۴ روش برای آنکه قفل ذهن خود را باز کنید

ذهن شما قدرتی باورنکردنی دارد، که حتی تصورش را هم نمی‌توانید بکنید. برای بهره‌برداری از قدرت مغزتان باید بتوانید قفل آن را باز کنید. باز کردن قفل مغز نیاز به مراقبت از مغز دارد؛ که برای رسیدن به این هدف باید مراقب تغذیه و کارکرد مغزتان باشید تا بتوانید ذهن خود را گسترش دهید. مغز انسان معادل یک سوپرکامپیوتر است؛ اما بسیار پیچیده‌تر از هرگونه کامپیوتری که تابه‌حال ساخته‌شده است. برای به حداکثر رساندن موفقیت‌ها در زندگی خود باید یاد بگیرید که چگونه از قدرت مغزتان استفاده کنید.

مغز انسان مرکز فرماندهی و کنترل همه‌ کارهایی است که شما انجام می‌دهید. این مغز است که تعیین می‌کند چگونه فکر کنید، احساس کنید و عمل کنید. برای اینکه بتوانید از چنین مغز قدرتمندی استفاده کنید، باید بتوانید آن را کنترل کنید و توانایی‌هایش را به حداکثر برسانید. یک سری عوامل  مانند صحبت کردن، کسب تجربه، استرس و مطالعه وجود دارند که بر مغز تاثیرات اساسی می‌گذارند و باعث توسعه رشد و حتی رکود آن می‌شوند.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که با توجه به توانایی‌های بالای مغز، چرا همه‌ انسان‌ها به موفقیت دلخواه خود دست پیدا نمی‌کنند و در مسیرشان به‌سوی موفقیت به مشکل می‌خورند؟ چرا برخی از افراد نمی‌توانند با استفاده از چنین ابزار قدرتمندی، از فرصت‌هایی که برایشان پیش می‌آید به‌درستی بهره ببرند؟ باید گفت چند مانع ساده و کوچک پیش روی چنین افرادی قرار دارد که می‌توانند با تخریب و پشت سر گذاشتن این موانع، به موفقیت دلخواه خود دست پیدا کنند.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه با چند راهکار ساده قفل مغز خود را باز کنید.

اعتقادات خود را تغییر دهید

بسیاری از مردم هنوز به این باور نرسیده‌اند که می‌توانند به چنین قدرتی از مغزشان برسند و همین ناباوری سد پیشرفت آن‌ها شده است. مغز انسان هر آنچه را که باور کند عملی می‌سازد؛ بنابراین شما برای رسیدن به هر نقطه‌ای اول باید باور کنید که توانایی رسیدن به چنین جایگاهی را دارید. اگر خلاف این را تصور کنید و خودباوری نداشته باشید؛ همین تفکر یک دیوار بزرگ جلوی راهتان خواهد کشید.

پس سعی کنید که اعتقادات خود را تغییر دهید و با نگرشی تازه به دنیای پیرامون بیندیشید تا بتوانید جهان را آن‌گونه که هست ببینید. ذهن خود را با اطلاعاتی که باور شما را تغییر می‌دهد، تغذیه کنید. باید باور کنید که شما یک ذهن شگفت‌انگیز دارید که توانایی یادگیری آن فراتر از حد تصور شما است. هرگاه توانستید این مسئله را باور کنید و به باورتان عمل کنید، ذهنتان بازتر می‌شود و مغزتان پرورش می‌یابد.

تاثیر مذیتیشن در افزایش قدرت مغز

یک‌ راه آسان برای تغذیه مغز و تغییر نگرش و عقاید، مدیتیشن هست. شیوه‌های گوناگونی برای انجام مدیتیشن وجود دارد؛ اما پایه و اساس همگی هدایت ذهن انسان است. مدیتیشن الگوهای مغز شما را تغییر می‌دهد و آن‌ها را از حالت معمولی به امواج بتا، آلفا، تتا و دلتا تغییر می‌دهد. آلفا اولین حالت تغییر برای الگوهای مغز است که با ایجاد آرامش، باعث شروع روند مدیتیشن می‌شود. در این مرحله است که دسترسی به ذهن ناخودآگاه آغاز می‌شود و موجی از تفکرات خلاق در ذهنتان پدید می‌آید. آنگاه می‌توانید حس کنید که چگونه یک ایده‌ نامرتبط، اکنون کارساز و عملی به‌حساب می‌آید. به این شکل است که حل مسئله ساده‌تر و راه‌حل‌ها عمیق‌تر می‌شوند. همان‌طور که با مدیتیشن پیشرفت می‌کنید، می‌توانید به لایه‌های عمیق‌تر از آگاهی خود دست پیدا کنید و قدرت واقعی ذهنتان را پیدا کنید.

مدیتیشن آسان است و توسط هر فردی می‌تواند انجام شود. تمرین مدیتیشن دارای فواید فراوانی است که در طول چند دهه گذشته به‌طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. مدیتیشن با افزایش فیزیکی سلول‌های سفید و خاکستری، منجر به تغییرات واقعی مغز شما می‌شود.

 

هر آنچه را که ما در ذهن ناخودآگاه خود تصور می‌کنیم، با تکرار و احساسات تغذیه می‌شود و رشد می‌کند

و در نهایت یک روز تبدیل به واقعیت می‌شود.

برای کسب دانش تلاش کنید

تاثیر قدرت ذهن در به دست آوردن دانش

برای کسب دانش تلاش کنید

چیزی که بعضی افراد را از یادگیری باز نگه می‌دارد، این است که آن‌ها مانند یک سطل آب عمل می‌کنند و اجازه می‌دهند درونشان از هر چیز درست و غلطی پر شود. آن‌ها برای به دست آوردن دانش تلاش نمی‌کنند و تنها راه کسب دانش را خواندن کتاب و استفاده از تجربیات دیگران می‌دانند. آن‌ها به ذهنشان اجازه‌ رشد و پردازش نمی‌دهند؛ درست مانند کسانی که به خوردن غذای حاضری عادت کرده‌اند و ذره‌ای از آشپزی چیزی نمی‌دانند. یک کتاب یا مقاله فقط به این دلیل که یک نفر آن را نوشته، قرار نیست که درست باشد. اگر جویای یادگیری هستید باید دانش درست را از راه صحیح به دست آورید؛ نه اینکه فقط یک‌مشت مقاله، اطلاعات و نظریات را حفظ کنید. شما باید دانش و اطلاعات را جست‌وجو کنید؛ سپس آن را آزمایش و از طریق ذهن خود اجرا کنید تا ببینید درست است یا خیر. اگر توانستید از این دانش به‌طور قانونی و درست در جهت بهبود زندگی خود استفاده کنید، آنگاه راه را درست رفته‌اید و به دانش درست رسیده‌اید. هنگامی‌که این سلسله‌مراتب را انجام دهید، دریچه‌ ذهنتان را باز می‌کنید و آشپز ماهری می‌شوید.

برای یادگیری اشتیاق داشته باشید.

بعضی از مردم تمایل به یادگیری ندارند. آن‌ها ممکن است تنبل باشند یا از تاثیر مثبتی که یادگیری روی آن‌ها دارد، خبر نداشته باشند. هنگامی‌که شما درباره‌ یک راهکار مالی جدید کنجکاو شوید و به دنبال یادگیری آن بروید، درآمدتان بیشتر خواهد شد و بدهی‌هایتان را پرداخت خواهی کرد؛ برای مثال هنگامی‌که شما در مورد نحوه تعامل با خانواده‌ نکات جدیدی را می‌آموزید، روابط شما بهتر و زندگی‌تان شیرین‌تر می‌شود. ایجاد شور و علاقه در یادگیری، توانایی‌های مغزتان را باز می‌کند و باعث رشد مغزتان می‌شود.

 

یادگیری بدون توجه به سن و در هر زمانی امکان‌پذیر است. برای یادگیری شما در هر سنی که هستید، نه خیلی جوان هستید و نه خیلی پیر. ذهن شما برای یادگیری خلق‌شده و تا پایان عمرتان ظرفیت زیادی برای این کار دارد.

از بهترین سوختی که می‌توانید استفاده کنید.

اگر شما یک لامبورگینی داشته باشید، آیا آن را با بنزین ناخالص و ارزان‌قیمت پر می‌کنید؟ اگر می‌خواهید ذهن خود را به‌عنوان یک دستگاه با کارایی بالا تنظیم کنید، باید توجه زیادی به سوخت مصرفی مغز خود داشته باشید. تحقیقات زیادی درباره ارتباط غذا و عملکرد مغز انجام‌ شده است که چند اصل مهم را شامل می‌شود.

اجتناب از مواد دارای مخدر، استفاده از غذاهای تازه و روغن امگا۳ باید در رژیم غذایی شما رعایت شود. به‌طور مرتب ورزش کنید و مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان مانند زغال‌اخته و غذاهای سرشار از ویتامین c مصرف کنید.

در آخر باید بدانید که قفل ذهن شما، هیچ‌گونه کلیدی ندارد! تنها راه استفاده از قدرت‌های مغز، همان ذهن شگفت‌انگیز شماست که باید به‌خوبی هدایت شود. این کار فقط با مثبت‌اندیشی و داشتن انگیزه امکان‌پذیر است.

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 71   میانگین:  4.1/5]

4 پاسخ به “۴ روش برای آنکه قفل ذهن خود را باز کنید”

 1. میلاد گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود سپاسگزارم. نکات مهمی داشت که یادداشت کردم.
  کامیاب باشید/

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   موفقیت شما باعث افتخار ماست
   موفق تر باشید

 2. محمد گفت:

  خيلي سپاسكزارم
  براي نكات و نقطه نظرات مفيد و موثر و روحيه بخش

 3. فرید گفت:

  خیلی جالب وآموزنده بود،ممنون از معلومات ارزنده تان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *