96 ایده کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم (زیر 10 میلیون)

ایده کسب و کار اینترنتی

در دنیای امروز تعداد زیادی ایده کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم وجود دارد. ورود اینترنت به زندگی انسان‌ها مزایای زیادی را با خود به همراه داشته است که یکی از آن‌ها، کسب درآمد از اینترنت در خانه است. با یک جست‌ و جوی ساده در اینترنت می‌توانید ایده‌های زیادی برای کسب درآمد از سرمایه کم خود پیدا کنید. در این مقاله چند ایده کسب و کار اینترنتی را بررسی می‌کنیم. 

۱- راه‌اندازی سایت تخصصی یا سرگرمی

اگر در زمینه مشخصی تخصص دارید یک سایت برای خود راه‌اندازی کنید و به تولید محتوا در آن زمینه بپردازید. برای مثال اگر در زمینه عکاسی تخصص دارید می‌توانید یک سایت در زمینه آموزش عکاسی راه‌ اندازی کنید و اطلاعات خود را با علاقه‌مندان به این حوزه به اشتراک بگذارید. اگر محتوای خوبی ارائه دهید، مطمئن باشید که با کمی تبلیغات می‌توانید مخاطبان زیادی پیدا کنید. بهتر است که علاوه بر محتوای متنی، در سایت خود از محتوای تصویری و ویدیویی هم استفاده کنید. بعد از اینکه مخاطبان سایت شما افزایش یافت می‌توانید از طریق تبلیغات، درآمد خوبی داشته باشید یا پروژه‌های عکاسی خوبی برای خود پیدا کنید. 

با افزایش مشغله‌ها و سخت شدن زندگی، افراد زیادی به‌دنبال سرگرمی هستند تا دقایقی را استراحت کنند. ساده‌ترین راه سرگرمی برای هر فرد، استفاده از گوشی است؛ پس یک سایت سرگرمی هم می‌تواند ایده کسب درآمد اینترنتی خوبی باشد. می‌توانید یک سایت سرگرمی راه‌اندازی کنید و در آن درباره موضوعات مختلف با افراد گفت‌وگو کنید یا بازی‌های مختلف انجام دهید. همچنین می‌توانید سرگرمی‌ها، بازی‌ها و موضوعات هیجان‌انگیز دیگری را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. 

۲- فروشگاه اینترنتی کوچک

فروشگاه‌های اینترنتی زیادی در زمینه‌ها مختلف وجود دارند. شما هم می‌توانید با استفاده از هنری که دارید یک فروشگاه کوچک اینترنتی راه‌اندازی کنید؛ برای مثال می‌توانید وسایل تزیینی مانند گلدان و رومیزی و… درست کنید و در اینترنت به فروش برسانید. همچنین می‌توانید در فروشگاه اینترنتی خود واسطه‌گری کنید؛ یعنی محصولات مختلف از برندها و تولیدکنندگان مختلف را در سایت خود به فروش برسانید. برای این کار باید با فروشندگان قرارداد بنویسید و در ازای فروش محصولات آن‌ها، درصدی از سود را دریافت کنید. 

برای هر دو حالت در فروشگاه اینترنتی، باید نماد اعتماد الکترونیکی را از نهادهای مربوطه دریافت کنید و اگر مشتری برای خرید محصولات پول را به صورت اینترنتی پرداخت می‌کند، باید از یک درگاه پرداخت اینترنتی امن برای سایت خود استفاده کنید. با رعایت این نکات می‌توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید و موفقیت بیشتری داشته باشید. 

همچنین بخوانید: «کسب و کار اینترنتی | چطور در ۷۰ روز کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنیم؟»

۳– مشاوره آنلاین

اگر در زمینه‌ای تخصص دارید و می‌توانید با استفاده از دانش خود به دیگران کمک کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که سایت مشاوره خود را راه‌اندازی کنید. برای مثال اگر در زمینه وکالت یا مشاوره خانواده تخصص دارید، می‌توانید در سراسر دنیا با افرادی که به دانش شما نیاز دارند از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنید و به آن‌ها کمک کنید. ابتدای کار خود باید محتوای خوبی در زمینه تخصصی خود ارائه دهید تا مخاطبان خود را پیدا کنید. این ایده کسب و کار اینترنتی می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مانند خیاطی، نقاشی، برنامه‌نویسی و… باشد. 

با رایج شدن اینترنت و دیجیتالی شدن بسیاری از کارها، همه کسب و کارها به دنبال راه‌اندازی یک سایت برای خود هستند.

۴- طراحی سایت

با رایج شدن اینترنت و دیجیتالی شدن بسیاری از کارها، همه کسب و کارها به دنبال راه‌اندازی یک سایت برای خود هستند. حتی بسیاری از افراد عادی هم دوست دارند که سایتی برای خود داشته باشند. در نتیجه طراحی سایت، یک ایده کسب درآمد اینترنتی خوب است. اگر طراحی سایت با وردپرس یا زبان‌های برنامه‌نویسی مانند html را بلد هستید، می‌توانید یک سایت برای خود راه‌اندازی کنید و سفارش طراحی سایت‌های مختلف را قبول کنید. اگر در کار خود حرفه‌ای باشید می‌توانید در این کار به درآمد زیادی برسید. 

۵– راه‌اندازی سایت آموزشی

یک سایت آموزشی راه‌اندازی کنید و از هنر خود در خانه درآمد کسب کنید. برای مثال اگر نواختن یک ساز را بلد هستید، از ساز زدن خود ویدیو تهیه کنید و گام به گام نواختن را به مخاطبان آموزش دهید. با کمی تلاش و تبلیغ می‌توانید مخاطبان زیادی پیدا کنید. محتوای خوبی ارائه دهید تا با سرعت زیادی به شهرت برسید. می‌توانید ویدیوهای خود را در مراحل بالاتر و برای یادگیری پیشرفته در ازای دریافت هزینه برای مخاطبان ارسال کنید یا بعد از مدتی کارگاه‌ها و کلاس‌های حضوری برای آموزش برگزار کنید.  

راه‌اندازی سایت آموزشی

۶– سایت پروژه‌های برنامه‌نویسی

هفتمین ایده کسب و کار اینترنتی، راه‌اندازی سایت برای قبول سفارشات برنامه‌نویسی است. اگر برنامه‌نویسی به زبان‌های مختلف یا یک زبان پرکاربرد را بلد هستید، با راه‌اندازی سایت در این زمینه می‌توانید پروژه‌های خوبی بگیرید و به درآمد بسیار خوبی برسید. همچنین می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید و کار خود را تبلیغ کنید. 

۷– تایپ و ترجمه

تایپ و ترجمه یکی از کارهایی است که همیشه می‌توانید مشتری خود را داشته باشید. افراد زیادی هستند که برای پروژه‌های درسی و دانشگاهی خود به تایپ و ترجمه نیاز دارند و نمی‌دانند که کجا باید کار خود را انجام دهند. با راه‌اندازی یک سایت برای تایپ و ترجمه می‌توانید مخاطبان زیادی برای خود پیدا کنید. به سرمایه اولیه کمی برای این کار نیاز دارید و بعد از رونق گرفتن کار خود می‌توانید سایت خود را توسعه دهید و مترجمان بیشتری را به سایت اضافه کنید. 

با این ایده کسب و کار اینترنتی حتی می‌توانید سایت خود را به مکانی برای برقراری ارتباط مترجمان مختلف و افرادی که به کمک یک مترجم نیاز دارند تبدیل کنید. سپس از میزان درآمد هر مترجم، درصدی را برای خود بردارید. 

۸- طراحی پوستر و تبلیغات

اگر به طراحی علاقه دارید و فکر می‌کنید در این زمینه استعداد دارید، می‌توانید با راه‌اندازی سایت یا صفحه در شبکه‌های مجازی، سفارش طراحی پوستر و پروژه‌های تبلیغاتی را قبول کنید. برای اینکه در کار خود پیشرفت کنید باید با نرم‌افزاها و ابزارهای روز دنیا برای طراحی آشنایی داشته باشید تا کیفیت کار خود را در سطح بالایی حفظ کنید و همواره مشتریان خود را داشته باشید. 

طراحی پوستر و تبلیغات

۹- تولید محتوا

تولید محتوا امروزه توجه زیادی در تمام کارها می‌شود. همه کسب‌وکارها در تمام فعالیت‌های خود به فردی احتیاج دارند که محتوای خوبی را برای آن‌ها تولید کند تا از این طریق بتوانند ارتباط خوبی با مخاطبان خود برقرار کنند و پیام خود را به آن‌ها برسانند. محتوایی که تولید می‌کنید باید بر اساس لحن برند مورد‌نظر باشد و پیام برند را به درستی به مخاطبان انتقال دهد. همچنین با رعایت قوانین سئو در مطالب خود، می‌توانید رتبه سایت را نیز افزایش دهید.  

با راه‌اندازی یک سایت می‌توانید صنایع دستی شهر خود را به مخاطبان در تمام دنیا معرفی کنید و با فروش آن‌ها درآمد خوبی کسب کنید.

۱۰- صنایع دستی 

شهرهای مختلف ایران صنایع دستی زیادی دارند و تقریبا اکثر مردم شهرها، توانایی درست کردن این صنایع دستی را دارند. با راه‌اندازی یک سایت می‌توانید صنایع دستی شهر خود را به مخاطبان در تمام دنیا معرفی کنید و با فروش آن‌ها درآمد خوبی کسب کنید. همچنین می‌توانید در سایت خود به فروش صنایع دستی مردم شهر خود یا شهرهای کوچک اطراف بپردازید. هر فرد را در سایت معرفی کنید و صنایع دستی او را در دسته‌ جداگانه‌ای قرار دهید. با این کار علاوه بر اینکه به افراد بومی در شهرهای کوچک کمک می‌کنید، می‌توانید فرهنگ شهرهای مختلف را در تمام دنیا گسترش دهید و برای افراد سالمند یا خانم‌های خانه‌دار در شهرهای مختلف درآمد ایجاد کند.  

۱۱- آشپزی و شیرینی‌پزی

بسیاری از خانم‌های ایرانی در آشپزی و شیرینی‌پزی مهارت خوبی دارند. می‌توانید با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، راه‌اندازی سایت یا همکاری با اپلیکیشن‌های مختلف از هنر خود درآمد کسب کنید. این ایده یکی از ساده‌ترین ایده‌های کسب درآمد از اینترنت در خانه است. برای موفقیت در این کار و پیشی گرفتن از رقبا، از غذاها و شیرینی‌های خود عکس‌های خوبی تهیه کنید و آن‌ها را در اینترنت با مخاطبان به اشتراک بگذارید. همچنین بهتر است که پخت غذاها، شیرینی‌های جدید و غذاهای کشورهای مختلف را یاد بگیرید و کار خود را توسعه دهید. 

۱۲- بلاگر شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی امروزه به جزء جداناپذیر زندگی افراد تبدیل شده‌اند و تقریبا همه افراد زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند. می‌توانید در حوزه مورد‌علاقه خود بلاگر شوید و محتوای خوبی به مخاطبان این حوزه در شبکه‌های اجتماعی ارائه دهید. با پذیرش تبلیغ شرکت‌های مختلف در زمینه فعالیت خود می‌توانید به درآمد برسید. برای موفقیت در این کار باید محتوای دست اول و مفیدی را به مخاطبان خود ارائه دهید تا آن‌ها میان انبوه بلاگرهای صفحات مجازی، شما را دنبال کنند و به توصیه‌های شما گوش دهند. 

بلاگر شبکه‌های اجتماعی

۱۳- خیاطی

خیاطی یکی از راه‌های قدیمی برای کسب درآمد به ویژه برای خانم‌ها است؛ با وجود اینترنت کسب درآمد از این راه ساده‌تر شده است. در گذشته خیاط‌ها فقط به مردم محله خود و چند محله اطراف دسترسی داشتند و همین موضوع باعث می‌شد که مشتریان محدودی داشته باشند؛ اما اکنون از طریق اینترنت می‌توانند به مخاطبان زیادی در سراسر کشور و حتی سراسر دنیا دسترسی داشته باشند و درآمد خوبی کسب کنند. سلیقه مخاطبان خود را پیدا کنید و بر اساس سلیقه آن‌ها سفارش بگیرید. تهیه عکس‌های قشنگ از کارهای مختلف به رونق گرفتن کار شما کمک زیادی می‌کند. 

۱۴- طراحی دکوراسیون

بر خلاف گذشته امروزه افراد زیادی به طراحی دکوراسیون منزل و محل کار خود و نحوه چیدمان وسایل در آن‌ها توجه می‌کنند. اگر هنر و علم این کار را دارید می‌توانید با راه‌اندازی یک سایت یا فعالیت در فضای مجازی در طراحی دکوراسیون منزل و محل کار به مخاطبان خود کمک کنید و درآمد خوبی کسب کنید. 

۱۵- گل‌آرایی

استفاده از گل و گل‌آرایی در مراسم‌های مختلف مانند تولد، عروسی، نامزدی و… رونق زیادی پیدا کرده است. هنر گل‌آرایی می‌تواند با گل طبیعی یا گل مصنوعی باشد. این کار یک ایده برای کسب درآمد اینترنتی است و اگر کمی سلیقه و خلاقیت داشته باشید، می‌توانید درآمد خوبی از آن کسب کنید. با راه‌اندازی یک سایت یا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید فعالیت خود را آغاز کنید و با کمی تبلیغ، به مخاطبان زیادی دست پیدا کنید. 

می‌توانید از کسب و کارهای اینترنتی که در کشورهای دیگر اجرا شده‌اند و هنوز به ایران نرسیده‌اند کمک بگیرید و ایده کسب و کار اینترنتی خود را انتخاب کنید. 

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله ۱۵ ایده کسب و کار اینترنتی را بررسی کردیم. ایده‌های زیادی برای کسب درآمد اینترنتی وجود دارد و برای شروع یک کسب و کار اینترنتی حتما لازم نیست که ایده نو و جدیدی داشته باشید؛ می‌توانید از کسب و کارهای اینترنتی که در کشورهای دیگر اجرا شده‌اند و هنوز به ایران نرسیده‌اند کمک بگیرید و ایده کسب و کار اینترنتی خود را انتخاب کنید. 

در «سایت انجل» می‌توانید لیست شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف اینترنتی در دنیا را مشاهده کنید و برای ایده کسب و کار اینترنتی خود از آن‌ها کمک بگیرید. گاهی اوقات اجرای یک کسب و کار خارجی در ایران می‌تواند به موفقیت بزرگی تبدیل شود و کسب و کار شما را به شرکت بزرگی مانند دیجی‌کالا، اسنپ و… تبدیل کند. برای رسیدن به این موفقیت باید تلاش و پشتکار فراوانی داشته باشید و هیچ‌گاه ناامید نشوید. همچنین می‌توانید در این راه از یک منتور یا مشاور کمک بگیرید تا مسیر مسقیم‌تری به سمت هدف خود ایجاد کنید و احتمال شکست خود را کاهش دهید. 

همچنین بخوانید: «۱۴ راه کسب درآمد با سرمایه کم (0 تا 9 میلیون تومان) فقط برای ایرانی ها!»

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *