ترفندهایی برای بهبود کسب و کار
دسته‌بندی نشده, کسب و کار

ترفندهایی برای بهبود وضعیت کسب و کار

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

اغلب کارآفرینان و صاحبان کسب وکار موفق کسانی اند که از مفاهیم و ایده های جدید استقبال میکنند، مشتاق برقراری ارتباط با افراد جدیدند و همواره خواهان رشد کسب و کارشان و تسخیر بازار تقاضا هستند .آنها از مذاکره با مشتریان جدید، برقراری ارتباط و متقاعد کردندیگران لذت می برند. مدیران کسب و کار موفق معمولاً عملگرا می باشند و همواره و پیوسته در حرکتند.برای موفقیت در کسب و کار لازم است صبحتان زودتر از سایرین شروع شود،بیشتر از بقیه کار کنید و دیرتر از بقیه دست از کار بکشید.
برای کامیابی در کار و دستیابی به موفقیت کسب و کار باید با مشکلات و فراز و نشیب های آن مبارزه نمود ؛ پس هیچگاه بـر اثـر بروز سختی ها و شکست ها نـاامید نشوید، روند زندگی و کار به بازی فوتبال می ماند که تا آخرین دقیقه مـمـکـن است سرنوشتش تغییر کند از اینرو همیشه برای دستیابی به رشد کسب و کارتان تلاش کنید .اگر شما به خودتان ایمان داشته باشید هیچ چیز نمی تواند سـد راهتان شود. حـتی جملات دلسرد کننده نزدیکترین کسانتان نیز نخواهد توانست شما را از حرکت باز دارد.در این نوشتار به مراتب به نکاتی اشاره خواهد شد که به کاربستن آنها در رشد و موفقیت کسب و کارتان تاثیرگدار خواهد بود.ت

  • حقایق مالی کسب و کارتان را بدست بیاورید.
  • هزینه ها را بشناسید.
  • پیش‌بینی‌های مالی کسب و کار را ارائه دهید.
  • قبل از افزایش تقاضا، توزیع را بالا ببرید.

قبل از اینکه هریک از موارد را با جزییات بیان کنیم ،لازم است به این نکته اشاره شود که برای حرکت صحیح در مسیر ثروت و رشد کسب و کار و رسیدن به موفقیت و تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق شما باید اعداد کسب و کارتان را به خوبی بشناسید و درک کنید.شما میتوانید زُبده ترین حسابداران و بهترین مشاوران را استخدام کنید اما این به معنای سلب مسئولیت و ناآگاهی شما از آنچه پیرامونتان میگذرد نیست،شما باید حواستان به هر ریالی که در مجموعه شما وارد و سپس خارج میشود، باشد.

 

 

هـرگـاه خـواسـتید اقدام به انجام کاری کنید، همواره مدت زمان مـحـقـق گشـتن آن را بیشتر، و پاداش و ثـمـره آن را کمتر برآورد کنید.حـتـی بـهترین طرح ها و نقشه ها ممکن است بی ثمر و نافرجام گردد. اغـلـب اوقـات مـا به مـنـظور دسـتـیابـی بـه خـواسـتـه هایمان ملزم به تلاش و کوشش هستیم و این بدان مفهوم است که همواره باید صبور و شـکیـبا باشیم. دست بالا گرفتن کار و دست کم گرفتن پاداش آن سبب می گردد شما هیچگاه مأیوس و ناامید نشوید.

 

۱٫ حقایق مالی کسب و کارتان را بدست بیاورید.

برای موفقیت کسب و کارتان ضروریست که شما حقایق مالی هر جنبه از کسب و کار خود را،به ویژه هزینه های تولید و ارائه محصول یا خدمات،هزینه های فروش و بازاریابی را به خوبی بدانید.شگفت انگیز است که چگونه برخی از کسب و کارهای بزرگ و کوچک،بر اساس اطلاعات مالی و پیش فرض های اشتباه و اعداد نادرست عمل میکنند.

 

۲٫ هزینه ها را بشناسید.

اغلب کسانی که در حیطه کسب و کار کمترین اشتباهات را مرتکب میشوند بیشترین میزان دستیابی به موفقیت در کسب و کار را دارند،برای رسیدن به رشد کسب و کار نیازی به اینکه شما یک نابغه کارآفرینی باشید نیست بلکه کافیست اعداد و ارقام کسب و کارتان را مدیریت کنید و بدانید که مشغول انجام چه کاری هستید.شاید شنیده باشید که قدیمی ها به کارهای سخت میگویند “سنگ بزرگ” یا به کارهای دشوار با کنایه “کار حضرت فیل” اشاره میکنند،اما کافیست هزینه های تولید محصول یا ارائه خدمت،بهای نهایی و قیمت تمام شده ،هزینه های بازارسازی و بازاریابی محصول را به درستی دریافته سپس با عرضه تولیداتتان به بازار فعلی؛ضریب ریسک و خطر را در کسب و کارتان به حداقل رسانده وصاحب موفقیت و رشد در کسب و کارتان شوید و اینگونه از سختی های هدایت یک کارو کسب موفق سربلند بیرون بیایید.هزینه هایی که باید بشناسید:

هزینه ها را بشناسید

 

A. هزینه های مستقیم: هزینه هایی که ارتباط مستقیم با تولید دارند و می توان آنها را در کالاهای تولید شده مشخص نمود یا به مرحله ای از ساخت یا سفارش تولید ارتباط داد. مشخص ترین این هزینه ها مواد اولیه و دستمزد مستقیم تولید می باشد.

B. هزینه های غیر مستقیم: هزینه هایی که در تولید محصول نقش اصلی را نداشته هرچند برای تولید محصول لازم اند و برای ساخت محصول ایجاد می شوند اما ارتباط مستقیمی با محصول ندارند. این هزینه ها را به سادگی نمی توان به یک مرحله از ساخت و یا یک سفارش معین و مشخص ارتباط داد هرچند که این هزینه ها در طی تولید صورت پذیرفته اند مانند هزینه های سوخت و برق مصرفی سالن و کارگاه تولید، روغن مصرفی جهت ماشین آلات تولیدی و سایر موارد مشابه .

C. هزینه های ثابت: هزینه هایی که با تغییر حجم تولید تا سطح مشخصی از تولید تغییر نخواهند کرد. باید بدانید که به طور کلی هزینه های ثابت دارای مشخصاتی می باشد که هرگاه این خصوصیات در هزینه مشاهده شد می توان آنرا به عنوان این گروه از هزینه ها طبقه بندی کرد.این هزینه ها در سطوح مختلف تولید در کل ثابت می باشند.سهم هزینه ثابت یک واحد کالا با افزایش تعداد تولید کالا کاهش می یابد و برعکس کنترل وقوع این هزینه ها از طریق مدیران اجرایی صورت می پذیرد.

D. هزینه های متغیر: هزینه هایی که با تغییر حجم تولید تا سطح مشخصی از تولید تغییر نخواهند کرد. باید بدانید که به طور کلی هزینه های ثابت دارای مشخصاتی می باشد که هرگاه این خصوصیات در هزینه مشاهده شد می توان آنرا به عنوان این گروه از هزینه ها طبقه بندی کرد.این هزینه ها در سطوح مختلف تولید در کل ثابت می باشند.سهم هزینه ثابت یک واحد کالا با افزایش تعداد تولید کالا کاهش می یابد و برعکس کنترل وقوع این هزینه ها از طریق مدیران اجرایی صورت می پذیرد.

ایجاد یک کسب و کار و دستیابی به رشد کسب و کار اغلب یک رویداد ریسکی و نا امن است. مهم نیست که چقدر هوشمندانه عمل میکنید چرا که هرآن ممکن است در ماجراهای بازار گرفتار شوید.اینکه هیچکس حاضر نباشد محصول شما را بخرد، در بازار محصولات مشابه تولیداتان با قیمت کمتری وجود داشته باشد و ….اجتناب ناپدیر است اما شما شاهد موفقیت و رشد کسب و کارتان خواهید بود اگر هزینه ای برای تبلیغات و بازاریابی در نطر بگیرید و هزینه هایی از این دست را اتلاف پول تلقی نکنید.

 

 

اگر پولی را خرج می کنید و بعد هزینه آن پول ، سود بیشـتـری را عایدتان خواهد کرد، پس نگران پول خرج کردن نباشید. اگر ایده ای برای تجارت و کسب و کار دارید ، از بـانک وام بگیرید. بـه کارمندان خود حقوق و دستمزد شایان توجه بدهید، بـرای مـشـاوره با متخصصین و جویا شدن از رهنمودهایشان پول پرداخت کنید. به این ترتیب اگر شـما کـاسـب یـا تـاجـر بـاهـوشـی بـاشـیـد همیشه در اوج خواهید بود..

 

 

در این میان هزینه هایی به نام “هزینه های هدر شده ” وجود دارد، که بهایی ست که شما بابت پیش بینی های غلط،برنامه ریزی های اشتباه و تولیدات نادرست پرداخته اید؛آنها برای همیشه از دست رفته اند و برای شما هیچ سودآوری نداشته اند،مثل لنگرهایی که به اعماق اقیانوس پرتاب شده اند و دیگر هرگز قابل دسترسی نیستند، همچنان که برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان می کوشید آنها را فراموش کنید و با تجربه هزینه های هدر شده به استقبال رشد کسب و کارتان بروید.البته این ضروریست که آنها را شناسایی کنید و راهی برای جبران آنها بیابید .

 

پیش بینی های مالی رشد کسب و کار۳٫ پیش‌بینی‌های مالی کسب و کار را ارائه دهید.

برای دستیابی به موفقیت کسب و کار باید با همکاری یک مشاور مالی، فهرستی از پیش‌بینی‌های مالی را در زمینه‌ی منافع، درآمد، و رشد کسب ‌و کارتان تهیه و به هر منبع بالقوه‌ی تامین بودجه ارائه دهید. فقط باید اطلاعات دقیق و آماری در این فهرست گنجانده شوند. در کشف راه‌های تامین مالی کسب ‌و کار و تهیه‌ی برنامه‌ی رشد کسب‌ و کارتان بخش‌هایی وجود دارند که شامل اهداف و امیدهای‌تان برای کسب‌ درآمد هستند، ولی در این بخش فقط باید به اعداد و ارقام توجه و تمرکز کنید.
پیش از آن‌که بخواهید برای تامین بودجه‌ی کسب‌ و کارتان و رشد و موفقیت کسب و کار به پس‌اندازهای‌تان متوسل شوید، می‌توانید مزایای استفاده از برنامه‌های تخصیص اعتبار را برای راه‌اندازی کسب و کار نیز بررسی کنید. اگر عضو قرارداد، حساب بازنشستگی فردی، یا صندوق بازنشستگی هستید، شاید بتوانید برای راه‌اندازی و رشد و موفقیت کسب و کارتان از آنها پول قرض کنید. ولی هنگام استفاده از این گزینه حتما به خاطر داشته باشید، اگر هنوز موعد برداشت از هر یک از این حساب‌ها فرا نرسیده باشد، شاید مشمول پرداخت جریمه‌ی برداشت زودتر از موعد قرار بگیرید.

۴٫ قبل از افزایش تقاضا، توزیع را بالا ببرید.

همه صاحبان موفقیت در کسب و کار طرفدار ایجاد محتواهای بی‌نهایت خوب به عنوان اساس برنامه‌ی بازاریابی‌ هستند، اما این فقط یک طرف معادله است. طرف دیگر، ‌توزیع است و باید برای آن تلاش‌های خلاقانه‌تان را تقویت کنید. تمرکز روی مشترکین و مخاطبان کمک می‌کند نیرومحرکه‌تان را به‌دست بیاورید، ما باید روش‌های دیگر را هم، از قبیل

ترویج هزینه‌دار، یا توزیع از طریق افراد بانفوذ یا مخاطبان موجود را، برای تصاحب رشد و موفقیت کسب و کار در نظر داشته باشیم .روش‌های بی‌هزینه مقوله‌ی دیگری است: در نظر داشته‌باشید که چگونه قدرت آدم‌های بانفوذ را برای کسب موفقیت و رشد کسب و کارتان در صنعت‌تان مهار کنید تا کمک‌تان کنند سطوح تحت پوشش بازاریابی‌تان را رشد دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *