از قانون جذب برای کاهش بدهی‌های خود استفاده کنید

بررسی چگونگی کاهش بدهی به کمک قانون جذب

در چند سال اخیر، داشتن بدهی به عنوان یک پدیده طبیعی اجتماعی تلقی می‌گردد. در گذشته مردم برای به‌دست آوردن آنچه که می‌خواستند، پول پس‌انداز می‌کردند و سپس اقدام به خرید آن چیز می‌کردند. اما امروزه به علت حجم زیاد مخارج، این امر دیگر سهل و آسان نیست و بدهی‌های زیادی که افراد در زندگی آن را تجربه می‌کنند، باعث شده که زندگی‌شان سرشار از استرس و ناراحتی باشد.

اصولا بدهی‌ها انرژی شما را می‌گیرند و باعث می‌شوند نتوانید به فرصت‌هایی که برای‌تان پیش می‌آید، فکر کنید. انسان در زندگی با فرصت‌های زیادی روبه‌رو می‌شود که اگر در آن لحظه بتواند از آن استفاده کند، برنده است؛ اما بدهی‌ها این فرصت‌ها را از آدم می‌گیرند و در نهایت در آن لحظه، شما بازنده هستید. باید هرچه سریع‌تر دست به‌کار شوید و خود را از شر بدهی‌ها نجات دهید. در این مقاله سعی داریم به کمک قانون جذب، راه‌های رهایی از بدهی‌ها را بررسی نماییم.

اصولا بدهی‌ها انرژی شما را می‌گیرند و باعث می‌شوند نتوانید به فرصت‌هایی که برای‌تان پیش می‌آید، فکر کنید.

شاید بسیار با این جمله روبه‌رو شده باشید که دوستی، دوستی می‌آورد. این یکی از نتایج قوانین جذب است. اگر شما با فکر مثبت به دنیا فکر کنید، این فکر مثبت باعث جذب چیزهای مثبت به سوی شما می‌شود و اگر هم افکار منفی شما را احاطه کرده باشند، نتیجتا این چیزهای منفی هستند که به سوی شما می‌آیند. پس افکار مثبت، نتیجتا به اتفاقات مثبت ختم می‌شود. در واقع اگر در مقابل چیزی مقاومت کنید، آن چیز هم پافشاری و اصرار بیشتری برای حضور نزد شما دارد؛ دقیقا مانند بدهی‌ها. کافی است که در مقابل آنها مقاومت کنید و به آن‌ها فکر کنید، بدهی‌ها هم سعی در بیشتر شدن می‌کنند و روز‌به‌روز بر مقدارشان اضافه می‌شود اما نشانه‌هایی که شما در مقابل بدهی‌ها مقاومت می‌کنید چیست؟ در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • شما هر بار که با بدهی‌ها و قبوض روبه‌رو می‌شوید ناراحت و غمگین می‌شوید.
 • هر بار که بدهی‌ها را مشاهده می‌کنید، تعجب می‌کنید؛ زیرا فکر نمی‌کنید که مقدار آن‌ها اینقدر زیاد باشد.
 • شما همواره حساب سپرده خود را چک می‌کنید.
 • شما ممکن است چند بار از روش‌های سریع پولدار شدن استفاده کرده باشید.

این‌ها همه نشان از آن می‌دهند که شما در برابر بدهی‌های خود مقاومت کرده‌اید. اگر می‌خواهید که بدهی‌های خود را کاهش دهید، نباید تا این حد در مقابل بدهی‌ها مقاومت از خودتان نشان دهید. این را به خودتان القا کنید که این عالی است که شما بدهی دارید. بدهی‌ها را دوست نداشته باشید اما بدانید که آن‌ها حضور دارند. این بسیار مهم است که به جای اینکه بدهی‌ها را نادیده بگیرید که این خود حالتی از مقاومت در برابر آن‌ها تلقی می‌گردد، سعی کنید آن‌ها را باور کنید و بفهمید که آن‌ها وجود دارند. سپس با یک برنامه دقیق و حساب شده سعی کنید که بدهی‌های‌تان را کنترل کنید تا آن‌ها نیز کاهش یابند و بتوانید یک زندگی آرام و بدون بدهی را تجربه کنید. سپس شما باید در مقابل آزادی مالی و ثروت مقاومت کنید تا حضور این دو در زندگی شما بیش از پیش گردد.

اگر شما با فکر مثبت به دنیا فکر کنید، این فکر مثبت باعث جذب چیزهای مثبت به سوی شما می‌شود.

اکنون این سوال پیش می‌آید که چگونه بر مقاومت، غلبه کنیم؟ اکثرا سراغ الهامات و تلقین می‌روند اما این روش بسیار زود اثر خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند یک روش دائمی باشد. اگرچه استفاده از این روش برای شروع، مناسب است اما استفاده از آن در کل راه، منطقی و اثربخش نمی‌باشد. شما باید بر آن غلبه کنید. تا جایی که می‌توانید، حمایت جلب کنید؛ زیرا شما اراده کرده‌اید که این کار را انجام دهید. یکی از روش‌های مقابله با مقاومت، این است که سعی کنیم با آن روبه‌رو شویم و آن را از سر راه برداریم. هرچند کم هم باشد، اما شما باید این راه را شروع کنید. به محض اینکه شروع کنید، شما در آن روز بر مقاومت، غلبه کرده‌اید. هر روز که از خواب بیدار می‌شوید، مقاومت منتظر است تا بیدار شوید و شما را زمین بزند و پیروز میدان شود، اگر شما به او اجازه دهید. هر روز که شما به او این اجازه را نمی‌دهید، یک مرحله دیگر را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید. هرچه مراحل بیشتری پیش بروید، به موفقیت و غلبه کامل بر مقاومت نزدیک‌تر می‌شوید. حقایق را در مورد بدهی‌ها بگویید، از تیم پشتیبانی خود کمک بگیرید و با بدهی‌ها کنار بیایید. اجازه ندهید که آنها نادیده گرفته شوند.

بدهی و قانون جذب

یک راه دیگر برای غلبه بر مقاومت نیز وجود دارد و آن این است که اهداف بسیار بزرگتری برای خود تعیین کنیم که مقاومت را از بین ببرند. به‌طور مثال، به جای اینکه این هدف را داشته باشید که از شر بدهی‌ها خلاص شوید، هدف خود را به اینکه از نظر مالی آزاد باشید، تغییر دهید. شما به جای اینکه یک هدف منفی غم‌انگیز داشته باشید، یک هدف مثبتی را خواهید داشت که بتوانید آنقدر پس انداز داشته باشید که حتی بدون کار کردن، تا آخر عمر راحت زندگی کنید. اکنون از داشتن این هدف بسیار هیجان زده می‌شوید. اما بعدها خواهید دید که حذف بدهی‌ها، یکی از بخش‌های کوچک برای رسیدن به این هدف بزرگ و مثبت هستند. پس از همین امروز دست به کار شوید و با اهداف مثبت و بهتر، به سمت زندگی و آینده خود بروید تا دیگر بدهی‌ها نتوانند برای شما و آرزوهای‌تان مشکلی ایجاد کنند.

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

یک پاسخ به “از قانون جذب برای کاهش بدهی‌های خود استفاده کنید”

 1. مشاور کسب و کار گفت:

  سلام
  .
  من از گوگل اتفاقی اومدم اما جالبه برام ۳۰ دقیقست اینجام
  .
  با اجازتون اینجا برای دوستم تو واتس اپ فرستادم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *