دست یابی به هدف با تدارک ابزار لازم
رشد فردی و موفقیت, آموزش, تمرکز

چرا اتفاقات خوب برای کسانی رخ می‌دهد که منتظر آن هستند؟

[تعداد: 8    میانگین: 4.4/5]

تا به حال پیش آمده در اطراف خود کسانی را ببینید که سخت تلاش می‌کنند، به برنده شدن اصرار دارند، هیچگاه خسته نمی‌شوند، از زیرکی و توانایی‌های خود استفاده می‌کنند و در نهایت موفق می‌شوند؟ آن هم نه یک بار بلکه بارها و بارها، گویی راه و رسم بازی موفقیت را خوب یاد گرفته‌اند. به این افراد هاستلر می گوییم.

گاهی اوقات هاستلرها (افراد مصر و مصمم، زیرک یا فرصت طلبان پرتلاش) به عنوان افراد منفی شناخته می‌شوند و بسیاری از افراد خیلی دید خوبی نسبت به آن‌ها و عملکردشان ندارند و معتقدندکه آن‌ها از قدرت اغواگری خود استفاده می‌کنند تا از دیگران سود ببرند.

شاید جالب باشد بدانید که ویژگی‌های مثبت بسیاری در مورد این افراد وجود دارد که می‌تواند الگوی مناسبی برای رسیدن به آن چه می‌خواهیم باشد. مثلاً در زمینه کسب و کار وقتی ما به این افراد فکر می‌کنیم، در نظرمان کسانی هستند که همیشه سرشان شلوغ است، سریع فکر می‌کنند، فرصت طلب هستند و از کنار هیچ فرصت و امکانی به سادگی نمی‌گذرند، فروش‌های فوق العاده دارند و به راحتی می‌توانند دیگران را برای خرید کالای مورد نظرشان اغوا کنند وتمام چالش‌ها را حل و تمام بحران‌ها را مدیریت می‌کنند. آن‌ها اصرار به موفق شدن دارند و لحظه‌ای عقب نمی‌نشینند. تکاپوی این افراد برای رسیدن به اتفاق خوبی که مد نظرشان است دیدنیست.

هاستلر یک موجود فضایی یا عجیب الخلقه با انرژی فرازمینی نیست بلکه کسی است که خیلی ساده و راحت درست در زمانی که هیچ راهی وجود ندارد یا راهی پیدا می‌کند و یا یک راه می‌سازد. او هرگز پاسخ نه را نمی‌پذیرد و همیشه در انجام هر کاری خودش را برنده می‌بیند. از تمام بن بست ها و موانع عبور می‌کند زیرا معتقد است که رسیدن در گرو خواستن و اصرار برای پیروز شدن است.

یک مقدار عمیق‌تر که فکر کنیم، می‌بینیم مرتباً اتفاقات خوب برای این افراد می افتد و آن‌ها هیچگاه به کم و کوچک راضی نمی‌شوند. ما دریافتیم که آن‌ها کسانی هستند که به تلاش خود ادامه می‌دهند و در نهایت به نتیجه‌ای می‌رسند که منتظر آن بودند.

اتفاقات مثبت تصادفی نیستند. ما به تجربه دیده‌ایم که رسیدن به موفقیت بستگی به توانایی‌های فرد و تمایل او به کار سخت دارد. یک هاستلر شدیداً کار می‌کند و ذره‌ای احساس خستگی و رخوت ندارد. به طور معجزه آسایی انرژی او برای ادامه کار تجدید می‌شود هر چه کار سخت‌تر باشد نیرو برای ادامه کار، بیشتر.
بدین شکل عمل کردن کار سخت و دور از ذهنی نیست، کافیست برای اتفاق‌های خوب مشتاق باشیم و آستین همت بالا بزنیم، ترس‌هایمان را ببوسیم و کنار بگذاریم و کمی به خود و توانایی‌هایمان ایمان داشته باشیم.

بیایید به نکات مثبتی که برای تبدیل شدن به یک هاستلر موفق و تغییر موقعیت از یک بازنده به برنده نیاز داریم، نگاه کنیم. در حالی که هر شخص سبک و روش منحصر به فرد خود برای برنده شدن و موفقیت دارد اما هاستلرها ابزار بهتری همیشه با خود حمل می‌کنند. بهتر است که کمی هم با کفش و کوله آن‌ها مسیر موفقیت را طی کنیم. ما در اینجا ابزار مورد نیازی که هر هاستلر در کوله خود پنهان دارد را به شما معرفی می‌کنیم:

  • زمان و تلاش
  • عزم و اراده
  • آمادگی همیشگی
  • قدرت ترغیب و متقاعد کردن
  • شبکه ارتباطی

 

زمان و تلاش

استفاده از زمان و جا نماندن از فرصت ها

اگر دیدید کسی به قله‌ای رسیده است، این‌طور نبوده که ناگهان به قله پرواز کند. زمانی که دیگران استراحت می‌کردند، او مشغول حرکت و پیشرفت بوده است. برای موفقیت دقیقاً زمانی تلاش کنید که دیگران دست از کار کشیده‌اند.
یک هاستلر زمان زیادی را برای گرفتن آن چیزی که می‌خواهد، اختصاص می‌دهد او خودش را به زمان و چهارچوب‌های عادی دست و پا گیر محدود نمی‌کند. از تمام فرصتی که در اختیار دارد به بهترین شکل استفاده می‌کند و از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نمی‌کند. با عشق کار می‌کند و از سختی که در راه رسیدن به موفقیت می‌کشد لذت می‌برد. کار سخت، ساعت‌های طولانی و بی وقفه کار کردن، وظایف متعدد، کسب و کار پر خطر و … همه برای او شیرین و خوشایند است. استرس و ترس را پیش از انجام هر کاری در قبرستان ذهن خود دفن کرده و لحظه‌ای از زمان پر بهای خود را صرف آن نمی‌کند.

هاستلر به شما پیشنهاد می‌دهد که بیشترین استفاده را از فرصت‌ها بکنید، ممکن است دفعه بعدی نداشته باشید. همچنین یک هاستلر خوب می داندکه از امید به تنهایی موفقیتی سبز نخواهد شد. نه اینکه امید بد باشد. شرط لازم است اما کافی نیست. امید یا ایمان داشتن بدون عمل درست کافی نیست و آن‌ها را به آن اتفاق خوبی که همیشه منتظرش بودند و برای دستیابی به آن اصرار ورزیده‌اند نمی‌رساند. امید به خودی خود تبدیل به فرصت‌های واقعی نمی‌شود. آنچه موتور محرک این امید و اعتقاد است چیزی جز تلاش و استفاده درست از زمان نیست.

 

تمام تصمیمی که باید بگیریم این است، با زمانی که در اختیار ما گذاشته شده چه کنیم؟

عزم و اراده

خواستن و توانستن جهت انجام کارهایی که امکانش سخت است

به گفته ویکتور هوگو بسیاری از مردم توان و نیرو دارند اما اراده ندارند و این دو خیلی از هم تفاوت دارند. شجاعت، اراده و آرامش پایه‌های اصلی بازی یک هاستلر است. آن‌ها هر کدام یک چشم انداز، یک هدف و یک آرزو دارند که آن‌ها را با چشم سرشان می‌بینند و مدام در پشت پلک‌هایشان مجسم می‌کنند.

آن‌ها فقط و فقط قصد حرکت رو به جلو دارند بدون آنکه به چالش و بحران‌های احتمالی فکر کنند و با این روش پایه‌های محکمی برای رسیدن به آنچه می‌خواهند می‌سازند. خوب می‌دانند که ممکن است با مشکلات زیادی رو به رو شوند، به بن بست بخورند و یا بارها سقوط کنند؛ اما هرگز بر روی نکات منفی تمرکز نمی‌کنند و اجازه نمی‌دهند این افکار همچون زنجیری بر پای عزمشان بپیچد. برایشان مهم نیست مانع بر سر راهشان ظاهر شود، با آن مبارزه می‌کنند و باز با سرعت بیشتر به راه خود ادامه می‌دهند. خستگی و ترس و ناامیدی در لغت نامه آن‌ها هیچ معنایی ندارد و فقط یک چیز را خوب می‌دانند، برای رسیدن به مقصد باید بدون توقف تاخت. فراموش نکنید که یک اراده قوی بر همه چیز حتی بر زمان غلبه می‌کند.

هر چه تو را نکشد قویترت می‌کند

اتفاقات خوب برای کسانی رخ می‌دهد که به افتادن آن اصرار دارند و بر روی آن پافشاری می‌کنند. یاد گرفته‌اند که می‌توانند طوفان و گردبادهای سخت را پشت سر بگذارند و زنده بمانند. هرگز منصرف نمی‌شوند و در برابر تمام شکست‌ها مقاومت می‌کنند. هاستلرها از تمام رقبای خود پیشی می‌گیرند و جلو می افتند.

آمادگی همیشگی

آمادگی همیشگی برای پیمودن مسیر موفقیت و دسترسی به آن

هاستلر همیشه آماده است. ابتدا ابزار و ملزومات مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و تدارک می‌بیند. آن‌ها تلاش برای رسیدن به هدف را یک ماجراجویی پر هیجان تصور می‌کنند و می‌دانند در طول این سفر چه آیتم‌های جسمانی لازم دارند سپس ذهن و احساسات خود را نیز مطابق با آن قرار می‌دهند.

البته نباید فراموش کرد که آن‌ها به اندازه کافی منعطف هستند و اگر جایی نیاز به تغییر بود، بدون اینکه آشفته شوند و بهم بریزند، تغییر می‌کنند و زمان بندی و برنامه‌های خود را دوباره متناسب با شرایط جدید اصلاح می‌کنند. آن‌ها هرگز یکجا نمی‌مانند، به سرعت زاویه‌ها و فرصت‌های جدید را می‌بینند و از آن استفاده می‌کنند. از فضا و زمانی که در آن هستند نهایت بهره را می‌برند و خوب می‌دانند که یک هاستلر واقعی هرگز قطار، اتوبوس یا هواپیما را از دست نمی‌دهد بلکه به موقع می‌رسد و درست بر روی بهترین صندلی می‌نشیند. آن‌ها از هیچ چیزی جا نمی‌مانند و همیشه آماده هستند. هیچ فرصتی هنوز به وجود نیامده که یک هاستلر واقعی آن را از دست بدهد.

قدرت ترغیب و متقاعد کردن

اگر یک هاستلر به ترغیب و متقاعد کردن دیگران نیاز داشته باشد تا از او پیروی کند، ابتدا روی ایده‌های آن‌ها کار می‌کند و آن‌ها را از طریق عاطفی درگیر چشم انداز خود می‌کند. دیگران را از همان ابتدا مشتاق ایده خود می‌کند. این یک قانون است که هاستلر ابداً در مورد چشم انداز و دیدگاهی که دارد نباید دچار شک و تردید شود زیرا در اینصورت دچار ضعف در ترغیب دیگران می‌شود، باید با اطمینان و ایمان کامل صحبت کند سپس از توانایی برقراری ارتباط خود استفاده می‌کند و پیام خود را با یک شیوه قدرتمند به گوش شنونده می‌رساند تا او بدون هیچ تردیدی آن را بپذیرد.

در واقع هاستلر این ایمان خود به دیدگاهش را به شنونده تزریق می‌کند. آن‌ها افراد را از این طریق به اهداف و تمایلات خود متعهد می‌کنند و دیگران آن‌ها را حمایت کرده و کمک می‌کنند تا به اوج برسند. هاستلرها خوب می‌دانند که یک دست صدا ندارد و اغلب جهت رسیدن به چیزی که می‌خواهند باید معامله یا مذاکره کنند و برای اینکار نیاز به نیروی شگفت انگیز ترغیب و متقاعد کردن دیگران دارند.

شبکه ارتباطی

استفاده از توانایی ترغیب و ارتباط جهت کمک گرفتن از دیگران در مسیر موفقیت

هیچکس به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد. صرف نظر از اینکه مردم متقاعد بشوند یا نه داشتن شبکه ارتباطی نقش مهمی در راه رسیدن به موفقیت دارد. هر هاستلر حرفه‌ای می‌داند که باید با دیگران ارتباط برقرار کند و از آن گریزی نیست. او با افرادی در زمینه کاری خود یا کسانی که می‌توانند به او در پیشبرد اهدافش کمک کنند ارتباط برقرار می‌کند. در این ارتباطات بهترین افراد را انتخاب می‌کند و در کنار هم قرار می‌دهد و بهترین نتیجه را از آن‌ها می‌گیرد.

با افراد متخصص همکاری‌های ارزشمند ترتیب می‌دهد و اطلاعات زیادی از افرادی که قبلاً موفق بوده‌اند کسب می‌کند و به راحتی به مسیر موفقیت می‌رسد. از هیچ مهارت و توانایی و دانشی که حتی به اندازه سر سوزنی در موفقیت او نقش داشته باشد چشم پوشی نمی‌کند و مهارت بالایی در شناسایی افراد خبره و ماهر دارد و وقت خود را جهت آزمون و خطای استعدادهای معرفی شده هدر نمی‌دهد.

 

بدون شک برقراری ارتباط موثر با دیگران می‌تواند در کسب موفقیت به افراد کمک کند. هاستلر این موضوع را به خوبی می‌داند و قدر روابط خود را افراد موفق و تاثیرگذار را می‌داند.

هاستلرهای خوب محاسبه گر هستند ولی مهم‌تر از آن این است که آن‌ها برنامه ریزی و تلاش می‌کنند و بدون هیچ قید و شرطی به سوی آن چه که می‌خواهند می‌روند. ذهنشان همیشه حرکت بعدی را مشخص می‌کند خوب می‌دانند کجا و کِی روی چه چیزی تمرکز کنند. آن‌ها با تکیه بر تجربه و قدرت پیش بینی و مدیریتی خود می‌توانند از کوچکترین فرصت‌ها اتفاقات بزرگ و ارزشمندی خلق کنند.
آن‌ها زمان و تلاش را سرمایه‌گذاری می‌کنند، عزم و اراده قوی دارند، همیشه آماده هستند، از استعداد ترغیب و متقاعدسازی خود استفاده می‌کند و از تمام فرصت‌های ایجاد ارتباط بهره می‌برند. هاستلرها از برنده شدن نه می‌ترسند و نه نگران‌اند. منتظر هستند تا میوه و ثمر کارشان را ببینند. درنهایت آن‌ها می‌دانند که چیزهای خوب برای کسانی اتفاق می‌افتد که منتظر آن هستند اما در واقعیت چیزهای خوب برای کسانی اتفاق می‌افتد که به آن اصرار دارند. اتفاقات خوب اتفاقی نیستند برای به دست آوردن آن باید مجهز بود و همچون یک هاستلر واقعی عمل کرد.

مطالب مرتبط با این موضوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *