قرص تقویت حافظه برای درس خواندن
بازی تقویت حافظه

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

[تعداد: 163    میانگین: 2.7/5]

موقع امتحانات که می‌شد همیشه دعا می کردم خدایا کاش همه ی این درس ها یک قرص تقویت حافظه بود که می خوردیم و همه چیز وارد ذهنمان می شد. اما در واقعیت چنین چیزی نیست. همه ی ما می دانیم برای اینکه به موفقیت برسیم باید تلاش کنیم و گاهی از خواب و خوراکمان هم بزنیم.

امروزه انسان ها کم صبر شده اند و می خواهند به همه چیز برسند آن هم با سرعت بالا. تبلیغات سو و افراد سودجو هم در این زمینه زیاد است مثل تبلیغ قرص تقویت حافظه برای درس خواندن.

فصل امتحانات که می شود برخی دانش آموزان یا دانشجویان به دنبال روش سریع تر برای درس خواندن هستند و یا به دنبال قرص تقویت حافظه برای درس خواندن هستند. اما اتکا به نیروی درونی و استفاده از روش های طبیعی همیشه بهترین راه حل است. بهتر است برای دریافت اثرات کوتاه مدت سالمتی خودمان را به خطر نیندازیم.

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

در بازار قرص هایی برای تقویت حافظه وجود دارند. یکی از این قرص ها ریتالین است. ریتالین به تقویت تمرکز و حافظه کمک می کند. اما در بلند مدت عوارضی مانند تهوع، کاهش وزن، روانپریشی، افسردگی و حتی اعتیاد را برای فرد به همراه دارد. از ریتالین برای درمان بیش فعالی کودکان استفاده می شود.

قرص های دیگری نیز وجود دارد که برخی با نسخه و برخی دیگر بدون نسخه قابل دریافت است اما بیشتر آنها عملکردی شبیه مواد مخدر در بدن دارند. بدین معنی که در کوتاه مدت سبب بهبود عملکرد مغز  می شوند اما وابستگی های جسمی و روحی و دردسرهای بعدی را برای فرد ایجاد می کنند.

قرص تقویت حافظه

قرص تقویت حافظه

همچنین نتایج تحقیقات نشان می دهد که در واقع این قرص ها سبب تقویت حافظه نمی شوند، بلکه به ما اعتماد به نفس کاذب می دهند که تصور می کنیم وضعیت حافظه مان بهبود یافته است اما در واقعیت اینطور نیست.

این مقاله را نیز از دست ندهید:  نکاتی در جهت افزایش قدرت تمرکز

قرصی به نام ممورکس نیز برای تقویت حافظه وجود دارد که گیاهی می باشد. این قرص حاوی مقدار مشخصی از گیاه خشک شده ی جینکوبیلوبا می باشد و برای تقویت حافظه، تقویت قوه ی ادراک و یادگیری و نیز پیشگیری از بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد. خواص دیگری نیز دارد که در این بحث نمی گنجد.

برای تقویت حافظه می توانید از مکمل ها و ویتامین ها نیز با تجویز پزشک استفاده نمایید. مکمل های دارویی مانند قرص امگا۳، قرص کولین، مولتی ویتامین و …

تقویت حافظه برای درس خواندن به روش طبیعی

جالب است بدانید برخی روش های طبیعی عملکردی موثرتر و سریع تر از روش های شیمیایی دارند. می توانید به جای مصرف قرص از منابع غذایی مفید برای حافظه استفاده نمایید، مخصوصاً در فصل امتحانات حتما با برنامه ریزی از منابع غذایی مفید بیشتر استفاده کنید.

همه ما می توانیم با انتخاب یک سبک زندگی سالم از نظر روحی و جسمی نسبت به دیگران برتری داشته باشیم.

برنامه ریزی غذایی در زمان امتحانات

  1. حتما صبحانه ی کاملی بخورید. در وعده ی صبحانه می توانید از کنجد، عسل، کره، شیر، ارده، گردو، نان کامل (نان سبوس دار) استفاده نمایید.
  2. کمی ورزش نمایید و پس از تمرین تنفسی و تمرکز درس خواندن را شروع کنید. البته بهتر است صبح زود بیدار شوید و با برنامه ریزی درس بخوانید.
  3. روزی یک تکه کندر مانند قرص با آب بخورید. در میان وعده می توانید از مغزها، مویز و بیسکویت سبوس دار استفاده کنید.
  4. تا جایی که می توانید از عوامل پرت کننده ی حواس مثل موبایل و تلویزیون دور باشید و تنها در زمان استراحت می توانید موبایل تان را چک کنید.
  5. برای وعده ی نهار می توانید از ماهی ،لوبیا و سبزیجات استفاده کنید.
  6. در میان وعده ی بعدی مصرف میوه ها فراموش نشود. به خصوص میوه های رنگی که سرشار از آنتی اکسیدان می باشند.
  7. در وعده ی شام می توانید از سوپ و یا غذاهای سبک دیگر استفاده نمایید.
این مقاله را نیز از دست ندهید:  خوراکی های تقویت حافظه | چی بخورم و چی نخورم؟

هنگام خواب یک لیوان شیر و کمی عسل می تواند باعث آرامش و خواب بهتر شما شود. قبل از خواب مطالب خوانده شده را مرور کنید و نقشه ی ذهنی بکشید. تحقیقات نشان می دهد انتقال مطالب از حافظه ی کوتاه مدت به بلند مدت در هنگام خواب صورت می گیرد.

بهتر است از غذاهای خانگی کم نمک و کم چربی استفاده نمایید و مصرف شکر و آرد سفید را در رژیم غذایی تان به حداقل برسانید.

مطالعه شریف سعید صداقت

نویسنده تیم تولید محتوا

مطالعه شریف بزرگ‌ترین سایت آموزش آنلاین در حوزه‌های مدیریت فردی، مهارت‌های فوق ضروری تندخوانی، تقویت حافظه، آموزش زبان انگلیسی، روش مطالعه، تمرکز… از سال ۱۳۹۰ فعالیت می‌کند و افتخار همکاری با مجموعه ارزشمند جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی شریف، نهاد کتابخانه‌های کل کشور، شهرداری تهران و صدها مجموعه دانشگاهی را در رزومه خو د دارد.

مطالب مرتبط با این موضوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *