مقالات مطالعه شریف
رشد فردی و موفقیت

چگونگی پیشرفت در کارها از طریق فانتوم

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

چگونگی پیشرفت در کارها از طریق فانتوم

ما در دنیایی که زندگی میکنیم که باید بر پایه دانش و اطلاعات استوار است . امروزه افراد موفق کسانی هستند که بیش از رقبای خود اطلاعات دارند . یکی از مهمترین مسیولیت های شما ادامه دادن کار خود و جلو زدن از سایرین با کسب مداوم اطلاعات و ایده های جدید است .

امروزه ، میزان دانش در هر زمینه ای ، هر پنج سال و حتی در مواردی هر دو تا سه سال دو برابر میشود .این بدین معنی است که باید دانش خود را طبق یک برنامه منظم دو برابر کنید تا بتوانید در بازی حضور داشته باشید و گرنه به سرعت تعویض ؛ اخراج و به جمع تماشاچیان خواهید پیوست .

حتما با من هم عقیده هستید که سرعت تغییرات در جهان بسیار شگفت آور شده است . جهان با سرعتی باور نکردنی در تغییر و پیشرفت است در هر حوزه ای که عمیق بررسی نماییم از حجم اطلاعات موجود و نیز افزوده شدن اطلاعات جدید کاملاً مبهوت خواهید شد .

پیش بینی من این است که تا سال 2018 سرعت تغییرات جهان 4 برابر می شود .

قانون،

قانون اصلی این است (( برای داشتن در آمد بیشتر ، باید بیشتر ، بیشتر یاد بگیرید )) با دانسته های کنونی خود ، میزان درآمدتان به اندازه ای است که هم اینک بدست می آورید . اگر میخواهید در آینده در آمد بیشتری داشته باشید ، باید دانش و مهارت های جدیدی را آموخته و طبق آن عمل کنید . اگر میخواهید در زمینه کاری خود بهترین باشید ، باید بهای آن را با خواندن ، گوش دادن ، یادگیری ، رشد و شرکت در کلاس ها و سمینار های مرتبط و    بپردازید .

دنیای بیرون همواره انعکاسی از دنیای درون ماست اگر میخواهید دنیای بیرونی را بهبود ببخشید باید از دنیای درون خود شروع کنیم .

برخورد یک لامپ 200 وات کم مصرف با مغز :

مشخص شده است که هر تغییری در زندگی ، زمانی روی می دهد که ذهن با ایده جدیدی برخورد کند . افرادی که همواره اطلاعات جدیدی به دست می آورند ، سریع تر از دیگران پیشرفت میکنند .

بیشتر مسایل زندگی را میتوان با قانون احتمالات توضیح داد . طبق این قانون ، احتمال دارد هر چیزی اتفاق بیفتد . در بسیاری از موارد ، این احتمال میرود با دقت قابل توجهی محاسبه شود .

بعنوان مثال در ابزار بورس ایران ، محاسبات بسیار زیادی و همچنین بازده شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری بر اساس تخمین های خاص احتمال استوار است.

احتمال موفقیت خود را افزایش دهید :

هدف شما باید افزایش این احتمال باشد که چیزهایی که دوست دارید ، برایتان اتفاق بیافتد و به هدفی برسید که برایش برنامه ریزی کرده اید . یکی از راه های افزایش احتمال موفقیت در هر تلاشی ، استفاده از زمان به طریق ممتاز است . وقتی اهداف خود را مشخص میکنید ، برنامه ریزی دقیقد و کاملی برای اقدامات خود انجام میدهید .

اولویت ها را تعیین کنید و بر ارزشمندترین کارها تمرکز میکنید ، احتمال موفقیت خود را تا حد زیادی افزایش میدهید .

هر چه ایده و اطلاعات بیشتری کسب کنید ، احتمال بیشتری دارد که دقیقاً در زمان مناسب به همان بینشی برسید که به آن نیاز دارید .در نتیجه ، احتمال موفقیت خود را در تمام کارهاتا ن به شدت افزایش خواهید داد .

ادامه دادن و پیش رفتن

یکی از سریع ترین راه های پیشرفت ، یادگیری چگونگی استفاده بهینه از زمان ، تغییر الگوی ذهنی ، تجسم است . از این به بهترین شکل استفاده نمایید .

آبا هرگز به فردی که در موقعیت های بخصوصی بسیار موفق ظاهر میشود توجه کرده اید و آیا آرزو نکرده اید کاش میتوانستید مثل او عمل کنید . ؟

هفته گذشته در سمینار جکنفیلد ( خالق کتاب پرورش سوپ جوجه برای    ) به دعوت شرکت فوق العاده خلاق    شرکت کردم .

جکنفیلد یک سخنران برجسته و فوق العاده است او در بسیاری از زمینه ها فردی موفق است . همواره یاد یک سخن چارلز فولی می افتم که میگفت : بهترین معلم انسان زندگی مردان بزرگ است .

اعتماد به نفس ، سپاسگذاری ، خوش بینی ، خلاقیت ، موسیقی ، تندخوانی ، رانندگی و …. مهارت هایی هستند که به راحتی یادگرفته میشوند و میتوان در آنها به درجه بالایی از مهارت رسید . شما میتوانید هر مهارتی را که شخص دیگری نسبت به شما در آن برتر است – یاد بگیرید .

حتی ممکن است است فکر کنید که بعضی از مردم از شما باهوش تر و با استعداد تر هستند به هر جهت آنها خوب عمل میکنند . چون با به جریان انداختن افکار و رفتارهایی که مرتبا تمرین کرده اند آنها را بصورت عادت و خودکار جزء برنامه های موفقیت ، خود در آورده اند .

آندره آنماسی برنامه ریزی ذهن خود را در مورد یک بازیکن بزرگ تنیس زمانی آغاز کرده که بچه ای کوچک بوده است . پدرش ، توپ تنیس را به تخت خواب آندره آویزان کرده بود .

نکته این است که بچه ها بطور مادرزادی استدلال گر ، خلاق  یا یک بزرگ بزرگ تنیس به دنیا نمی آیند .بلکه آنها این فرایند را با دو قدم ساده آغاز میکنند .

1-الگو برداری از کارهایی که افراد موفق انجام میدهند .

2- تکرار که مهارت جدید سریع به یک عادت تبدیل شود .

وقتی خرد سال بودیم از طریق نگاه کردن به طرز راه رفتن والدین خود سعی کردیم که راه رفتن آنها را تقلید کنیم . هیچ کودکی هم با یکبار تلاش وقتی دهها تلاش به نتیجه مطلوب نرسیده است . همگی ما قهرمان هایی هستیم که برای بدست آوردن یک هدف در کودکی هزاران بار تلاش کرده ایم و بعد از گذشت مدت زمانی تعادل طبیعی خود را بدست آوردیم .

چیزی که اساساً این فرایند به نتیجه رسیدن را شتاب می دهد این  است که این موضوع را یاد بگیریم ، تکرار کنیم و بعنوان مکمل تمرین فیزیکی  از قدرت خارق العاده ی ذهن نیز استفاده کنیم .

کشورهای کتاب خوان ، پیشرو هستند

و افراد کتاب خوان ، رهبر هستند .

حداقل روزی یک ساعت در زمینه ی کاری خود مطالعه کنید .. یک ساعت در روز ، برابر با هفته ی یک کتاب است.

هفته ای یک کتاب برابر با حدود پنجاه کتاب در سال است . این جمله معروف برایان تریسی است که میگوید اگر روزی یک ساعت مطالعه کنید و هفته ای یک کتاب بخوانید ظرف سه سال در رشته خود حرفه ای خواهید شد . طی پنج سال ، یک مقام برتر در کشورتان و در هفت سال به چهره ای محبوب و حتی جهانی می شوید . تمام رهبران ، مطالعه میکنند

اندازه گیری با خط کش

یک ماه به خود فرصت دهید تا این عادت را اندازه گیری کنید . اگر روزی یک ساعت در زمینه کاری خود مطالعه کنید . یک ماه بعد زندگی تان دچار تغییر خواهد شد .

مطالعه ورزش ذهن است . وقتی هر روز در زمینه کاری خود مطالعه می کنید ، آگاه تر و زیرک تر ، مثبت اندیش تر و متمرکز تر میشوید.

متوسط مردم جهان یک کتاب در سال مطالعه میکنند و طی یک آمار که به مناسبت هفته کتاب در یکی از روزنامه های کشور نوشته شده بود این بود :

ایرانی ها هر 5 سال یک کتاب میخوانند .

تصور کنید اگر پنجاه کتاب در سال و پانصد جلد کتاب در ده سال آینده بخوانید تا چه حد بر درآمد شما تاثیر میگذارد ؟

آیا فکر میکنید این میزان مطالعه کل زندگی شما را تغییر می دهد .؟

آیا فکر میکنید باعث برتری شما بر رقبای تان میشود ؟ پاسخ بسیار روشن است .

((  دانش شما ثروت شماست ))

روی ارزشمندترین دارایی خود سرمایه گذاری کنید :

امروز تصمیم بگیرید که فقط 3 درصد درآمدتان را دوی خود و ارتقای دانش و مهارت های خود سرمایه گذاری کنید . کتاب های مرتبط با رشته کاری خود بخرید و بخوانید .در ماشین به برنامه های آموزشی گوش کنید . و در تمام سمینارها و کارگاه های آموزشی رشته خود شرکت کنید .

برایان ترسی در سمینار خود میگفت اگر این کارها را انجام دهید طی چند سال آینده ، زمان کافی برای خرج کردن پول حاصل از این فعالیت ها را نخواهید داشت .

مغز و دانش شما یک دارایی افزایشی است هر چه با مطالعه و کسب دانش و مهرات های بیشتری سرمایه گذاری کنید ارزشمندتر میشوید . سالهاست این جمله را با قلبم باور دارم (( دانش شما ثروت شماست ))

آموزش تند خوانی فانتوم-دانشگاه شریف
دوره آموزش تند خوانی فانتوم ۱۳ درس – غیر حضوری

تیم تولید محتوا

نویسنده تیم تولید محتوا

مطالعه شریف بزرگ‌ترین سایت آموزش آنلاین در حوزه‌های مدیریت فردی، مهارت‌های فوق ضروری تندخوانی، تقویت حافظه، آموزش زبان انگلیسی، روش مطالعه، تمرکز… از سال ۱۳۹۰ فعالیت می‌کند و افتخار همکاری با مجموعه ارزشمند جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی شریف، نهاد کتابخانه‌های کل کشور، شهرداری تهران و صدها مجموعه دانشگاهی را در رزومه خو د دارد.

مطالب مرتبط با این موضوع

نظر شما درباره “چگونگی پیشرفت در کارها از طریق فانتوم

  1. fatemeh گفت:

    خداکنه همههههههه اش یادم بمونه.عالیی تر از عالی بود.من کلییییییی انگیزه میگیرم وقتی مطالبه شما رو میخونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *