چند استراتژی عملی برای کسب ثروت بیشتر

بررسی راهکارهای متفاوت کسب ثروت برای افراد مختلف

از دیرباز انسان به دنبال پیشرفت و ترقی در کار و زندگی بوده است و پیشرفتی که امروزه در دنیا نسبت به سال های قبل مشاهده می کنیم، مدیون همین حس سیری ناپذیر انسان ها نسبت به موفقیت و پیشرفت می باشد. در دنیای امروزه، انسان همواره به دنبال کسب ثروت و یا افزایش ثروت خویش است. در هر گوشه و کنار از دنیا که می بینیم، هر کس به هر نحوی در تلاش است تا روش های بدست آوردن پول بیشتر را بیابد و یک شبه میلیاردر شود اما این کار نیاز به صبر و تلاش و پشتکار بیش از اندازه دارد. در کنار تلاش و کوشش، باید روش های بدست آوردن پول بیشتر را نیز بلد باشد.

روش های زیادی برای افزایش ثروت وجود دارد. اگر شما برای فرد دیگری کار می کنید، کافی است از او بخواهید که حقوق بیشتری را به شما بدهد. اگر شما صاحب کسب و کار خودتان هستید، می توانید با افزایش قیمت ها و یا افزایش محصولاتتان افزایش ثروت بیشتر داشته باشید. اگر شما در کسب و کار شخصی خود بسیار موفق هستید و حتی درصد بزرگی از سهم بازار را نیز در اختیار دارید، برای کسب ثروت بیشتر، می توانید به یک شغل دوم هم فکر کنید و یا اینکه به بازارهای دیگر هم نفوذ پیدا کنید.

اکنون در این مقاله می خواهیم پنج استراتژی عملی را برای کسب ثروت بیشتر با هم بررسی کنیم. در واقع این رویکردها به شما کمک می کنند تا فرآیند کسب ثروت و افزایش ثروت را به خوبی انجام دهید و درنهایت بتوانید صاحب ثروت بیشتری باشید.

استراتژی اول: درخواست افزایش حقوق

برای اینکه بتوانید به خوبی درخواست افزایش حقوق تان را به مافوق و یا رئیس تان اعلام کنید، لازم است این چند مرحله را به درستی انجام دهید:

درخواست افزایش حقوق

مرحله اول: ابتدا باید یک تحقیق کلی انجام دهید. با استفاده از اینترنت، میزان دستمزد افرادی که کاری مشابه با کار شما را دارند، جستجو کنید. تعدادی سایت و مجله هر ساله میزان دستمزدهایی که صنف ها و مشاغل مختلف در جاهای مختلف دنیا می گیرند را منتشر می کنند. شما باید به کمک این قبیل سایت ها و مجله ها، میزان حقوقی که به شغل های هم رده ی شغل شما تعلق می  گیرد را بدانید.
مرحله دوم: لیستی از دست آوردهای شش ماه یا یک سال اخیر خود را یادداشت کنید. تمام اتفاقات مثبتی که شما برای شرکت در این مدت رقم زده اید را در این لیست یادداشت کنید. از نمودارها و داده های عددی برای فهم بهتر و بیشتر کمک بگیرید و نشان دهید که چرا شما لایق و سزاوار دریافت پول و حقوق بیشتری از شرکت هستید. طبیعی است که رئیس شما تمام فعالیت های مفید شما را به یاد نیاورد. حتما بر روی نقش مهم شما در این اتفاقات تاکید کنید.
مرحله سوم: مقدمات یک جلسه با رئیس تان را فراهم کنید. این نکته بسیار مهم و ضروری است که بدانید شما باید خودتان به شخصه وارد عمل شده و از مافوق یا رئیس تان بخواهید که به خاطر عملکرد درخشان شما، حقوق و دستمزد شما را افزایش دهد. بسیاری فکر می کنند که فقط با سخت کوشی زیاد و تلاش بیش از حد می توانند حقوق بیشتر دریافت کنند اما این نکته لازم است که درخواست خود در این زمینه را نیز بیان کنند. همواره افرادی که درخواست  و خواسته های خود را به مدیران ابلاغ می کنند، در دستیابی به این خواسته ها موفق تر بوده اند. لازم است که در این جلسه نشان دهید که شما یک کارمند برتر هستید اما میزان حقوق شما با متوسط کارمندان معمولی مشابه است. ناگفته نماند که قبل از این ابلاغ، باید خودتان واقعا یک کارمند نمونه و برتر نیز باشید!
نکته حرفه ای: برای اینکه بتوانید با استفاده از این استراتژی حقوق و دستمزد خود را افزایش دهید و افزایش ثروت داشته باشید، بهتر است که آنچه را که می خواهید در این جلسه بیان کنید، ابتدا در جلوی آینه با خود تمرین کنید. ممکن است که متوجه شوید در بیان درخواست یک حالت عصبی دارید یا اینکه دست هایتان پیام های نامربوطی را ارسال می کنند. این موارد را شناسایی کنید و آنقدر با خود تمرین کنید که اعتماد لازم برای بیان این درخواست را در خود بوجود آورید. اگر هر روز اهداف خود را بر روی کاغذ بنویسید، می تواند بسیار به شما کمک کند که آمادگی ذهنی پیدا کنید. مثلا بنویسید “می خواهم درآمد ماهیانه خود را به فلان رقم برسانم”. این کار به اعتماد به نفس شما کمک بسیاری می کند.

 

 

اگر شما برای فرد دیگری کار می کنید، کافی است از او بخواهید که حقوق بیشتری را به شما بدهد.

 

استراتژی دوم: روی آوردن به شغل دوم

داشتن یک شغل دوم می تواند یک راه بسیار عالی برای کسب ثروت و افزایش ثروت باشد. شاید این سوال برایتان بوجود آید که زمان کافی برای داشتن شغل دیگری را ندارید، اما کافی است که کمتر تلویزیون نگاه کنید و از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید.

 

داشتن یک شغل دوم می تواند یک راه بسیار عالی برای کسب ثروت و افزایش ثروت باشد.

 

تحقیقات نشان داده است که افراد به طور متوسط در هر هفته، بیش از ۲۰ ساعت تلویزیون نگاه می کنند و بیش از ۲۶ ساعت در هفته وقت خود را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند. پس نگران زمان برای داشتن شغل دوم نباشید. شما بیش از ۴۰ ساعت در هفته وقت اضافی دارید که می تواند به شما در افزایش ثروت کمک کند.

استراتژی سوم: کسب و کار خود را استارت بزنید

استارت آپبرای کسب ثروت بیشتر، بهتر است کسب و کار خود را شروع کنید. اگر شما فرد خلاقی هستید، مطمئنا این یک روش بسیار خوب و عالی است که با راه اندازی کسب و کار شخصی خود، کسب ثروت کنید. می توانید به سرگرمی هایی که دارید فکر کنید و تلاش کنید آنها را تبدیل به پول کنید. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از همین جا شروع کرده اند. پس تا دیر نشده به فکر راه اندازی کسب و کار خود باشید تا هرچه سریعتر بتوانید کسب ثروت کنید. جالب است بدانید که اکثر ثروتمندان آمریکایی، خودشان صاحب کسب و کار خودشان هستند. این یکی از سریع ترین راه ها برای کسب ثروت است.

استراتژی چهارم: به توانایی نهفته خود، متکی شوید

تا چه میزان از توانایی ها و نقاط قوت خود آگاه هستید؟ آیا می دانید که توانایی های شما می تواند باعث کسب ثروت و افزایش ثروت گردد؟ شما به راحتی می توانید با شناخت توانایی هایتان یک شغل جانبی داشته باشید و کسب ثروت کنید. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید با تدریس آن افزایش ثروت داشته باشید. اگر هم که قدرت نوشتن دارید و چیزی برای ارائه، می توانید اقدام به نوشتن کتاب یا رمان نمایید.

استراتژی پنجم: کمک به انجام معاملات

اگر احساس می کنید فردی چابک و اجتماعی هستید، می توانید شغل املاک و یا شغل هایی که با دلالی در ارتباطند را انتخاب کنید. شما می توانید با معرفی فروشندگان و خریداران به یکدیگر، برای خود کسب ثروت کنید. دقت داشته باشید که این کار نیازمند تجهیزات و هزینه های زیادی نیست و بیشتر بر روی توانایی های شما در برقراری ارتباط و چابک بودن شما استوار است.

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *