در مورد آن چه برای یک سال شگفت‌انگیز می‌خواهید لطفا جدی و شفاف باشید

می‌خواهید سال پیشرو بهترین سال عمرتان باشد؟

بسیار راحت است که سالی را با اشتیاق و مثبت‌نگری آغاز کنیم اما برای حفظ این نیروی جنبشی در طی سال، باید اهداف قدرتمند و روشنی تنظیم کنیم. اولین قدم برای رسیدن به آن چه می‌خواهید این است که تصمیم بگیرید دقیقا چه می‌خواهید.
چه‌کاری می‌خواهید انجام دهید؟ چه چیزی را می‌خواهید تجربه کنید؟ چه چیزی را می‌خواهید به دست آورید؟ می‌خواهید چه کسی باشید؟
یکی از دلایلی که بسیاری از افراد به آن چه می‌خواهند نمی‌رسند این است که به‌وضوح نمی‌دانند چه می‌خواهند. برخی دیگر درمی‌یابند که می‌خواهند چه چیزی داشته باشند اما وقتی نمی‌توانند ببینند که چگونه چنین چیزی امکان دارد، آرزوی خود را به‌عنوان چیزی احمقانه و غیرقابل دستیابی رها می‌کنند‌.
این‌چنین علیه خود کارشکنی نکنید!
پس از ده‌ها تحقیق در مورد این‌که مغز انسان چگونه کار می‌کند، اکنون دانشمندان می‌دانند به‌منظور این‌که ذهن چگونگی رسیدن به آن چه می‌خواهیم را تصویر کند، ابتدا باید تصمیم بگیریم که چه می‌خواهیم. وقتی خود را با آرزوهای‌مان محاصره می‌کنیم، ذهن‌مان و جهان برای کمک به تحقیق رویاهای‌مان قدم برمی‌دارند.
ما این فرآیند را با صراحت در مورد آن چه می‌خواهیم آغاز می‌کنیم؛ بنابراین، چه می‌خواهید؟ برای خلق یک زندگی متعادل و موفق، حداقل سه هدف برای ۷ حوزه زیر بنویسید:
۱- اهداف مالی
۲- اهداف شغلی و کسب‌وکار
۳- وقت آزاد / وقت در کنار خانواده
۴- اهداف مربوط به‌سلامتی، تناسب‌ اندام و ظاهر
۵- اهداف مربوط به ارتباطات
۶- رشد شخصی
۷- ایجاد تفاوت و تمایز
اگر اهدافی بیشتر از این دارید، خود را محدود نکنید؛ آن‌ها را بنویسید. از سوی دیگر، اگر نوشتن ۲۱ هدف زیاد به نظر می‌رسد، به خاطر داشته باشید که می‌توانیم مخلوطی از اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت داشته باشیم.

خود را توسعه دهید

وقتی اهداف خود را تنظیم می‌کنید، انتخاب کارهایی که باعث رشد و توسعه ما برای دستیابی به آن‌ها می‌شود، اهمیت فراوان دارد. این اهداف ممکن است یادگیری مهارتی جدید یا امتحان کاری نه‌چندان راحت و یا شاید ترسناک همچون سخنرانی در حضور جمع باشد. همچنین می‌تواند به تنظیم هدفی غیرمنتظره که نمایان‌گر جهشی بزرگ است، کمک کند. مثالی از اهداف بزرگ غیرمنتظره شامل انتشار کتاب، آغاز یک کسب‌وکار، دعوت شدن به یک برنامه تلویزیونی معتبر، بردن مدال طلا در المپیک یا انتخاب شدن به‌عنوان رییس اتحادیه صنف خود باشد. اهداف مادی اهمیت دارند اما هدف نهایی تسلط بر زندگی خود است. در طولانی‌مدت، بزرگ‌ترین نفعی که از پیگیری رویاهای‌مان می‌بریم، جنبه‌های بیرونی تحقق رویا نیست، بلکه آن شخصی است که در این فرایند از خود می‌سازیم.
نشانه‌های بیرونی موفقیت به‌راحتی از دست می‌روند. خانه‌ها می‌سوزند، شرکت‌ها ورشکسته می‌شوند، ارتباطات پایان می‌گیرند، اتومبیل‌ها کهنه می‌شوند، جسم‌ها پیر می‌شوند و شهرت به آخر می‌رسد.

آن شخصی که هستید، آن چه آموختید و مهارت‌های جدیدی که کسب کردید، هرگز از بین نمی‌روند. این‌ها پاداش واقعی موفقیت هستند. جیم ران، فیلسوف انگیزش می‌گفت: «باید چنان هدف بزرگی برای خود تعیین کنید که در راه رسیدن به آن، تبدیل به فردی شوید که ارزش آن‌چنان بودن را دارد.»
رویاهای‌تان را به اهداف و مقاصد تبدیل کنید وقتی‌که به‌روشنی دانستید چه می‌خواهید، آن‌ها را یادداشت کنید و به هدفی قابل ارزیابی تبدیل کنید. قابل ارزیابی یعنی قابل‌اندازه‌گیری بودن در زمان و مکان است و چقدر و تا چه وقت. برای مثال، اگر به من می‌گفتید که پول بیشتری می‌خواهید، شاید یک اسکناس ده‌هزار تومانی از جیبم بیرون می‌آوردم و به شما می‌دادم. شما اعتراض می‌کردید و می‌گفتید که: «نه خیلی بیشتر، مثل ۲۰ میلیون تومان». اما راهی وجود ندارد که مفهوم «پول بیشتر» را معین کند مگر اینکه شما شفاف به من بگویید. به همین ترتیب، رییس‌تان، دوستان‌تان، همسرتان، ذهنتان و … نمی‌توانند تصور کنند که شما چه می‌خواهید، مگر این‌که به‌طرز مشخص به آن‌ها بگویید که خواسته‌تان چیست. دقیقا چه می‌خواهید و چه زمانی آن را می‌خواهید؟

اهداف‌تان دیگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد

به‌محض این‌که خود را درگیر یک رویای بزرگ می‌کنید و در واقعیت به‌سوی آن گام برمی‌دارید، ضمیر ناخودآگاه خلاق‌تان، نظرات بی‌نظیری ارائه می‌دهد تا آن را تحقق بخشد. شما جذب افراد، منابع و موقعیت‌های مورد نیازتان را به زندگی خود آغاز می‌کنید تا رویای‌تان را محقق کنید.

هر روز روی اهداف‌تان کار کنید

به‌منظور حفظ تمرکز ذهن ناخودآگاه بر چیزی که می‌خواهید، هرروز لیست اهداف‌تان را بخوانید. به‌عنوان روشی قدرتمندتر، چشمان خود را ببندید و روی هر هدف تمرکز کنید و از خود بپرسید: «آن کاری که امروز می‌توانم انجام دهم تا به تحقق این هدف نزدیک‌تر شوم چیست؟» پاسخ خود را یادداشت کنید و آن کار را انجام دهید. یک لطیفه قدیمی می‌گوید: «یک فیل را چگونه می‌خورید؟ جواب: تکه‌تکه». پیشرفت مستمر به‌اندازه یک‌تکه، حتی بزرگ‌ترین اهداف را هم در دسترس قرار می‌دهد. پس سال شگفت‌انگیز خود را جشن بگیرید.

۲۲ پرسش برای لیست موفقیت‌های‌تان

همچنان که اهدافی را برای سال پیش رو تنظیم می‌کنید، خوب است که لیستی از پیشرفت‌هایی که در سال رو به اتمام، به سمت اهداف‌تان داشته‌اید، تهیه کنید. برای بسیاری از افراد، این بازنگری خوشایند نیست و حتی ممکن است به مارپیچی نزولی منجر شود.
اگر به همه اهدافی که در آغاز سال تعیین کرده بودید نرسیده‌اید، ممکن است فکر کنید که شکست‌ خورده‌اید. ممکن است احترام به خویشتن در ما ضربه بخورد، ممکن است دلسرد و ناامید شویم و انگیزه‌مان کاهش یابد. در واقع ممکن است برخی از افراد افسرده شوند.
دستیابی به هدف شباهت زیادی به پرواز کردن با هواپیما دارد. به این معنی که اگر می‌خواهید با موفقیت به مقصد برسید، بسیار مهم است که در فواصل معین موقعیت خود را چک کنید و مسیر خود را تصحیح کنید.

لیست برنده

یکی از تکنیک‌هایی که به شاگردانم آموزش می‌دهم این است که در پایان هر سال یک «لیست برنده» با جزییات تهیه کنند. هدف از آن کمک به شناسایی تمامی بردهای‌تان است، به‌خصوص آن‌ها که در آغاز به‌عنوان هدف مکتوب نبوده‌اند.
برای تکمیل این تکنیک قدرتمند نیاز به ۳۰ دقیقه وقت است. با لیست تمامی اهدافی که تعیین کردید و به آن‌ها دست‌ یافتید آغاز کنید. سپس هر برد دیگری که به آن فکر می‌کنید، بزرگ یا کوچک را بنویسید.
در این‌جا پرسش‌هایی وجود دارند که در شناسایی موفقیت‌های‌تان به شما کمک می‌کنند. توصیه می‌کنم منصفانه و دقیق پاسخ دهید تا نتیجه بهتری بگیرید. چه پیروزی و پیشرفت‌هایی را در تجارت کسب کردید؟ آیا محصولی قدیمی را متوقف کردید یا محصولی جدید یا خط تولید جدیدی راه‌اندازی کردید؟ آیا بازار جدیدی یافتید که بر آن تمرکز کنید؟
آیا برای خلاقیت بیشتر، کاری را به کسی محول کردید؟ این می‌تواند شامل افزودن کارکنان جدید یا دستیار، همچون کارگر منزل، دستیار اجرایی، باغبان، نامه‌رسان، پرستار بچه یا مربی کودک باشد. همچنین ممکن است شامل قرار دادن سیستمی جدید برای افزایش کارایی‌تان شود.
آیا فناوری جدیدی خریداری یا استفاده کردید یا کاربرد آن را آموختید؟ آیا وقت بیشتری را در طبیعت گذراندید؟ آیا هیچ‌گونه عادت پشتیبان (همچون ورزش، استراحت یا سپاس‌گزاری) در خود به وجود آورده‌اید؟ آیا بر هیچ‌یک از عادت‌های غیر پشتیبان (همچون اعتیاد به سیگار، کافیین، شکر، بازی‌های ویدئویی، موبایل یا خرید) غلبه کرده‌اید؟
در مدیریت چگونه رشد کردید؟
آیا هرگونه سخنرانی یا ارائه یا توسعه برنامه جدیدی داشته‌اید؟
آیا هرگونه توانایی، مهارت یا شایستگی در خود پرورش داده‌اید؟ (مثل مهارت کامپیوتری، زبان انگلیسی، مطالعه و تند خوانی، سخنرانی و فن بیان)
در حوزه مالی و درآمد، سرمایه‌گذاری یا کاهش بدهی، چه موفقیت‌هایی کسب کردید؟
آیا ارتباطات جدیدی در فعالیت‌های کاری خود برقرار کردید یا ارتباطات موجود کاری‌تان را عمیق کردید؟
در پرورش خود پیشرفتی داشته‌اید؟
آیا در هیچ رویداد مثبتی (همچون سمینار، سخنرانی، تئاتر یا ورزش) شرکت کرده‌اید؟
آیا رویداد مثبتی را با خانواده خود تجربه کردید؟
آیا رویداد مثبتی در رابطه با خانه یا آپارتمان شما وجود داشت؟
آیا سفری داشتید؟
آیا جهش مثبتی در زندگی‌تان وجود داشت؟
آیا در جامعه‌تان رویداد مثبتی رخ داد؟
در زندگی معنوی‌تان رویداد مثبتی رخ داد؟
آیا رویداد مثبتی در رابطه با رها کردن تجربه‌های بد اتفاق افتاد؟ (نظیر عادت‌های بد، افراد منفی یا درهم‌ریختگی)
آیا در سلامتی و تناسب‌ اندام برنده بوده‌اید؟ (مثل وزن، ورزش، ورزش‌های استقامتی)
اصطکاک ذهنی‌تان را کاهش دهید
اصطکاک ذهنی که به دلیل افکار و احساسات منفی به وجود می‌آید، پیشرفت‌تان را در رسیدن به اهداف کند می‌کند. با استفاده از تکنیک تمرکز و توجه روی چیزهایی که در گذشته به دست آوردید، به حالت سپاسگزاری و لذت قدم گذارید و نیروی محرکه سال جدیدتان را سرعت بخشید.

پیشنهاد شگفت‌انگیز

با کلوپ شادی، موفقیت و ثروت فانتوم، سرعت رسیدن به اهداف‌تان را ۱۰برابر کنید و از زندگی‌تان لذت ببرید. همیشه سرعت، انسان را شیفته و عاشق خود کرده است. وقتی بشر برای اولین بار چرخ را اختراع کرد، سعی کرد سرعت آن را بیشتر کند، برای جابه‌جایی پیغام از اسب‌، اتومبیل، پست، پست پیشتاز، تلفن، فکس، پیامک و اینک به شبکه‌های اجتماعی رسیده‌ایم. پس چرا برای رسیدن به اهداف‌مان سرعت خود را ۱۰ برابر نکنیم؟
آیا واقعا ممکن است در ۱۲ ماه‌ آینده درآمدی برابر با ۱۲ سال گذشته داشته باشید؟ مرزهای سرعت هر روز مرتبا شکسته می‌شوند. وقتی براداران رایت اولین پرواز خود را درسال  ۱۹۰۳ انجام دادند،‌ سرعتی برابر ۱۴ کیلومتر در ساعت داشتند. مرز ۱۶۰ کیلومتر در ساعت، در سال ۱۹۱۲ شکسته شد. تکنولوژی هوانوردی به خاطر نیاز فوری در جنگ جهانی دوم با سرعت گسترش یافت. در سال ۱۹۴۱، سرعت پرواز به بیش از ۹۶۵ کیلومتر در ساعت رسید. در ۱۹۵۶، مرز ۱۶۰۰ کیلومتر در ساعت شکسته شد. هواپیمای کنکورد سرعتی فراتر از ۳۲۰۰ کیلومتر در ساعت را به ثبت رساند. ارتش ایالات متحده امریکا سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر در ۶۰ ثانیه را تا سال ۲۰۲۰ تجربه خواهد کرد. مرزهای سرعت هر روز شکسته می‌شوند.
شرکت‌کنندگان در کارگاه شادی، موفقیت و ثروت فانتوم، از مباحث و اطلاعات ارائه شده در زمینه ثروت، ارتباطات، مدیریت و افزایش راندمان در زندگی شگفت‌زده شده‌اند و کارگاه شادی، موفقیت و ثروت فانتوم را بهترین کلاس زندگی‌شان می‌دانند. این فرصت را از دست ندهید. شما در آستانه کشف برنامه‌ای دقیق برای رشد همه جنبه‌های زندگی‌تان هستید. پس هر چه زودتر شروع کنید.

برای دانلود این مقاله به صورت pdf روی همین متن کلیک کنید. 

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

7 پاسخ به “در مورد آن چه برای یک سال شگفت‌انگیز می‌خواهید لطفا جدی و شفاف باشید”

 1. علی شعبانی گفت:

  سلام و خدا قوت جناب سعید محمدی
  باتشکر از سایت خوبتان(بسیار عالیست)
  من کتاب انسان 2020 رو از نمایشگاه کتاب خریدم
  من هر سال به نمایشگاه میرم…
  جناب آقای محمدی اگه مقدوره از کارگاه موفقیت و ثروت فانتوم
  فیلمبرداری کنید برا ما شهرستانیها که مقدور نیست شرکت کنیم
  در سایت برا فروش قرار دهید .. با تشکر فراوان

 2. هستی گفت:

  با سلام و احترام
  من از طریق سایت روش تدریس با سایت شما آشنا شدم خوشحالم از این بایت. راستش نمی دونم سایت آقایان حافظی نژاد و بهرام پور منو تنبل کرده یا علاقه ای به خوندن ندارم یا … حوصله خوندن از رو مانیتور رو ندارم. نمیشه فایل صوتی مطالب ارزشمندتون رو هم بذارین؟ اینجوری فکر نکنم بتونم از سایتتون بهره ای ببرم! امروز که هیچی، هر چی بالا پایین کردم فقط گل درشت ها رو خوندم و لذت بردم.
  با سپاس

 3. سعید محمدی گفت:

  سلام دوست خوب مطالعه شریف
  از اینکه عضو سایت ما شدید باعث افتخاره
  چند تا ویدیو میذارم امیدوارم این ویدیو ها کمک کنه که به کتاب خواندن علافه مند بشید
  راستش هدف اصلی من اینه که موفق بشم رابطه یک میلیون نفر ایرانی را با کتاب خوب کنم
  و کتاب توی سبد خرید این یک میلیون نفر قرار بگیره و مطالعه کنن
  اینجوری جامعه ای بهتر، شادتر، موفق تر و ثروت مندتر خواهیم داشت

  • هستی گفت:

   با کتاب راحتم و یه کتابخونه بزرگ دارم و اگه کتابی جالب باشه نمی ذارمش زمین تا تمومش کنم. مسئله من خوندن مقالات خوب شما از رو مانیتوره که خواهش داشتم اگه میشه فایل صوتی شون رو هم بذارین تا بتونم از همشون بهره ببرم. می دونید که پرینت گرفتنشون هم به ضرر درختان هست.
   با سپاس

 4. سعید محمدی گفت:

  حتما
  ممنون از پیشنهاد خوبتون

 5. علي گفت:

  من كلاس افزايش عملكرد به روش آرژانتين رو توي دانشگاه شريف با آقاي محمدي گذروندم
  واقعا واقعا بهترين كلاسي بوده كه توي تمام عمرم رفته بودم
  شايد ده ها بار صوت كلاس رو گوش كردم
  خيلي كلاس خوبي بود
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *