بستن
عضویت در کانال تلگرامی
 • جهت ورود به سایت کلیک کنید
 • منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

  3 تصمیمی که زندگی شما را تغییر خواهد داد

  3 تصمیمی که زندگی شما را تغییر خواهد داد

  3 تصمیمی که زندگی شما را تغییر خواهد داد چه تصمیماتی هستند؟

  هیچ‌چیز بدتر از این نیست که فردی ثروتمند، همیشه خشمگین یا در حال شکایت و ابراز نارضایتی باشد؛ اما با آنکه دلیلی واقعی برای این پدیده وجود ندارد، اما من هرروز با آن مواجه می‌شوم. خشم و رنجشِ مزمن، از زندگیِ نامتعادل ناشی می‌شود و این‌که فرد انتظاراتِ زیاد و قدرشناسی اندکی داشته باشد. بدونِ قدرشناسی و شکرگزاری بابت آنچه در حال حاضر هستید، هرگز نخواهید توانست موفقیت واقعی را بشناسید؛ اما چگونه می‌توان تعادل را به زندگی بازگرداند؟ اگر زندگی شما نامتعادل باشد، دستاوردهای جدید دقیقاً چه معنایی دارد؟

  من در طول سالهای گذشته از این امتیاز برخوردار بوده‌ام که در تمامیِ گام‌های زندگی با برخی از قدرتمندترین مردان و زنان کشورم همراه باشم. در میان این افراد، طیفی از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک گرفته تا بهترین سخنرانان انگیزشی و موفقیت فردی به چشم می‌خورد. در این تجارب طولانی و دقیق که از زندگیِ شمارِ زیادی از انسان‌های موفق به‌دست‌آمده است، دریافته‌ام که افراد با تصمیم‌گیری درباره سه مسئله حساس، کیفیت زندگی خود را به‌صورت اساسی بهبود خواهند بخشید. اگر شما این تصمیمات را به‌صورت ناخودآگاه گرفته باشید، احتمالاً همانند بسیاری از مردم درنهایت با مشکلاتی چون استرس مالی، ناخشنودی عاطفی و حتی عدم تناسب‌اندام مواجه می‌شوید؛ اما اگر در مورد این سه مسئله تصمیم آگاهانه بگیرید، همین امروز می‌توانید زندگی خود را به‌طور کامل تغییر دهید.

  تصمیم نخست– موضوع توجه و تمرکز خود را به‌دقت انتخاب کنید

  در هرلحظه، میلیون‌ها مسئله‌ وجود دارد که برای جلب‌توجه و تمرکز شما باهم رقابت می‌کنند. شما می‌توانید بر اموری که در همین لحظه اتفاق می‌افتد و یا روی شرایط مطلوبِ آینده خود تمرکز کنید. تمرکز شما روی هر چیزی باشد، انرژی نیز به‌سوی همان چیز جریان خواهد یافت. به همین دلیل نحوه نگرش و رویکرد شما، زندگی شما را مشخص خواهد کرد. فکر کنید کدام‌یک از بخش‌های زندگی‌تان به توجه بیشتری نیاز دارد و احتمالاً از چه چیزی غافل شده‌اید. اطمینان دارم که در همین لحظه دارید به هر دوروی این سکه فکر می‌کنید؛ اما اگر در حال بررسی افکار روزمره و عادت‌های خود هستید، ببینید بیشتر زمان شما به درگیری و تفکر بر سر چه موضوعاتی سپری می‌شود؟

  به‌جای آنکه بر آنچه ندارید متمرکز شوید و به دیگرانی که این چیزها را دارند حسادت کنید، شاید بهتر باشد به داشته‌های خود توجه کنید؛ به‌ویژه آن‌هایی که هیچ ارتباطی به پول و شرایط مالی شما ندارد. سلامتی، خانواده، دوستان، فرصت‌ها و ذهنی سالم؛ این‌ها هیچ‌کدام ارزش قدرشناسی ندارند؟

  ایجاد عادتِ قدرشناسی برای داشته‌ها می‌تواند شما را به سطح عاطفی و رفاهی بالاتری برساند و ثروت شما را نیز افزایش دهد؛ اما پرسش اصلی این است که آیا این قدرشناسی را با صرف زمان و از عمق ذهن، جسم، قلب و روح خود انجام می‌دهید؟ شادی، لذت و فراوانی در آنجا یافتنی است!

  جنبه دیگری که تمرکز به آن زندگیِ شما را تغییر خواهد داد در پاسخ به این پرسش نهفته است: آیا اغلب بر آنچه در کنترل شما است توجه دارید یا آنچه خارج از کنترل است؟ اگر بیشترِ توجه و تمرکز روزانه شما به امور خارج از کنترلتان معطوف است، استرس بیشتری در زندگی خواهید داشت. شما می‌توانید بسیاری از ابعاد زندگی خود را تحت کنترل داشته باشید، اما اغلب از کنترل آن‌ها غافل می‌شوید و به‌جای کنترل این ابعاد، به امور و موضوعاتی تمرکز می‌کنید که خارج از کنترل شما است.

  با استفاده از این الگوی توجه و تمرکز، مغز شما به‌سوی گرفتن تصمیم دیگری سوق می‌یابد.

  تصمیم‌ دوم– زندگی شما در کل چه معنایی دارد؟

  این‌که درباره زندگی خود چه احساسی دارید ارتباطی با واقع زندگی و شرایط مالی شما ندارد، بلکه کیفیت زندگی بیش از این‌ها به معنایی وابسته است که به این امور می‌دهید. درواقع رویکرد و نگاه شما به این مسائل است که به احساس شما درباره زندگی‌تان جهت می‌دهد. اغلب اوقات ممکن است از تأثیر ناخودآگاه معنا بخشی بر زندگی غافل باشید.

  زمانی که چیزی اتفاق می‌افتد که زندگی شما را با اختلال مواجه می‌کند (موضوعاتی مانند تصادف، بیماری و از دست دادن سلامتی، مسائل شغلی و کاری) معمولاً ‌آن را پایان راه می‌بینید یا آغاز مسیری جدید؟

  اگر کسی در مقابل شما قرار بگیرد و با او درگیر شوید، آیا فکر می‌کنید که آن فرد در حال توهین به شماست یا باید از او چیزی یاد بگیرید؟

  وقتی با مشکلی مواجه می‌شوید، فکر می‌کنید که خداوند در حال تنبیه شماست یا این‌که شما را به چالشی جدید فراخوانده است؟ یا این‌که حتی ممکن است این مشکل هدیه‌ای از سوی خداوند باشد؟

  زندگی شما همان معنایی را دارد که شما به آن می‌دهید. با هر معنا بخشی احساس خاصی ایجاد می‌شود که این احساس و عواطفِ مرتبط با آن، در کیفیت زندگی شما تأثیر بسیاری دارد. من اغلب در طول سمینارها از مخاطبان می‌پرسم که «چند نفر را می‌شناسید که باوجود مصرف داروهای ضدافسردگی همچنان افسرده هستند؟» معمولاً 85 تا 90 درصد از حاضرین دستان خود را بالا می‌برند؛ اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ این داروها قاعدتاً ‌باید در مردم احساس بهتری ایجاد کنند؛ اما اگر دقت کرده باشید، بسیاری از این داروها بر چسبی دارند مبنی بر این‌که بروز افکار مرتبط با خودکشی یکی از آثار جانبی مصرف این دارو است!

  مشکل ازاینجا ناشی می‌شود که فردی که داروی ضدافسردگی مصرف می‌کند، اگر بازهم بر امور خارج از کنترل و چیزهایی که ازدست‌داده تمرکز داشته باشد، ناامیدی او چندان عجیب نخواهد بود. حال اگر به این ترکیب، جملات و عباراتی مانند «زندگی ارزش زیستن ندارد» را هم اضافه کنید، آنگاه هیچ داروی ضدافسردگی قادر نیست فرد را نجات دهد.

  اما اگر همین شخص به معنای جدیدی از زندگی دست پیدا کند و دلیل زیستن را دریابد، یا باور داشته باشد که تمام داستان زندگی او معنایی دارد، آنگاه در برابر هر پیش‌آمدی نیرومند و استوار باقی خواهد ماند. زمانی که افراد عادت توجه و تمرکزِ خود را تغییر می‌دهند و معنای تازه‌ای برای زندگی پیدا می‌کنند، هیچ حدومرزی برای زندگی آن‌ها قابل‌تصور نیست. تغییر تمرکز و یافتن معنای جدید برای زندگی می‌تواند ظرف چند دقیقه ساختار بیوشیمیایی مغز فرد را نیز تغییر دهد.

  به همین دلیل، همیشه به یاد داشته باشید که معنا معادل احساسات است و این احساسات و عواطف همان زندگی است. آگاهانه و هوشیار انتخاب کنید. معنای نیروبخشی را در هر رویداد بیابید؛ آنگاه می‌بینید که ثروت و شادکامی، در عمیق‌ترین شکل خود همین امروز از آنِ شما خواهد بود. زمانی که معنایی را در ذهن خود می‌آفرینید، این معنا به تولید احساسات منجر می‌شود و این احساسِ خاص، شما را به‌سوی سومین تصمیم سوق می‌دهد:

  تصمیم سوم– چه باید کرد؟

  فعالیت‌های شما کاملاً تحت تأثیر وضعیت احساسی شما است. طبیعی است هنگامی‌که عصبانی هستید، بسیار متفاوت از وضعیتی عمل خواهید کرد که احساس سرزندگی می‌کنید یا آنکه خود را مظلوم می‌دانید.

  به این دلیل، اگر می‌خواهید اعمال خود را در جهتی مناسب هدایت کنید، سریع‌ترین راهِ ممکن آن است که تمرکز خود را تغییر دهید و معنای نیروبخش‌تری برای امور پیدا کنید.

  البته دو فرد عصبانی مانند یکدیگر عمل نمی‌کنند. افراد عصبانی‌ گاهی اوقات عقب می‌نشینند و گاهی حالت تهاجمی دارند. برخی افراد به‌سرعت خشم خود را نشان نمی‌دهند و بعضی دیگر آن را با خشونت و فریاد نشان می‌دهند. برخی نیز ممکن است خشم خود را سرکوب کنند تا در فرصتی مناسب که دست بالا را در رابطه داشته باشند، نفرت خود را ظاهر سازند.

  اما این الگوهای متفاوت رفتاری از کجا می‌آیند؟ افراد عموماً رفتار خود را بر اساس الگویی شکل می‌دهند که از عزیزان یا افراد مورداحترام خود در خاطر دارند. ازاین‌رو شما در واکنش‌های خود معمولاً به راه‌هایی می‌روید که در سنین پایین‌تر بارها و بارها از اطرافیان خود دیده‌اید. اگر به این الگوهای رفتاری در زمان خشم، رنجش و یا احساس تنهایی آگاه باشید، می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

  حال که از سه تصمیم مهم زندگی آگاه شده‌اید، جستجو را برای یافتن پاسخ آن‌ها در تجارب خود آغاز کنید.تا می‌توانید مطالعه کنید،  به شما قول می‌دهم که پس از بررسی تجارب خود درخواهید یافت افرادی با روابط عاطفی گرم، در نسبت با کسانی که در روابط خود در جنگ و نزاعِ دائمی به سر می‌برند، دیدگاه و رویکرد کاملاً متفاوتی در قبال مسائل مختلف دارند.

  نکاتی که گفته شد از نظر دانش و تکنولوژی اصلاً پیچیده نیست. اگر به تفاوت رویکرد انسان‌ها در این سه تصمیم دقت کنید، راهی را خواهید یافت که به شما کمک می‌کند تغییر پیوسته و مثبتی را در تمام حوزه‌های زندگی خود ایجاد کنید. همین حالا شروع کنید!

  [alert style=”warning”]دوره افزایش عملکرد و راندمان فردی به روش تیم آرژانتین دوره کاملاً کاربردی است که می‌تواند تنبلی را از زندگی شما حذف کند تا به موفقیت‌های بزرگی برسید. لطفاً در دوره شرکت کنید.[/alert]

  برای دانلود این مقاله به صورت pdf روی همین متن کلیک کنید.

  3 تصمیمی که زندگی شما را تغییر خواهد داد

  دوره افزایش عملکرد به روش تیم آرژانتین

  http://motalesharif.com/?p=13696

  درباره نویسنده

  مطالعه شریف بزرگ‌ترین سایت آموزش آنلاین در حوزه‌های مدیریت فردی، مهارت‌های فوق ضروری تندخوانی، تقویت حافظه، آموزش زبان انگلیسی، روش مطالعه، تمرکز… از سال ۱۳۹۰ فعالیت می‌کند و افتخار همکاری با مجموعه ارزشمند جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی شریف، نهاد کتابخانه‌های کل کشور، شهرداری تهران و صدها مجموعه دانشگاهی را در رزومه خو د دارد.

  مطالب مرتبط

  34 نظر

  1. ehsan

   عالی بود…حس کردم آنتونی رابینز این مقاله رو نوشته!
   مرسی،سپاسگزارم از مقاله ی خوبتان…چه خوب که مطالب این چنین مفید و پرکاربرد رو برای اعضای سایت رایگان می گذارید……

   پاسخ
  2. عاطفه

   باسلام
   از استاد ارجمند جناب اقای محمدی متشکرم. به عنوان شاگرد نکات کلیدی مطرح شده را چندین بار باید خواند و به آنها اندیشید و با برنامه ریزی به آن عمل نمود.
   شاید بیشترین ثروتی که یک فرد می تواند داشته باشد ، نه پول و نه شهرت و نه عوامل خارجی دیگر می تواند باشد چرا که ممکن است با یک باد پاییزی از میان برداشته شود وتکیه زدن به آنها و از دست دادن آن ، انسان را تا منتهای ناامیدی پیش ببرد.
   اعتماد و توکل به خدای مهربان، سلامت جسم و روح، داشتن خانواده ای سالم ، با نشاط و در کنار هم و همدل، قناعت، شکرگذاری، ثروتی بی پایان است. این داشته ها می توانند انگیزه های درونی لازم برای هر فردی برای ادامه زندگی و مواجه شدن با چالش های آن، با بهترین راه حل ممکن باشد.
   همکار جوانی داشتم که درصدد یافتن دختری بود که او برایش انگیزه های زندگیش را ایجاد کند. فراموش کرده بود که خودش باید سر منشاء آن باشد. از کوزه همان تراود که در اوست.
   مشکلات و ناملایمات زندگی در زندگی همه انسانها وجود دارد، مهم این است که با امید به خداوند به این سختی ها غلبه نموده و از حرکت باز نمانیم. حتی اگر حرکت لاک پشتی داریم ، بازهم دست ها را روی زانوی خود گذاشته و با “یا علی” بلند شویم و ادامه دهیم. توانایی های انسان برای پیداکردن راه حل یا ساخت راه، مثال زدنی است. از تجربه بزرگترها و سالمندان خانواده کمک گرفته و راه حل هایشان را امتحان کنیم. اولین اتفاقی که پس از عصبانیت و خشم اتفاق می افتد، آسیب رساندن به خود فرد است. تحریک پذیری خود را کنترل نماییم. شاید این راهی که می رویم به ترکستان باشد. همانطور که استاد فرموددند، قدرشناس باشیم و معنای زندگی را پیدا کنیم. خانواده و دوستان خوب که اگر به دقت انتخاب شده باشند همواره به دنبال پیشرفت و موفقیت شماهستند. از گنجهایی که در دلهای خانواده و دوستان وجود دارد غافل نشویم که پشتوانه هایی بی بدیل در زمان های حساس زندگی هستند.
   بازهم از استاد محمدی و همکارانشان متشکرم.

   پاسخ
  3. سمانه

   با سلام .جناب استاد سعید محمدی از اینکه به تازگی به جمع شاگردانتان پیوستم بسیار خوشحال و مفتخرم. مثل دیگر مقالات عالی و راهگشا بود ممنون

   پاسخ
  4. vahid

   سلام و وقت بخیر
   ممنون جناب محمدی به خاطر این مطلب بسیار مفید
   به قول دوستمون منم ناخودآگاه یاد آنتونی رابینز افتادم
   امیدوارم در مورد اینجور موضوعات در آینده هم شاهد مطالب زیبای شما باشیم

   پاسخ
  5. نگار صالحی

   سلام براستاد عزیزم وتیم بزرگوار و پرتلاش مطالعه شریف،مطالبی که در سایت میگذارید یا برای اعضاءسایت ارسال میفرمایید به قاطع میشود گفت که نسبت به سایتهای مشابه دیگر از ارزش و محتوای بیشتری برخورداره و من به شخصه از زحمات شما عزیزان نهایت قدردانی دارم.

   پاسخ
  6. kazewe

   سلام وقت بخیر
   بسیار عالی بود با هر یک جمله باید کلی فکر میکردی و بعد ادامه مطالب رو می خواندی از اینکه با طرح سوال ها ما رو به خودمون اوردید بسیار جای قدر دانی و تشگر داره .
   موفق و موید باشید.

   پاسخ
  7. سعيد

   با. سلام و آرزوي بهترين ها براي گروه مطالعه شريف
   بسيار عالي و تفكر برانگيز بود . ممنون كه به حاي خيال پروري در راه رسيدن به موفقيت ،مطالب علمي و كاربردي را اشاعه مي دهيد

   پاسخ
   1. مریم باجلان

    دوست خوب مطالعه شریف جناب آقای صابری عزیز
    ممنون از لطف شما
    امیدواریم که همواره پر از انرژی مثبت باشید.

    کارشناس آموزش مطالعه شریف
    مریم باجلان

    پاسخ
  8. طاهری

   با سلام و عرض احترام
   بابت مطالب بسیار مفید و عالیتون از شما کمال تشکر را دارم و تمام تلاشم بر این است که روزانه این موارد را در زندگی شخصی خود به کار بندم.
   با تشکر فراوان

   پاسخ
  9. پونه

   با سلام ممنون از مطالب مفیدتون اما تمام این مباحثتون رو وقتی قبول دارم که آدم حداقل امکانات رو برای پیشرفت داشته باشه تا بعد بتونه فکر کنه به پیشرفت و کیفیت زندگی و آنچه شما مدنظرتون هست در این مقاله، وقتی شما هیچ پولی نداشته باشید که ایده هاتونو عملی کنید دیگه چه تفاوتی داره نگرشتون به زندگی چیه! شما به فردی فکر کنید که علی رغم همه تلاشش (تلاش اصولی و سماجت و صبر)برای پیدا کردن کار، ادامه تحصیل، و … به هیچ نتیجه ای نرسیده این فرد چطور میتونه به “آنچه خارج از کنترل است” فکر نکنه؟!

   پاسخ
   1. مریم باجلان

    دوست خوب مطالعه شریف پونه عزیزم
    از شما متشکریم که اینقدر با دقت این مقاله را مطالعه فرمودید.
    در مورد نظرتان باید بگویم که وقتی در ذهن شما ایده‌ای رشد می‌کند یعنی حداکثر امکانات را در اختیار داری. و مهم‌ترین عامل برای پیشرفت داشتن ایده است.
    خیلی از افراد هستند که امکانات دارند،پول فراوان دارند ولی ایده ندارند.
    شرکت‌ها و موسسه‌های معتبری را می‌شناسم که برای ایده‌های خوب و خلاقانه بهای بالایی می‌پردازند.
    کافی است با یکی از این شرکت‌ها وارد مذاکره و همکاری شوید.
    اگر ایده‌هایتان را پرورش دهید قطعاً راهی برای عملی کردن آنها خواهید یافت.

    همواره پر انرژی باشید
    مدیر اجرایی مطالعه شریف
    مریم باجلان

    پاسخ
  10. فاطمه حاجی حیدری

   با سلام به گروه مطالعه شریف ، چهارمین سال است که به دانشگاه پیام نور راه پیدا کردم و این در حالی است که بعد از ۲۴ سال ودر آستانه ۴۰ سالگی وارد دبیرستان شدم و سال اول را با موفقیت گذراندم و همین موجب شد تا رشته تجربی را انتخاب کنم ،اولین نوه من چهار ساله بود و سال دوم دبیرستان من سه نوه دیگر پیدا کردم که با فاصله کمی از یکدیگر دختران و عروسم آوردند و از سال دوم وقت کمتری داشتم به خاطر همین پیش دانشگاهی را با فاصله زمانی حدود ده سال طی کردم که شاید اگر فراغ بیشتری داشتم باید لیسانس میگرفتم ،دوباره با آغاز دانشگاه دخترم که فوق میخواند فرزند سوم را به دنیا آورد …تصمیم گرفته بودم که دانشگاه نروم و در منزل به مطالعه بپردازم که به طرز کاملا اتفاقی با مطالعه شریف آشنا شدم و امید دوباره ای به من دست داد …که با ادامه رشته که مهندسی اقتصاد کشاورزی میباشد به تحصیل مشغول هستم ..از اهتمام شما جهت انتقال دانش بسیار متشکرم …شما هم سن فرزند من هستید ….و از خداوند خیر دنیا و آخرت را برای شما خواستارم …

   پاسخ
   1. مطالعه شریف

    سرکارخانم حاجی حیدری سلام
    وقتتون بخیر
    از لطف شما سپاسگزاریم.
    آفرین به همت و پشتکار شما. انشاالله همیشه موفق و سلامت باشید.

    با سپاس
    تیم مطالعه شریف

    پاسخ

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  تلگرام-مطالعه شریف
  ثبت نام آسان و رایگان در سایت
  برای عضویت در سایت آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

  ۳۰۰۰ تومان اعتبار دریافت کنید
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود فایل های آموزشی ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده باشید.
  برای اینکار کافیه که فقط آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.
  بعد از اینکه روی دکمه ثبت نام کلیک کردید ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  پیشنهاد آخر!
  کاربر عزیز سلام
  از اینکه از سایت ما بازدید کردید خیلی متشکریم.
  شما در دوره رایگان تندخوانی و تقویت حافظه ثبت نام نکرده اید. این دوره شامل ۲۴ فایل ویدئو با کیفیت عالی می باشد.
  اگر دوست دارید میتوانید همین الان در این دوره ثبت نام کنید!
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.

  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١-٣٠٠٠ تومام اعتبار بگيريد.
  ٢-ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣-اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ است.

  دانلود فايل هاي آموزشي رايگان در مطالعه شريف بسيار آسان است.
  در كمتر از يك دقيقه ايميل خود را وارد كنيد و از آموزش سریع لذت ببريد.

  خواهش ميكنم اين پيشنهاد را از دست ندهيد:
  چون

  صدها مطلب آموزشي با متد فانتوم وجود دارد
  امكان لغو عضويت براي شما وجود دارد
  شايد منجر به يك تغيير و پيشرفت براي ما و شما باشد

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  ١٠٠٪‏
  رايگان و بدون ريسك است.
  ايميل تان را وارد كنيد و از يادگيري سريع لذت ببريد!
  ١- ٣٠٠٠ تومان اعتبار بگيريد.
  ٢- ويديوهاي آموزشي رايگان را دانلود كنيد.
  ٣- اولين نفر از پيشنهاد شگفت انگيز ويژه اعضا مطلع شويد.

  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای ورود به حساب کاربری آدرس ایمیل به همراه کلمه عبور خود را وارد و سپس روی دکمه ورود کلیک کنید.
  برای ثبت نام در سایت کافیست که آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

  بعد از ثبت نام ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که باید آن را تایید کنید.
  بعد از آن ما برای شما یک ایمیل ارسال میکنیم که به وسیله آن می توانید رمز عبور جدیدی برای خود تعیین کنید
  برای دریافت رمز عبور جدید ابتدا آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی بازیابی پسورد کلیک کنید.

  ارسال گزارش مشکل سایت
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  برای ثبت نام در این دوره شما باید در عضو سایت باشید . اگرقبلا عضو شده اید همین الان وارد حساب کاربری خود شوید.
  دانلود رایگان کتاب
  برای دانلود کتاب مورد نظر روی آن کلیک کنید
  برای دانلود ۵۹ صفحه از کتاب انسان ۲۰۲۰ آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  برای دانلود ۴۰ صفحه از کتاب دانسته هایت را بکار بگیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
  ايميل شما نزد مطالعه شريف محفوظ است.
  می خواهم در مورد
  اطلاعات بیشتری کسب کنم
  درخواست تماس با من
  لطفا صبر کنید
  گزارش مشکلات سایت جدید
  CAPTCHA
  لطفا صبر کنید
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY5MTI3MTA1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX25ld3MlMjBkaWFncmFtLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و یکم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxOTUwMjg5Nl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2RhcmUlMjBtYXJnLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیستم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzk4NDA4NDQ4MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3N0b3JlLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نوزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MzI5NzcxNDdfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YW1yaW4lMjBraGF0JTIwYiUyMGtoYXQubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس هجدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzM5NjQyMDc1MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2Rhc3RhbiUyMHRhbGFzaCUyMG1hbi5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzY0MzY5NzgwMF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX2pveiUyMGIlMjBqb3oubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس شانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE1ODM1MDYxMjVfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzgubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پانزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzc2NzIwNjQ2MF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس چهاردهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzEwNDUwNjMwNjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzYubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس سیزدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0MzEzODQ4Ml9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfNS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دوازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzkzMTAxNzY2X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM180Lm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس یازدهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE0ODQ3OTIwNzNfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y190YWdoaXIlMjBuZWdhcmVzaC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس دهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5NzE1Nzg5MjBfaHRtbDVfYXBpIiBjbGFzcz0idmpzLXRlY2giIHBvc3Rlcj0iaHR0cDovL21vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTYvMDYvbW90YWxlc2hhcmlmX3ZpZGVvLmpwZyIgcHJlbG9hZD0iYXV0byIgZGF0YS1zZXR1cD0iW10iPg0KCQk8c291cmNlIHNyYz0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vdmlkZW8vMTItY291cnNlL2F2Y19zZWN0aW9uJTIwc2lsdmVyLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس نهم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzE5MTk5NjUwMV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mcmVlLW9rZXkvRFZEM18zLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس هشتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzMyODI3NjA4MV9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDNfMS5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس هفتم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzUyMzQ5NTQ4OF9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfNC5tcDQiIHR5cGU9InZpZGVvL21wNCI+DQoJCQ0KCQkNCgk8L3ZpZGVvPg==
  درس ششم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcyMzAwNTUxNl9odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS9mYy1iZXN0L0RWRDJfMy5uZXcubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس پنجم
  CQkNCgkJPCEtLSBCZWdpbiBWaWRlby5qcyBSZXNwb25zaXZlIFdyYXBwZXIgLS0+DQoJCTxkaXYgc3R5bGU9J21heC13aWR0aDo3NDRweCc+DQoJCQk8ZGl2IGNsYXNzPSd2aWRlby13cmFwcGVyJyBzdHlsZT0ncGFkZGluZy1ib3R0b206NTguMzMzMzMzMzMzMyU7Jz4NCgkJCQkNCgk8IS0tIEJlZ2luIFZpZGVvLmpzIC0tPg0KCTx2aWRlbyBpZD0iZXhhbXBsZV92aWRlb19pZF82MDA0NzI3NyIgY2xhc3M9InZpZGVvLWpzIHZqcy1kZWZhdWx0LXNraW4iIHdpZHRoPSI3NDQiIGhlaWdodD0iNDM0IiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIGNvbnRyb2xzIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9J1tdJz4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEMl8yLm5ldy5tcDQiIHR5cGU9J3ZpZGVvL21wNCcgLz4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+DQoJPCEtLSBFbmQgVmlkZW8uanMgLS0+DQoNCgkJCTwvZGl2Pg0KCQk8L2Rpdj4NCgkJPCEtLSBFbmQgVmlkZW8uanMgUmVzcG9uc2l2ZSBXcmFwcGVyIC0tPg0KCQk=
  درس چهارم
  درس سوم:مکانیزم مغز انسان
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZyZWUtc3BlZWRyZWFkaW5nL2F2Y18yLXNvcmF0JTIwc2FuamVzaC5tcDQ/Xz0xIj48L3ZpZGVvPg==
  درس دوم:سنجش سرعت مطالعه
  PHZpZGVvIGNsYXNzPSJ3cC12aWRlby1zaG9ydGNvZGUiIGlkPSJ2aWRlby0xMDU1MjEtMSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHByZWxvYWQ9Im1ldGFkYXRhIiBjb250cm9scz0iY29udHJvbHMiPjxzb3VyY2UgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0IiBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0P189MSI+PGEgaHJlZj0iaHR0cDovL2RsLm1vdGFsZXNoYXJpZi5jb20vZmMtYmVzdC9EVkQzXzJfMS5tcDQiPmh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL2ZjLWJlc3QvRFZEM18yXzEubXA0PC9hPjwvdmlkZW8+
  درس اول:پل هوایی,شبیه ساز هسته مغز
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzcxNzI5MDExM19odG1sNV9hcGkiIGNsYXNzPSJ2anMtdGVjaCIgcG9zdGVyPSJodHRwOi8vbW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS93cC1jb250ZW50L3VwbG9hZHMvMjAxNi8wNi9tb3RhbGVzaGFyaWZfdmlkZW8uanBnIiBwcmVsb2FkPSJhdXRvIiBkYXRhLXNldHVwPSJbXSI+DQoJCTxzb3VyY2Ugc3JjPSJodHRwOi8vZGwubW90YWxlc2hhcmlmLmNvbS92aWRlby8xMi1jb3Vyc2UvYXZjX3RhZ2hpciUyMG5lZ2FyZXNoLm1wNCIgdHlwZT0idmlkZW8vbXA0Ij4NCgkJDQoJCQ0KCTwvdmlkZW8+
  درس بیست و سوم
  PHZpZGVvIGlkPSJleGFtcGxlX3ZpZGVvX2lkXzU1NDE3NDc4X2h0bWw1X2FwaSIgY2xhc3M9InZqcy10ZWNoIiBwb3N0ZXI9Imh0dHA6Ly9tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3dwLWNvbnRlbnQvdXBsb2Fkcy8yMDE2LzA2L21vdGFsZXNoYXJpZl92aWRlby5qcGciIHByZWxvYWQ9ImF1dG8iIGRhdGEtc2V0dXA9IltdIj4NCgkJPHNvdXJjZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9kbC5tb3RhbGVzaGFyaWYuY29tL3ZpZGVvLzEyLWNvdXJzZS9hdmNfdGFnaGlyJTIwbmVnYXJlc2gubXA0IiB0eXBlPSJ2aWRlby9tcDQiPg0KCQkNCgkJDQoJPC92aWRlbz4=
  درس بیست و دوم
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  رویاها با شک از بین می‌روند، نه با شکست !
  شاید یک ایده زندگی تان را دچار تحول کند. با تکمیل فرم زیر ایده‌هایی متحول‌کننده دریافت کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  کد تخفیف 70 هزار تومانی
  برای دریافت کد تخفیف 70 هزار تومانی
  کافی است ایمیل خود را وارد کنید
  تا کد تخفیف برایتان ایمیل شود.
  خیلی وقت‌ها یک ایده کوچک زندگی ما را متحول میکند.
  گاهی اوقات چیزی که فکرش را نمیکنیم، تاثیر بسیار بزرگی در
  زندگی ما میگذارد. ولی ما از کنارش همینطور عبور میکنیم.
  آیا این بار هم به راحتی عبور میکنید؟
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.
  دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان
  برای دانلود 24 فیلم آموزشی رایگان با موضوع آموزش تندخوانی و تقویت حافظه، اطلاعات زیر را وارد کنید:
  ایمیل شما نزد مطالعه شریف محفوظ میماند.