خو د دارد.

  مطالب مرتبط

  2 نظر

  1. شیوا

   واقعا با خوندن مقالاتتون لذت میبرم و انگیزه ام بیشتر و بیشتر میشه آخه من قراره سال 95 کنکور بدم با خوندن مقالات شما واقعا انرژی میگیرم و اهدافام برام پررنگ تر میشن.
   مممنونم بخاطر سایت خوبتون.
   اگه امکانش هست به سایتتون خبرنامه هم اضافه کنید تا با قرار دادن مقاله ی جدید رو سایت از طریق ایمیل به ما اطلاع داده بشه تشکر.

   پاسخ
  2. مریم باجلان_کارشناس مطالعه شریف

   سلام شیوای عزیز، دوست خوب مطالعه شریف
   افتخار میکنیم که شما در این سن و سال کم اهداف بزرگی برای خود قرار داده اید.
   ممنون از پیشنهاد خوبتون
   چشم
   حتما توی یک ایمیل از کاربرای خوب مطالعه شریف نظرسنجی میکنیم و اگر اکثریت موافق بودن این سیستم رو قرار میدیم.

   پاسخ

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  تلگرام-مطالعه شریف
  ثبت نام آسان و رایگان در سایت
  برای عضویت در سایت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

  ۳۰۰۰ تومان اعتبار دریافت کنید
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود فایل های آموزشی ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده باشید.
  برای اینکار کافیه که فقط آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
  بعد از اینکه روی دکمه ثبت نام کلیک کردید ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.

  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١-٣٠٠٠ تومام اعتبار بگيريد.
  ٢-ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣-اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ است.

  دانلود فايل هاي آموزشي رايگان در مطالعه شريف بسيار آسان است.
  در كمتر از يك دقيقه ايميل خود را وارد كنيد و از آموزش سریع لذت ببريد.

  خواهش ميكنم اين پيشنهاد را از دست ندهيد:
  چون

  صدها مطلب آموزشي با متد فانتوم وجود دارد
  امكان لغو عضويت براي شما وجود دارد
  شايد منجر به يك تغيير و پيشرفت براي ما و شما باشد

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  ١٠٠٪‏
  رايگان و بدون ريسك است.
  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١- ٣٠٠٠ تومان اعتبار بگيريد.
  ٢- ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣- اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای ورود به حساب کاربری آدرس ایمیل به همراه کلمه عبور خود را وارد و سپس روی دکمه ورود کلیک کنید.
  برای ثبت نام در سایت کافیست که آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

  بعد از ثبت نام ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.
  بعد از آن ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که به وسیله آن می توانید رمز عبور جدیدی برای خود تعیین کنید
  برای دریافت رمز عبور جدید ابتدا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی بازیابی پسورد کلیک کنید.

  ارسال گزارش مشکل سایت
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  برای ثبت نام در این دوره شما باید در عضو سایت باشید . اگرقبلا عضو شده اید همین الان وارد حساب کاربری خود شوید.
  دانلود رایگان کتاب
  برای دانلود کتاب مورد نظر روی آن کلیک کنید
  برای دانلود ۵۹ صفحه از کتاب انسان ۲۰۲۰ آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود ۴۰ صفحه از کتاب دانسته هایت را بکار بگیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  می خواهم در مورد
  اطلاعات بیشتری کسب کنم
  درخواست تماس با من
  لطفا صبر کنید
  گزارش مشکلات سایت جدید
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY5MTI3MTA1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX25ld3MlMjBkaWFncmFtLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و یکم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxOTUwMjg5Nl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2RhcmUlMjBtYXJnLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیستم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzk4NDA4NDQ4MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3N0b3JlLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نوزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MzI5NzcxNDdfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YW1yaW4lMjBraGF0JTIwYiUyMGtoYXQubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس هجدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzM5NjQyMDc1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2Rhc3RhbiUyMHRhbGFzaCUyMG1hbi5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY0MzY5NzgwMF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2pveiUyMGIlMjBqb3oubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس شانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE1ODM1MDYxMjVfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzgubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzc2NzIwNjQ2MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس چهاردهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzEwNDUwNjMwNjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzYubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس سیزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0MzEzODQ4Ml9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دوازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzkzMTAxNzY2X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM180Lm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس یازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0ODQ3OTIwNzNfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YWdoaXIlMjBuZWdhcmVzaC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5NzE1Nzg5MjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y19zZWN0aW9uJTIwc2lsdmVyLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MTk5NjUwMV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mcmVlLW9rZXkvRFZEM18zLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس هشتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzMyODI3NjA4MV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfMS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzUyMzQ5NTQ4OF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfNC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس ششم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcyMzAwNTUxNl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfMy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پنجم
  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
  درس چهارم
  درس سوم:مکانیزم مغز انسان
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZyZWUtc3BlZWRyZWFkaW5nL2F2Y18yLXNvcmF0JTIwc2FuamVzaC5tcDQ/Xz0xIj48L3ZpZGVvPg==
  درس دوم:سنجش سرعت مطالعه
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0P189MSI+PGEgaHJlZj0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzJfMS5tcDQiPmh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0PC9hPjwvdmlkZW8+
  درس اول:پل هوایی,شبیه ساز هسته مغز
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxNzI5MDExM19odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3RhZ2hpciUyMG5lZ2FyZXNoLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و سوم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzU1NDE3NDc4X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3ZpZGVvLzEyLWNvdXJzZS9hdmNfdGFnaGlyJTIwbmVnYXJlc2gubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس بیست و دوم
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  رویاها با شک از بین می‌روند، نه با شکست !
  شاید یک ایده زندگی تان را دچار تحول کند. با تکمیل فرم زیر ایده‌هایی متحول‌کننده دریافت کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  کد تخفیف 70 هزار تومانی
  برای دریافت کد تخفیف 70 هزار تومانی
  کافی است ایمیل خود را وارد کنید
  تا کد تخفیف برایتان ایمیل شود.
  خیلی وقت‌ها یک ایده کوچک زندگی ما را متحول میکند.
  گاهی اوقات چیزی که فکرش را نمیکنیم، تاثیر بسیار بزرگی در
  زندگی ما میگذارد. ولی ما از کنارش همینطور عبور میکنیم.
  آیا این بار هم به راحتی عبور میکنید؟
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.