چگونه حوزه دید خرگوشی داشته باشیم؟

خرگوش حوزه دید بسیار وسیعی دارد؛ به‌طوری که تا نواحی نزدیک پس‌سرش را می‌بیند. این وسعت دید او به دلیل ساختار و جایگاه چشمانش می‌باشد. حوزه دید انسان‌ها کمتر از خرگوش است اما با تمرینات حوزه دید می‌توان آن را بهبود داده و افزایش داد. در ادامه حوزه دید خرگوش و انسان را با هم مقایسه شده است.

حوزه دید خرگوش:

حوزه دید خرگوش

حوزه دید خرگوش

حوزه دید انسان:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، حوزه دید انسان بسیار محدودتر از خرگوش است اما می‌توانید با انجام تمرینات نسبت به بهبود آن اقدام کنید.

حوزه دید انسان

حوزه دید انسان

مراحل انجام تمرینات حوزه دید:

در مرحله‌ اول به یک‌ چشم پزشک مراجعه نمایید تا از میزان سلامت چشمان‌تان اطلاع پیدا نمایید و در صورت لزوم از عینک مناسب استفاده نمایید.

در مرحله دوم به رژیم غذایی خود توجه کنید و سعی نمایید از مواد سالم و ارگانیک استفاده نمایید. میوه، انواع آجیل‌ها و سبزیجات برای سلامت چشم بسیار مفید می‌باشند.

سعی کنید در روز حداقل بیست دقیقه ورزش‌های آرام نظیر یوگا و پیاده‌روی انجام دهید تا بتوانید بهتر تمرکز کنید.

مرحله سوم فاز اصلی تمرینات حوزه دید است که شامل تمرین ستاره دریایی، تمرین طبیعت، تمرین دیدن کلمات و تمرین مطالعه و تندخوانی است که انجام این تمرینات می‌تواند به بهبود حافظه دید شما کمک نماید.

۱) تمرین ستاره دریایی

ستاره پنج پر روی کاغذ A3 بکشید و روی دیوار اتاق‌تان بچسبانید. روی زوایای آن شماره بزنید و هر روز با چشمان خود چند بار از روی اضلاع حرکت کرده و کل شماره‌ها را نظاره کنید. این تمرین را در روز چند بار انجام دهید تا بتوانید حوزه دید بهتری داشته باشید.

ستاره دریایی

ستاره دریایی

۲) تمرین طبیعت

وقتی بیرون از منزل و یا در طبیعت هستید در جای مناسبی بایستید و بدون اینکه گردن‌تان را تکان دهید چشمان خود را به چپ و راست بچرخانید. چه چیزهایی می‌بینید؟

۳) تمرین دیدن کلمات

روی یک کاغذ A4 کلماتی نظیر آنچه در پایین آمده بنویسید و به‌تدریج فاصله کلمات را بیشتر کنید و سعی نمایید کلمات را ببینید. پس‌ از آن کلمات را روی کاغذ A3 بنویسید و سعی کنید با یک بار مکث کل کلمات را ببینید. با این تمرین به تدریج می‌توانید کلمات بیشتری را درک کنید.

 

مثال:

  آسمان                      در                       گل                        ستاره                                                     علف

خدا                         رنگین کمان                                    نگین                             آفتاب

پرستو                        امید                              بیشه                                تیغ                             پرتقال

        نواحی                              نسترن                                 فرشته                                جامدادی

 

۴) تمرین مطالعه

یکی دیگر از تمرینات حوزه دید مطالعه کردن است. به‌خصوص مطالعه در زمینه کاری‌تان و همچنین در زمینه‌ کار موردعلاقه‌تان. با این کار یک تیر و دو نشان زده‌اید و می‌توانید به یک متخصص در آن زمینه تبدیل می‌شوید.

۵) تمرین تندخوانی

برای اینکه بتوانید کتاب‌های بیشتری بخوانید می‌بایست به مهارت تندخوانی مسلط شوید. در کشورهای پیشرفته مثل ژاپن، یادگیری مهارت تندخوانی جز دروس بچه‌ها در مدرسه است. در این صورت هم تمرکز شما افزایش می‌یابد و هم حوزه‌ دیدتان بیشتر می‌شود.

برای انجام همه‌ این تمرینات در ابتدا باید برنامه‌ریزی نمایید و هدفمند حرکت کنید. به خودتان قول بدهید که همه‌ مراحل را کامل کرده و این مهارت ضروری حتما فرا می‌گیرید و می‌توانید گام موثری در جهت رشد شخصی‌تان بردارید. حتی می‌توانید به دیگران نیز این تمرینات را بیاموزید. در این صورت تمام این مطالب را بهتر یاد می‌گیرید و آن را برای همیشه وارد حافظه‌ بلند مدت‌تان می‌نمایید.

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

2 پاسخ به “چگونه حوزه دید خرگوشی داشته باشیم؟”

 1. فروش ماهی تازه گفت:

  درود بر مطالعه شریف و تیم قدرتمند شون

  مقاله آموزشی خیلی خوبی بود برایتان آرزوی موفقیت و پیروزی دارم

  • تیم پشتیبانی مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   از ابراز محبت شما بسیار سپاس گزار هستیم و امیدواریم که مطالب برای موفقیت شما مفید باشند.
   دوستدار همیشگی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *