ترفندهایی برای بهبود وضعیت کسب‌وکار

اغلب کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار موفق کسانی‌اند که از مفاهیم و ایده‌های جدید استقبال می‌کنند، مشتاق برقراری ارتباط با افراد جدید هستند و همواره خواهان رشد کسب‌وکارشان و تسخیر بازار تقاضا هستند. آن‌ها از مذاکره با مشتریان جدید، برقراری ارتباط و متقاعد کردن دیگران لذت می‌برند. مدیران کسب‌وکار موفق معمولا عمل‌گرا می‌باشند و همواره و پیوسته در حرکت هستند. برای موفقیت در کسب‌وکار لازم است صبح‌تان زودتر از سایرین شروع شود، بیشتر از بقیه کار کنید و دیرتر از بقیه دست از کار بکشید.
برای کامیابی در کار و دستیابی به موفقیت کسب‌وکار باید با مشکلات و فراز و نشیب‌های آن مبارزه نمود؛ پس هیچ‌گاه بـر اثـر بروز سختی‌ها و شکست‌ها نـاامید نشوید، روند زندگی و کار به بازی فوتبال می‌ماند که تا آخرین دقیقه ممکن است سرنوشتش تغییر کند. از این‌رو همیشه برای دست‌یابی به رشد کسب‌وکارتان تلاش کنید. اگر شما به خودتان ایمان داشته باشید هیچ چیز نمی‌تواند سـد راه‌تان شود. حـتی جملات دل‌سرد کننده نزدیک‌ترین کسان‌تان نیز نخواهد توانست شما را از حرکت باز دارد. در این نوشتار به مراتب به نکاتی اشاره خواهد شد که به کاربستن آنها در رشد و موفقیت کسب‌وکارتان تاثیرگذار خواهد بود.

  • حقایق مالی کسب‌وکارتان را به‌دست بیاورید
  • هزینه‌ها را بشناسید
  • پیش‌بینی‌های مالی کسب‌وکار را ارائه دهید
  • قبل از افزایش تقاضا، توزیع را بالا ببرید

قبل از اینکه هر یک از موارد را با جزییات بیان کنیم، لازم است به این نکته اشاره شود که برای حرکت صحیح در مسیر ثروت و رشد کسب‌وکار و رسیدن به موفقیت و تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق شما باید اعداد کسب‌وکارتان را به خوبی بشناسید و درک کنید. شما می‌توانید زبده‌ترین حسابداران و بهترین مشاوران را استخدام کنید اما این به معنای سلب مسئولیت و ناآگاهی شما از آنچه پیرامون‌تان می‌گذرد نیست. شما باید حواستان به هر ریالی که در مجموعه شما وارد و سپس خارج می‌شود، باشد.

هرگاه خواستید اقدام به انجام کاری کنید، همواره مدت زمان محقق گشتن آن را بیشتر، و پاداش و ثمره آن را کمتر برآورد کنید. حتی بهترین طرح‌ها و نقشه‌ها ممکن است بی‌ثمر و نافرجام گردد. اغلب اوقات ما به منظور دست‌یابی بـه خواسته‌های‌مان ملزم به تلاش و کوشش هستیم و این بدان مفهوم است که همواره باید صبور و شکیبا باشیم. دست بالا گرفتن کار و دست کم گرفتن پاداش آن سبب می‌گردد شما هیچگاه مایوس و ناامید نشوید.

۱- حقایق مالی کسب‌وکارتان را به‌دست بیاورید

برای موفقیت کسب‌وکارتان ضروری است که شما حقایق مالی هر جنبه از کسب‌وکار خود را، به‌ویژه هزینه‌های تولید و ارائه محصول یا خدمات، هزینه‌های فروش و بازاریابی را به خوبی بدانید. شگفت‌انگیز است که چگونه برخی از کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، براساس اطلاعات مالی و پیش‌فرض‌های اشتباه و اعداد نادرست عمل می‌کنند.

۲- هزینه‌ها را بشناسید

اغلب کسانی که در حیطه کسب‌وکار کمترین اشتباهات را مرتکب می‌شوند بیشترین میزان دست‌یابی به موفقیت در کسب‌وکار را دارند، برای رسیدن به رشد کسب‌وکار نیازی به اینکه شما یک نابغه کارآفرینی باشید نیست؛ بلکه کافی است اعداد و ارقام کسب‌وکارتان را مدیریت کنید و بدانید که مشغول انجام چه کاری هستید. شاید شنیده باشید که قدیمی‌ها به کارهای سخت می‌گویند “سنگ بزرگ” یا به کارهای دشوار با کنایه “کار حضرت فیل” اشاره می‌کنند اما کافی‌ست هزینه‌های تولید محصول یا ارائه خدمت، بهای نهایی و قیمت تمام شده، هزینه‌های بازارسازی و بازاریابی محصول را به درستی دریافته سپس با عرضه تولیدات‌تان به بازار فعلی؛ ضریب ریسک و خطر را در کسب‌وکارتان به حداقل رسانده و صاحب موفقیت و رشد در کسب‌وکارتان شوید و این‌گونه از سختی‌های هدایت یک کسب‌وکار موفق سربلند بیرون بیایید. هزینه‌هایی که باید بشناسید:

هزینه ها را بشناسید

آ) هزینه‌های مستقیم: هزینه‌هایی که ارتباط مستقیم با تولید دارند و می‌توان آن‌ها را در کالاهای تولید شده مشخص نمود یا به مرحله‌ای از ساخت یا سفارش تولید ارتباط داد. مشخص‌ترین این هزینه‌ها مواد اولیه و دستمزد مستقیم تولید می‌باشد.

ب) هزینه‌های غیرمستقیم: هزینه‌هایی که در تولید محصول نقش اصلی را نداشته هر چند برای تولید محصول لازم‌اند و برای ساخت محصول ایجاد می‌شوند اما ارتباط مستقیمی با محصول ندارند. این هزینه‌ها را به سادگی نمی‌توان به یک مرحله از ساخت و یا یک سفارش معین و مشخص ارتباط داد هر چند که این هزینه‌ها در طی تولید صورت پذیرفته‌اند مانند هزینه‌های سوخت و برق مصرفی سالن و کارگاه تولید، روغن مصرفی جهت ماشین آلات تولیدی و سایر موارد مشابه.

پ) هزینه‌های ثابت: هزینه‌هایی که با تغییر حجم تولید تا سطح مشخصی از تولید تغییر نخواهند کرد. باید بدانید که به طور کلی هزینه‌های ثابت دارای مشخصاتی می‌باشد که هرگاه این خصوصیات در هزینه مشاهده شد می‌توان آن را به عنوان این گروه از هزینه‌ها طبقه‌بندی کرد. این هزینه‌ها در سطوح مختلف تولید در کل ثابت می‌باشند. سهم هزینه ثابت یک واحد کالا با افزایش تعداد تولید کالا کاهش می‌یابد و برعکس کنترل وقوع این هزینه‌ها از طریق مدیران اجرایی صورت می‌پذیرد.

ت) هزینه‌های متغیر: هزینه‌هایی که با تغییر حجم تولید تا سطح مشخصی از تولید تغییر نخواهند کرد. باید بدانید که به طور کلی هزینه‌های ثابت دارای مشخصاتی می‌باشد که هرگاه این خصوصیات در هزینه مشاهده شد می‌توان آن را به عنوان این گروه از هزینه‌ها طبقه‌بندی کرد. این هزینه‌ها در سطوح مختلف تولید در کل ثابت می‌باشند. سهم هزینه ثابت یک واحد کالا با افزایش تعداد تولید کالا کاهش می‌یابد و برعکس کنترل وقوع این هزینه‌ها از طریق مدیران اجرایی صورت می‌پذیرد.

ایجاد یک کسب‌وکار و دست‌یابی به رشد کسب‌وکار اغلب یک رویداد ریسکی و ناامن است. مهم نیست که چقدر هوشمندانه عمل می‌کنید چرا که هر آن ممکن است در ماجراهای بازار گرفتار شوید. این‌که هیچکس حاضر نباشد محصول شما را بخرد، در بازار محصولات مشابه تولیدات‌تان با قیمت کمتری وجود داشته باشد و … اجتناب ناپدیر است اما شما شاهد موفقیت و رشد کسب‌وکارتان خواهید بود. اگر هزینه‌ای برای تبلیغات و بازاریابی در نطر بگیرید و هزینه‌هایی از این دست را اتلاف پول تلقی نکنید.

اگر پولی را خرج می‌کنید و بعد هزینه آن پول، سود بیشتری را عایدتان خواهد کرد، پس نگران پول خرج کردن نباشید. اگر ایده‌ای برای تجارت و کسب‌وکار دارید، از بانک وام بگیرید. به کارمندان خود حقوق و دستمزد شایان توجه دهید، برای مشاوره با متخصصین و جویا شدن از رهنمودهای‌شان پول پرداخت کنید. به این ترتیب اگر شما کاسب یا تاجر باهوشی باشید همیشه در اوج خواهید بود.

در این میان هزینه‌هایی به نام “هزینه‌های هدر شده” وجود دارد، که بهایی است که شما بابت پیش‌بینی‌های غلط، برنامه‌ریزی‌های اشتباه و تولیدات نادرست پرداخته‌اید؛آن‌ها برای همیشه از دست رفته‌اند و برای شما هیچ سودآوری نداشته‌اند، مثل لنگرهایی که به اعماق اقیانوس پرتاب شده‌اند و دیگر هرگز قابل دسترسی نیستند، همچنان که برای رسیدن به موفقیت در کسب‌وکارتان می‌کوشید آن‌ها را فراموش کنید و با تجربه هزینه‌های هدر شده به استقبال رشد کسب‌وکارتان بروید. البته این ضروری است که آن‌ها را شناسایی کنید و راهی برای جبران آن‌ها بیابید.

پیش بینی های مالی رشد کسب و کار۳- پیش‌بینی‌های مالی کسب‌وکار را ارائه دهید

برای دست‌یابی به موفقیت کسب‌وکار باید با همکاری یک مشاور مالی، فهرستی از پیش‌بینی‌های مالی را در زمینه‌ منافع، درآمد، و رشد کسب‌وکارتان تهیه و به هر منبع بالقوه‌ تامین بودجه ارائه دهید. فقط باید اطلاعات دقیق و آماری در این فهرست گنجانده شوند. در کشف راه‌های تامین مالی کسب‌وکار و تهیه‌ برنامه‌ رشد کسب‌‌وکارتان بخش‌هایی وجود دارند که شامل اهداف و امیدهای‌تان برای کسب‌ درآمد هستند، ولی در این بخش فقط باید به اعداد و ارقام توجه و تمرکز کنید.
پیش از آن‌که بخواهید برای تامین بودجه‌ کسب‌وکارتان و رشد و موفقیت کسب‌وکار به پس‌اندازهای‌تان متوسل شوید، می‌توانید مزایای استفاده از برنامه‌های تخصیص اعتبار را برای راه‌اندازی کسب‌وکار نیز بررسی کنید. اگر عضو قرارداد، حساب بازنشستگی فردی یا صندوق بازنشستگی هستید، شاید بتوانید برای راه‌اندازی و رشد و موفقیت کسب‌وکارتان از آن‌ها پول قرض کنید ولی هنگام استفاده از این گزینه حتما به خاطر داشته باشید، اگر هنوز موعد برداشت از هر یک از این حساب‌ها فرا نرسیده باشد، شاید مشمول پرداخت جریمه‌ برداشت زودتر از موعد قرار بگیرید.

۴- قبل از افزایش تقاضا، توزیع را بالا ببرید

همه صاحبان موفقیت در کسب‌وکار طرفدار ایجاد محتواهای بی‌نهایت خوب به عنوان اساس برنامه‌ بازاریابی‌ هستند، اما این فقط یک طرف معادله است. طرف دیگر، ‌توزیع است و باید برای آن تلاش‌های خلاقانه‌تان را تقویت کنید. تمرکز روی مشترکین و مخاطبان کمک می‌کند نیرومحرکه‌تان را به‌دست بیاورید. ما باید روش‌های دیگر را هم، از قبیل ترویج هزینه‌دار، یا توزیع از طریق افراد بانفوذ یا مخاطبان موجود را، برای تصاحب رشد و موفقیت کسب‌وکار در نظر داشته باشیم. روش‌های بی‌هزینه مقوله دیگری است؛ در نظر داشته‌ باشید که چگونه قدرت آدم‌های بانفوذ را برای کسب موفقیت و رشد کسب‌وکارتان در صنعت‌تان مهار کنید تا کمک‌تان کنند سطوح تحت پوشش بازاریابی‌تان را رشد دهید.

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *