بستن
عضویت در کانال تلگرامی
 • جهت ورود به سایت کلیک کنید
 • منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

  مغز انسان 2020

  مغز انسان 2020

  مغز انسان 2020:

  در برابر ذهن آدمی احساس دچار بهت و حیرت می‌شوم. خداوند این شگفت‌انگیزترین و بهت‌انگیزترین هدیه را به همه انسان‌ها عطا کرده و بر ماست که بهترین استفاده را از آن ببریم. این کتاب به شما کمک خواهد کرد که این هدیه‌ی ارزشمند را دریابید.

  تصمیم گرفتم این اطلاعات را به‌صورت مقاله در سایت مطالعه شریف ارائه دهم. البته بعضی بخش‌ها طولانی‌تر از بقیه هستند. در کلاس‌هایی که تقویت هوش و کاهش استرس به روش فانتوم تدریس می‌کنم، موضوعی که اکثر دانشجویان دوست دارند وقت بیشتری به آن اختصاص داده شود تقویت حافظه است. به همین دلیل چندین صفحه بیشتر به آن اختصاص دادم. در این کتاب هیچ الگوی منطقی نخواهید یافت. ممکن است شما مطالبی را ببینید که در بخش‌های مختلف تکرار شده است. در کتاب مقدس وقتی حضرت عیسی (ع) می‌خواست بر مطلبی تأکید کند، آن را تکرار می‌کرد (نگاه کنید به لوقا 15). در آنجا عیسی یک مفهوم را سه بار تکرار کرده است؟ چرا؟ چون می‌خواسته که ما مطلب را خوب بفهمیم. نگاهی بیندازید به قرآن که چگونه با داستان‌گویی و مثال آموزش می‌دهد. وقتی موضوعی در بخش‌های مختلف کتاب تکرار شده به خاطر اهمیت آن است و به خاطر آن است که می‌خواهم متوجه مطلب شوید.

  بخش‌های «زنگ تفریح ذهن» را به‌عنوان استراحت کوتاه در کل کتاب گنجانده‌ام. نویسنده خود به آنچه شمارا توصیه می‌کند عمل کرده و همچنان می‌کند. وقتی شما به یک استراحت می‌رسید وقت آن است که تمرین‌هایی را انجام دهید. این تمرینات؛ نشاط‌آور، انگیزه‌بخش و بسیار بااهمیت‌اند و ذهن شمارا با امور تازه و نوظهور به چالش می‌کشند.

  این اطلاعات از دل سال‌ها تحقیق روی ذهن و کنفرانس‌هایی راجع به پیری، از اینترنت، رادیو، تلویزیون، کتاب، مجلات، مقالات روزنامه‌ها و برنامه‌های آموزش یوگا و درواقع هرجایی که به مطالبی ازاین‌دست برخورده‌ام، گردآوری‌شده است. من «خوره‌ی ذهن» شده‌ام – مدام در حال کشف این موضوع‌ هستم که عملکرد ذهن چه ارتباطی با یادگیری، جوانی و طول عمر دارد.

  جذابیت و درعین‌حال مشکل تحقیقاتی که روی ذهن انجام می‌شود این است که تقریباً هرروز اطلاعات جدیدی در این خصوص ظهور می‌کند. دانشمندان در سراسر دنیا ساعات زیادی، خود را غرق مطالعه و تحقیقات در این زمینه‌ها کرده‌اند. این اطلاعات مدام در حال تغیر هستند. می‌توان گفت تنها چیزی که در این مورد ثابت باقی‌مانده، خود تغییر است. این موضوع، موضوعی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است.

  من پزشک، متخصص فیزیولوژی و یا متخصص اعصاب نیستم. من یک مربی‌ام که به سالم و سرزنده نگه‌داشتن ذهنِ انسان در طول دوران عمر او علاقه دارم. بدیهی است که مغز می‌تواند عملکرد خود را با تغذیه و مراقبت صحیح تا سالیان دراز ادامه دهد. مغز واجد نوعی «عنصر انعطاف‌پذیری» است که در سرتاسر طول عمر آدمی به آن (مغز) اجازه‌ی رشد، تغییر و تکامل می‌دهد.

  همه‌ی ما می‌دانیم که مغز دو نیمکره با عملکردهای مستقل دارد. بااین‌حال، این دو نیمکره اطلاعات یکسان را در ظرف یک‌هزارم ثانیه باهم پردازش می‌کنند. وقتی شما صحبت می‌کنید نیمکره‌ی چپ، به فکر آماده کردن واژگان است، درحالی‌که نیمکره‌ی راست، جمله می‌سازد. این دو نیمکره به بهترین شکل دوشادوش یکدیگر در حال فعالیت‌اند. شما می‌توانید از این کتاب به‌عنوان مرجعی برای خودتان، پدر و مادر پیرتان، خویشاوندان و دوستانتان، کهن‌سالان و هر کس که صلاح می‌دانید و با هر روشی که ابتکار و خلاقیتتان اجازه می‌دهد، بهره ببرید.

  من در سوگ مادربزرگم که در 92 سالگی از دنیا رفت، گریه نکردم. زمانی گریستم که شش هفته پیش از مرگش او را در آغوش کشیدم و او مرا نشناخت. من برای از دست دادن زنی می‌گریستم که همچون یک راهگشای دلسوز تمام زندگی‌ام را تحت تأثیر قرار داده بود. او انسانی قوی، سرزنده و شاداب بود. آواز خواندن را دوست داشت و هنرمندی بی‌نظیر بود. من در فقدان کسی می‌گریستم که همیشه هرگاه به وی نیاز داشتم، آماده و حاضر بود. احساس تنهایی و بی‌کسی می‌کردم. این آدم جدیدی که جسم مادربزرگم را به تصرف خود درآورده بود، نمی‌شناختم. گویی اصلاً مادربزرگ من نبود من 700 کیلومتر دورتر از او زندگی می‌کردم و یکی دو بار در سال او را می‌دیدم اما مرتباً باهم تلفنی صحبت می‌کردیم در این اواخر متوجه شدم که بعضی کلمات را تکرار می‌کند و گاه تا حدی گیج و آشفته به نظر می‌رسید. من این رفتارها به خاطر پیر شدنش می‌دانستم. پیش از آن، تحقیقات مرا در مورد ذهن ِسالخورده (مرحله‌ی پس از دوره‌ی یادگیری ذهن) آغاز کرده بودم و تجربه‌ی مربوط به مادربزرگم مطالعات مرا سرعت بخشید. بیشتر به دنبال آن بودم که در مورد راه‌های پیشگیری از چنین اتفاقانی مطالبی بیاموزم. این به نظرم امکان‌پذیر بود. سمیناری در خصوص افراد کهن‌سال برگزار شد که در آن سمینار سخنران برنامه، دکتر پرلز در خصوص تحقیقاتش روی صدساله‌ها صحبت می‌کرد. وی اظهار کرد که تعداد این افراد (صدساله‌ها) در حال افزایش است. موضوع پژوهش وی این بود که این افراد چه‌کارهایی را انجام می‌دهند یا نمی‌دهند که به صدسالگی یا حتی بیش از آن می‌رسند. همچنین گفت که بیشتر این طول عمرها ژنتیکی و فامیلی است. زمان پرسش و پاسخ برنامه، از او پرسیدم ما که والدینی که تا صدسالگی عمر کنند نداریم، چه کنیم. پاسخ وی همان چیزی بود که من در طی تحقیق خودم (با رویکردی بسیار متفاوت با وی و البته با نتایج مشابه) به دنبالش بوده‌ام؛ اینکه شما می‌توانید گام‌هایی بردارید که بر طول عمر و کارآمدی‌تان مؤثر باشد.

  من دوستانی دارم که در آستانه‌ی هفتاد – هشتادسالگی‌اند و سرزنده، کارآمد و فعال‌اند. من هم دوست دارم مثل آن‌ها باشم می‌خواهم از امروز شروع کنم. می‌خواهم فرزندان و نوه‌هایم را تا زمانی که زنده‌ام بشناسم. می‌خواهم تا روزی که خدا اجازه زندگی به من می‌دهد، یک انسان متفکر و مفید باشم می‌خواهم هر کاری که لازم است انجام دهم تا ذهنی چابک و روحی سالم و شاد داشته باشم؛ و البته می‌خواهم یافته‌هایم را باکسانی که مایل‌اند بشنوند در میان بگذارم. بعضی افراد از من پرسیده‌اند که قصد تو از نوشتن کتاب انسان 2020 و بقیه کتاب‌هایی که نوشته‌ای چیست؟

  آیا علاوه بر اطلاعات موجود، ایده یا طرح جدیدی هم داری؟

  پاسخ من این است: باوجوداینکه همه‌ی افراد دوست دارند در مورد حفظ سلامت ذهنشان بدانند اما همه‌وقت آن را ندارند یا دوست ندارند چندین و چند کتاب و مقاله را بخوانند و یا در سمینارهایی که در این مورد بر پا می‌شود شرکت کنند. بیشتر مردم وقت آن را ندارند که دورهم جمع شوند و به تبادل اطلاعات بپردازند. علاوه بر آن، اکثر اطلاعات هم بسیار فنی و تخصصی است. من تمام مطالب مرتبط را خوانده‌ام در بهترین سمینارهای خارجی شرکت کرده‌ام و از بین آن‌ها اطلاعات ساده، جذاب و قابل‌فهم را گردآورده‌ام. درواقع، سهم من در این کتاب، ارایه جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. من مغز انسان 2020 را در کلاس‌های آموزش بزرگ‌سالان و کارگاه‌های تخصصی در سرتاسر کشور آموزش می‌دهم. می‌دانم که افراد زیادی مشتاق‌اند که در خصوص حفظ تناسب‌اندام ذهن اطلاعاتی کسب کنند. در فرهنگ امروزی، – به قول روزنامه‌ها – ما دنبال درمانِ سریع و آماده (مثل غذاهای آماده) هستیم آری، این همان هدفی است که کتاب من می‌خواهد به آن برسد.

  شمارا به خواندن و آزمودن این کتاب دعوت می‌کنم. البته اگر شما کتاب را بخوانید و بدون اینکه کاری انجام دهید آن را زمین بگذارید، فعالیت بی‌ارزشی انجام داده‌اید. پیشنهاد‌های کتاب را روی خودتان امتحان کنید، هم‌روی کسانی که دوستشان دارید. از همین امروز شروع کنید. اگر پنجاه، شصت، یا هفتادساله‌اید هنوز وقت برای تغییر در آینده هست. اگر سی یا چهل‌ساله هستید که چه‌بهتر، وقت را دست ندهید. هرروزی که شما ذهنتان را بارورتر می‌کنید، سال‌های بیشتری از عمر خود را با تفکر روشن، حافظه‌ی خوب و حس زیبای سلامتی پیش رو خواهید داشت.

  چگونه از این کتاب استفاده کنیم؟

  تصور کنید که می‌توانید در حال حاضر خودتان را در 10 یا 20 سال آینده ببینید.

  سناریوی 1:

  تصور کنید که روی یک صندلی لهستانی نشسته‌اید چندین چهره ناآشنا در اطراف شما جمع شده‌اند، با شما حرف می‌زنند و سؤالاتی از شما می‌پرسند که پاسخ آنان را نمی‌دانید؛ سؤالات مبهم‌اند. به نظرتان می‌آید که جواب آن‌ها را می‌دانید؛ اما هر چه سعی می‌کنید. به خاطر‌تان نمی‌آید. حتی اسم اطراف پیرامونتان را نمی‌دانید. حتی نمی‌دانید چه روزی از هفته و ماه است. طفلکی شما!

  سناریوی 2:

  می‌خواهم برایتان دو تصویر را ترسیم کنم. تصور کنید در شهرتان در یک کلاس و برنامه‌ی آموزشی هستید و تصمیم گرفته‌اید به همراه چند تن دیگر زبان فرانسوی یاد بگیرید. شما قرار ملاقات هفتگی دارید. برای خوردن یک شام سبک بیرون می‌روید. در تمام مدت شام خوردن گویی که در حال بازی هستید، زبان جدید را با دوست دیگرتان تمرین می‌کنید واقعاً معرکه است.

  به زبان ساده اگر بخواهیم حرف بزنیم باید بگوییم که هدف از این کتاب، گیج کردن شما و رویارویی شما با نوعی کلنجار فکری نیست. فکر می‌کنم اگر شما فرصت انتخابی داشته باشید همه‌ی شما سناریوی 2 را انتخاب می‌کنید شاید شما دوست داشته باشید جورچین(پازل) و روبیک درست کنید، یوگا تمرین کنید یا به مکان‌های جدید در سرتاسر ایران و جهان سفر کنید(این یکی از مهمترین اهداف من در زندگیم است)، یا در یک مدرسه‌ی محلی تدریس خصوصی کنید. مهم نیست که شما کاملاً درگیر انتخابی باشید که در زندگی پیش روی‌تان قرا گرفته است.

  حال تصور کنید که این فرصت به شما داده‌شده است. تصور کنید اکنون فرصت آن رادارید که با انجام چند حرکت ساده و سرگرم‌کننده‌ی روزانه، عمر، ذکاوت و هوشتان را بیشتر کنید. آیا چنین فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید؟ مایلید که آخرین 3 دهه‌ی زندگی‌تان را صرف این آزمایش کنید و روزهایتان را باکار مفید و فعالیت پرکنید و به‌طور کامل با خانواده و دوستانتان در حال خوشگذرانی باشید؟

  رسیدن به این هدف مهم امکان‌پذیر است. راهش این است که باید این فعالیت‌ها را انجام دهید.

  اگر شما 20، 30 و یا 40 ساله هستید با خواندن این کتاب این موضوع را دنبال کنید.

  هر چه زودتر این تمرین‌های ذهنی را شروع کنید بهتر است و مدت‌زمان طولانی‌تری به درد شما می‌خورد. کلاسی بروید، چیزی به کسی یاد بدهید، یک‌زبان یا مهارت جدید را یاد بگیرید. فقط کار تکراری نکنید. درست همان‌طور که ورزش می‌کنید که توانایی جسمی‌تان حفظ شود، باید ذهنتان را هم تمرین بدهید که قابلیت و توانایی ذهنتان هم پابرجا بماند. اگر تصمیم گرفتید این کتاب را برای حفظ و سلامت ذهنی‌تان بخوانید آن را جدی بگیرید!

  کتاب را یک‌بار با سرعت بخوانید تا تصویری کلی از آن به دست آورید. بعد دوباره برگردید و این بار آهسته‌تر بخوانید و فعالیت‌هایی را که برایتان جذاب است انتخاب کنید و هر هفته یکی دوتای آن‌ها را تمرین کنید. بعد تعداد دیگری را انتخاب کنید و به‌جای قبلی‌ها انجامشان دهید. تجربه‌هایتان را افزایش دهید و فعالیت‌های تازه و مهیج را بیابید و بیازمایید. سعی نکنید هر کاری را سریع انجام دهید، چون از رَمق خواهید افتاد و مأیوس خواهید شد. می‌توانید با انتخاب چند فعالیت، آن‌ها را در کارهای روزانه خود جای دهید. البته این امر به برخی تغییرات در سبک زندگی‌تان نیاز دارد. این فعالیت‌ها برای آن نیست که یک هفته آن‌ها را انجام دهید بعد زمینشان بگذارید. این فعالیت‌ها زیادتر می‌شوند. به‌عنوان‌مثال در حال حاضر من هرروز صبح با دست چپم مسواک می‌زنم. این بخشی از برنامه‌ی روزانه من است و باعث سرعت و سهولت در فکر من می‌شود. پس از نیم ساعت نوشتن یک مقاله برای سایت مطالعه شریف و تایپ کردن با یک بازی کامپیوتری (معمولاً فوتبال 2015) به خودم جایزه می‌دهم.

  اگر این کتاب را برای یک دوست یا عضوی از خانواده‌تان می‌خوانید که علائمی از کاهش قدرت ذهنی را نشان می‌دهد یا صرفاً به دنبال آن است که قابلیت ذهنی خود را حفظ کند، اکنون وقت آن است که شروع کنید…

  کل کتاب را بخوانید تا به یک دید کلی دست پیدا کنید. بار دیگر آن را بخوانید و از فعالیت‌هایی که می‌توانید اعضای خانواده یا دوستانتان را به انجام آن تشویق کنید. یادداشت بردارید. می‌توانید آن را تبدیل به کاری سرگرم‌کننده کنید و فعالیت‌ها را در حضور شخص دیگر یا به‌عنوان الگوی او انجام دهید. می‌توانید کتاب را با فرد دیگری بخوانید و از او بخواهید به مدت 3 ماه (هر مدتی که خودتان انتخاب می‌کنید) در انجام فعالیت‌ها به‌صورت آزمایشی با شما همراه شود. انجام این فعالیت‌ها با فرد دیگر استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند. اگر روزی من یا دوستم برای 3 کیلومتر پیاده‌روی انگیزه نداشته باشیم همدیگر را تشویق می‌کنیم و به تعبیری همدیگر را هل می‌دهیم. کتاب را با یک نگاه اجمالی بخوانید و قسمت‌های مهم را بارنگ‌های مختلف مشخص کنید؛ کارهایی که می‌توانید با دیگران و به‌صورت جمعی انجام دهید و کارهایی که می‌توانید خودتان یا به‌صورت دونفره انجام دهید. یک گروه پشتیبان را راه بیندازید. برای گروهتان یک اسم انتخاب کنید که دیگران را جذب کند: «تقویت نیروی ذهن» یا «یا از مغزت استفاده کن یا بچه‌اش خداحافظی کن!» کتاب را با یکدیگر کارکنید. تجربه‌ها، موفقیت‌ها، شکست‌ها و اتفاقات خنده‌دار به یکدیگر گزارش دهید.

  روزی یکی از دانشجویان کلاس تقویت هوش به روش فانتوم را در یک مغازه‌ی هایپرمارکت دیدم او گفت که هرروز جورچین بازی می‌کند و بخشی از روزنامه‌های صبح را برعکس می‌خواند. اکنون بیش از دو سال از آن ماجرا می‌گذرد و هنوز هم تمرینات ذهنی‌اش را انجام

  می‌دهد.

  اینکه بخواهید از این کتاب برای حفظ سلامتی ذهنتان استفاده کنید یا نه با شماست؛ اما یک حقیقت را نباید فراموش کرد:

  یا باید از مغزتان استفاده کنید یا مجبورید از دستش بدهید. انتخاب با شماست.

  درباره نویسنده

  مطالعه شریف بزرگ‌ترین سایت آموزش آنلاین در حوزه‌های مدیریت فردی، مهارت‌های فوق ضروری تندخوانی، تقویت حافظه، آموزش زبان انگلیسی، روش مطالعه، تمرکز… از سال ۱۳۹۰ فعالیت می‌کند و افتخار همکاری با مجموعه ارزشمند جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی شریف، نهاد کتابخانه‌های کل کشور، شهرداری تهران و صدها مجموعه دانشگاهی را در رزومه خو د دارد.

  مطالب مرتبط

  3 نظر

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  تلگرام-مطالعه شریف
  ثبت نام آسان و رایگان در سایت
  برای عضویت در سایت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

  ۳۰۰۰ تومان اعتبار دریافت کنید
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود فایل های آموزشی ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده باشید.
  برای اینکار کافیه که فقط آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
  بعد از اینکه روی دکمه ثبت نام کلیک کردید ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.

  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١-٣٠٠٠ تومام اعتبار بگيريد.
  ٢-ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣-اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ است.

  دانلود فايل هاي آموزشي رايگان در مطالعه شريف بسيار آسان است.
  در كمتر از يك دقيقه ايميل خود را وارد كنيد و از آموزش سریع لذت ببريد.

  خواهش ميكنم اين پيشنهاد را از دست ندهيد:
  چون

  صدها مطلب آموزشي با متد فانتوم وجود دارد
  امكان لغو عضويت براي شما وجود دارد
  شايد منجر به يك تغيير و پيشرفت براي ما و شما باشد

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  ١٠٠٪‏
  رايگان و بدون ريسك است.
  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١- ٣٠٠٠ تومان اعتبار بگيريد.
  ٢- ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣- اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای ورود به حساب کاربری آدرس ایمیل به همراه کلمه عبور خود را وارد و سپس روی دکمه ورود کلیک کنید.
  برای ثبت نام در سایت کافیست که آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

  بعد از ثبت نام ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.
  بعد از آن ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که به وسیله آن می توانید رمز عبور جدیدی برای خود تعیین کنید
  برای دریافت رمز عبور جدید ابتدا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی بازیابی پسورد کلیک کنید.

  ارسال گزارش مشکل سایت
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  برای ثبت نام در این دوره شما باید در عضو سایت باشید . اگرقبلا عضو شده اید همین الان وارد حساب کاربری خود شوید.
  دانلود رایگان کتاب
  برای دانلود کتاب مورد نظر روی آن کلیک کنید
  برای دانلود ۵۹ صفحه از کتاب انسان ۲۰۲۰ آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود ۴۰ صفحه از کتاب دانسته هایت را بکار بگیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  می خواهم در مورد
  اطلاعات بیشتری کسب کنم
  درخواست تماس با من
  لطفا صبر کنید
  گزارش مشکلات سایت جدید
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY5MTI3MTA1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX25ld3MlMjBkaWFncmFtLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و یکم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxOTUwMjg5Nl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2RhcmUlMjBtYXJnLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیستم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzk4NDA4NDQ4MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3N0b3JlLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نوزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MzI5NzcxNDdfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YW1yaW4lMjBraGF0JTIwYiUyMGtoYXQubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس هجدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzM5NjQyMDc1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2Rhc3RhbiUyMHRhbGFzaCUyMG1hbi5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY0MzY5NzgwMF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2pveiUyMGIlMjBqb3oubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس شانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE1ODM1MDYxMjVfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzgubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzc2NzIwNjQ2MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس چهاردهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzEwNDUwNjMwNjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzYubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس سیزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0MzEzODQ4Ml9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دوازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzkzMTAxNzY2X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM180Lm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس یازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0ODQ3OTIwNzNfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YWdoaXIlMjBuZWdhcmVzaC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5NzE1Nzg5MjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y19zZWN0aW9uJTIwc2lsdmVyLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MTk5NjUwMV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mcmVlLW9rZXkvRFZEM18zLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس هشتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzMyODI3NjA4MV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfMS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzUyMzQ5NTQ4OF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfNC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس ششم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcyMzAwNTUxNl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfMy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پنجم
  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
  درس چهارم
  درس سوم:مکانیزم مغز انسان
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZyZWUtc3BlZWRyZWFkaW5nL2F2Y18yLXNvcmF0JTIwc2FuamVzaC5tcDQ/Xz0xIj48L3ZpZGVvPg==
  درس دوم:سنجش سرعت مطالعه
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0P189MSI+PGEgaHJlZj0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzJfMS5tcDQiPmh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0PC9hPjwvdmlkZW8+
  درس اول:پل هوایی,شبیه ساز هسته مغز
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxNzI5MDExM19odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3RhZ2hpciUyMG5lZ2FyZXNoLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و سوم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzU1NDE3NDc4X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3ZpZGVvLzEyLWNvdXJzZS9hdmNfdGFnaGlyJTIwbmVnYXJlc2gubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس بیست و دوم
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  رویاها با شک از بین می‌روند، نه با شکست !
  شاید یک ایده زندگی تان را دچار تحول کند. با تکمیل فرم زیر ایده‌هایی متحول‌کننده دریافت کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  کد تخفیف 70 هزار تومانی
  برای دریافت کد تخفیف 70 هزار تومانی
  کافی است ایمیل خود را وارد کنید
  تا کد تخفیف برایتان ایمیل شود.
  خیلی وقت‌ها یک ایده کوچک زندگی ما را متحول میکند.
  گاهی اوقات چیزی که فکرش را نمیکنیم، تاثیر بسیار بزرگی در
  زندگی ما میگذارد. ولی ما از کنارش همینطور عبور میکنیم.
  آیا این بار هم به راحتی عبور میکنید؟
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.