تقویت حوزه دید، تنها با یک کلمه جادویی!

دنیا را باید کامل دید تا بتوان از همه‌ امکاناتش برای رسیدن به موفقیت استفاده کرد. برای این کار چشمانی قوی و حوزه‌ دید مناسب لازم است تا هم دنیا را ببینیم و هم در مورد مسائل مختلف اطلاعات کسب کنیم. تقویت حوزه دید یا میزان دید در هر مکث کار سختی نیست و تنها با یک کلمه امکان‌پذیر است. کلمه‌ای که در هر کاری جادو می‌کند. تکرار جادویی است که می‌توان با به‌کارگیری آن در همه‌ زمینه‌ها به یک متخصص تبدیل شد.

تمرینات افزایش حوزه دید یکی از تمرینات اصلی تندخوانی است. برای تقویت حوزه دید می‌بایست اصولی را رعایت کرده و مدام تکرار نمایید تا روزبه‌روز شاهد بهبود آن باشید. حوزه‌ دید مانند عکسی است که دوربین‌ها می‌گیرند. دوربین‌ها در هر فلاش مقدار خاصی از فضا را ثبت می‌کند اما شما با تقویت حوزه دید خود حتی می‌توانید چیزی بیش از یک نیم‌کره‌ فرضی را در اطراف‌تان ببینید.

تکرار و تمرین، بیشترین کمک را به افزایش حوزه دید شما خواهد کرد.

اصول گام‌به‌گام تکرار:

۱- به‌صورت دوره‌ای به چشم‌پزشک مراجعه نمایید.

۲- همیشه تغذیه‌ مناسبی داشته باشید. از مواد غذایی ارگانیک و سالم استفاده نمایید. خوراکی‌های طبیعی و مواد غذایی برای تقویت تمرکز و عضلات چشم را در برنامه‌ غذایی‌تان بگنجانید. مواد حاوی ویتامین E و موادمعدنی، اسیدهای چرب ضروری و نیز ویتامین A. منبع این مواد آجیل‌ها، ماهی، میوه و سبزیجات تازه به‌خصوص هویج است.

۳- تمرینات حوزه دید را انجام دهید این تمرینات شامل تمرین ستاره‌ دریایی و تمرین در طبیعت است. با تکرار این تمرینات می‌توانید گام بزرگی برای تقویت خود دید خود بردارید.

تمرینات تقویت حوزه دید:

الف) تمرین ستاره دریایی

یک ستاره بر روی کاغذ آ۳ بکشید و روی دیوار اتاق‌تان بچسبانید. روی زوایای آن شماره بزنید و هر روز با چشمان خود چند بار از روی اضلاع حرکت کرده و کل شماره‌ها را نظاره کنید. این تمرین را در روز چند بار انجام دهید تا بتوانید حوزه‌ دید بهتری داشته باشید.

حوزه دید - ستاره دریایی

حوزه دید – ستاره دریایی

ب) تمرین طبیعت

وقتی بیرون از منزل یا در طبیعت هستید در جای مناسبی بایستید و بدون اینکه گردن‌تان را تکان دهید چشمان خود را به چپ و راست بچرخانید. چه چیزهایی می‌بینید؟ حتی می‌توانید گاهی چشمان‌تان را ببندید و گوش کنید ببینید چه صداهایی در اطرافتان می‌شنوید؛ سپس چشمان‌تان را باز کنید و صداها را با دیدتان تطبیق دهید. برای تقویت حوزه دید از تمام حواس‌تان استفاده نمایید و تنها به چشم‌ها اتکا نکنید. با این شیوه به یک ابر انسان واقعی تبدیل خواهید شد.

۴- هر روز زمانی را به مطالعه کردن اختصاص دهید. می‌توانید با مطالعه کردن در زمینه‌ کاری یا در زمینه‌ای که علاقه‌مند هستید به یک متخصص تبدیل شوید. همچنین می‌توانید حوزه‌ دیدتان را تقویت کنید. جالب است بدانید تقویت حوزه دید از اصول اولیه‌ فراگیری مهارت تندخوانی است. تندخوانی به معنای عبارت‌خوانی است. با تقویت حوزه دید و عبارت‌خوانی می‌توانید به یک تندخوان تبدیل شوید و کتاب‌های بیشتری بخوانید. حتی در مورد خواندن مطالبی که در روز با آن‌ها سروکار دارید نیز می‌توانید متمایز باشید و مطالب سایت‌ها و حتی شبکه‌های مجازی را با سرعت بیشتری خوانده و به حجم اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کنید. در این عصری که روزانه اطلاعات فراوانی از سراسر دنیا مخابره می‌شود ما هم می‌توانیم متمایز باشیم و اطلاعاتی را کسب نماییم که باعث پیشرفت و ترقی‌مان شود و اسیر حواشی نشویم.

۵- هر روز ورزش کنید. ورزش‌هایی که به تمرکز بیشتر شما کمک کند اولویت دارد مثل یوگا و پیاده‌روی.

۶- در آخر پایبندی و تعهد به اجرای این اصول و تکرار آن‌ها است که می‌تواند تغییری در سبک زندگی‌تان ایجاد کرده و مسیر شما را به سمت پیشرفت و ترقی سوق دهد.

برای اینکه بتوانید در این مسیر پایدار بمانید هر روز برنامه‌ریزی نمایید و کارهایی را که انجام داده‌اید علامت بزنید. با انجام این کار می‌توانید به قولی که به خودتان برای پیشرفت داده‌اید پایبند بمانید.

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 1   میانگین:  4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *