۴ روش برای آنکه قفل ذهن خود را بازکنید

ذهن شما دارای قدرتی است باورنکردنی، که حتی تصورش را هم نمی‌توانید بکنید. برای بهره‌برداری از قدرت مغزتان باید بتوانید قفل آن را بازکنید. باز کردن قفل مغز نیاز به مراقبت از آن را دارد که برای رسیدن به این منظور شما باید مراقب تغذیه و کارکرد مغزتان باشید تا بتوانید ذهن خود را گسترش دهید.مغز انسان معادل یک سوپرکامپیوتر است، اما بسیار پیچیده‌تر از هرگونه کامپیوتری که تابه‌حال ساخته‌شده است. برای به حداکثر رساندن موفقیت‌ها در زندگی‌تان باید یاد بگیرید که چگونه از قدرت مغزتان استفاده کنید.
مغز انسان مرکز فرماندهی و کنترل همه‌ی کارهایی است که شما انجام می‌دهید. این مغز است که تعیین می‌کند چگونه فکر کنید، احساس کنید و عمل کنید. برای اینکه بتوانید از چنین مغز قدرتمندی استفاده کنید باید بتوانید آن را کنترل کنید و توانائی‌هایش را به حداکثر برسانید. یک سری عوامل وجود دارند که بر روی مغز تأثیرات اساسی می‌گذارند و باعث توسعه رشد و حتی رکود آن می‌شوند، مانند صحبت کردن، کسب تجربه، استرس و مطالعه.

سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که با توجه به توانائی‌های بالای مغز، چرا همه‌ی انسان‌ها به موفقیت دلخواهشان دست پیدا نمی‌کنند و در مسیرشان به‌سوی موفقیت بازمی‌مانند. چرا برخی نمی‌توانند با استفاده از چنین ابزار قدرتمندی، از فرصت‌هایی که برایشان پیش می‌آید به‌درستی بهره ببرند.

باید گفت چنین افرادی چند مانع ساده و کوچک پیش رویشان قرار دارد که با تخریب و پشت سر گذاشتن این موانع به موفقیت دلخواهشان دست پیدا می‌کنند.
در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه با چند راهکار ساده قفل مغزتان را بازکنید.

اعتقادات خود را تغییر دهید.

بسیاری از مردم هنوز به این باور نرسیده‌اند که می‌توانند به چنین قدرتی از مغزشان برسند و همین ناباوری سد پیشرفتشان خواهد شد. مغز انسان هر آنچه را که باور کند عملی می‌سازد. بنابراین شما برای رسیدن به هر نقطه‌ای اول باید باور کنید که توانائی رسیدن به چنین جایگاهی رادارید. اگر خلاف این را تصور کنید و خودباوری نداشته باشید، همین تفکر یک دیوار بزرگ جلوی راهتان خواهد کشید.

پس سعی کنید که اعتقاداتتان را تغییر دهید و با نگرشی تازه به دنیای پیرامونتان بی اندیشید تا بتوانید جهان را آن‌گونه که هست ببینید. ذهن خود را با اطلاعاتی که باور شمارا تغییر می‌دهد، تغذیه کنید. باید باور کنید که شما یک ذهن شگفت‌انگیز دارید که توانائی یادگیری را فراتر ازآنچه تصور کنید، دارد. هرگاه توانستید این مسئله را باور کنید و به باورتان عمل کنید، ذهنتان بازتر شده و مغزتان پرورش می‌یابد.

تاثیر مذیتیشن در افزایش قدرت مغز

Meditation

یک‌راه آسان برای تغذیه مغز و تغییر نگرش و عقاید، مدیتیشن هست. شیوه‌های گوناگونی برای انجام مدیتیشن وجود دارد، اما پایه و اساس همگی هدایت ذهن انسان است. مدیتیشن الگوهای مغز شمارا تغییر می‌دهد و آن‌ها را از حالت معمولی به امواج بتا، آلفا،تتا و دلتا تغییر می‌دهد. آلفا اولین حالت تغییر برای الگوهای مغز است که با ایجاد آرامش، باعث شروع روند مراقبه می‌شود. در این مرحله است که دسترسی به ذهن ناخودآگاه آغاز می‌شود و موجی از تفکرات خلاق در ذهنتان پدید می‌آید.آنگاه می‌توانید حس کنید که چگونه یک ایده‌ی نامرتبط، اکنون کارساز و عملی به‌حساب می‌آید. به این شکل است که حل مسئله ساده‌تر و راه‌حل‌ها عمیق‌تر می‌شوند. همان‌طور که با مدیتیشن پیشرفت می‌کنید، می‌توانید به لایه‌های عمیق‌تر از آگاهی خود دست پیدا کنید و قدرت واقعی ذهنتان را پیدا کنید.
مدیتیشن آسان است و توسط هر کس می‌تواند انجام شود. تمرین مدیتیشن دارای فواید فراوانی است که در طول چند دهه گذشته به‌طور گسترده موردمطالعه قرارگرفته است.انجام مدیتیشن با افزایش فیزیکی سلول‌های سفید و خاکستری، منجر به تغییرات واقعی مغز شما می‌شود.

 

هر آنچه را که ما در ذهن ناخودآگاه خود تصور می‌کنیم,با تکرار و احساسات تغذیه می‌شود و رشد می‌کند

و نهایتاً یک روز تبدیل به واقعیت می‌شود.

برای کسب دانش تلاش کنید

تاثیر قدرت ذهن در به دست آوردن دانش

power mind

چیزی که بعضی افراد را از یادگیری باز نگه می‌دارد، این است که آن‌ها مانند یک سطل آب عمل می‌کنند و اجازه می‌دهند درونشان از هر چیز درست و غلطی پر شود. آن‌ها برای به دست آوردن دانش تلاش نمی‌کنند و تنها را کسب دانش را خواندن کتاب و استفاده از تجربیات دیگران می‌دانند. آن‌ها به ذهنشان اجازه‌ی رشد و پردازش نمی‌دهند. درست مانند کسانی که به خوردن غذای حاضری عادت کرده‌اند و ذره‌ای از آشپزی چیزی نمی‌دانند. یک کتاب یا مقاله فقط به این دلیل که یک نفر آن را نوشته، قرار نیست که درست باشد. اگر جویای یادگیری هستید باید دانش درست را از راه صحیح به دست آورید نه اینکه فقط یک‌مشت مقاله، اطلاعات و نظریات را حفظ کنید. شما باید دانش و اطلاعات را جست‌وجو کنید و سپس آن را آزمودن کنید و از طریق ذهنتان اجرایش کنید تا ببینید درست است یا خیر. اگر توانستید آن دانش را به‌طور قانونی و درست در جهت بهبود زندگی خود به‌کارگیرید، آنگاه راه را درست رفته و به دانش درست رسیده‌اید و هنگامی‌که این سلسله‌مراتب را انجام دهید، دریچه‌ی ذهنتان را بازکرده و آشپز ماهری می‌شوید.

برای یادگیری اشتیاق داشته باشید.

بعضی از مردم تمایل به یادگیری ندارند. آن‌ها ممکن است تنبل باشند و یا از تأثیر مثبتی که یادگیری روی آن‌ها دارد، خبر نداشته باشند.

هنگامی‌که شما درباره‌ی یک راهکار مالی جدید کنجکاو شوید و به دنبال یادگیری آن بروید، درآمدتان بیشتر خواهد شد و بدهی‌هایتان را پرداخت خواهی کرد و یا مثلاً هنگامی‌که شما در مورد نخوه تعامل با خانواده‌تان نکات جدیدی را می‌آموزید، روابط شما بهتر شده وزندگی‌تان شیرین‌تر می‌شود. ایجاد شور و علاقه در یادگیری، توانائی‌های مغزتان را باز می‌کند و باعث رشد مغزتان می‌شود.

 

یادگیری بدون توجه به سن و در هرزمانی امکان‌پذیر است. برای یادگیری شما در هر سنی که هستید، نه خیلی جوان هستید و نه خیلی پیر.

ذهن شما برای یادگیری خلق‌شده و تا پایان عمرتان ظرفیت زیادی برای این کار دارد.

از بهترین سوختی که می‌توانید استفاده کنید.

اگر شما یک لامبورگینی داشته باشید، آیا آن را با بنزین ناخالص و ارزان‌قیمت پر می‌کنید؟

اگر می‌خواهید ذهن خود را به‌عنوان یک دستگاه با کارایی بالا تنظیم کنید، باید توجه زیادی به سوخت مصرفی مغز خود داشته باشید. تحقیقات زیادی بین غذا و عملکرد مغز انجام‌شده که چند اصل مهم را شامل می‌شود.

اجتناب از مواد دارای مخدر، استفاده از غذاهای تازه و روغن امگا۳ باید در رژیم غذایی شما رعایت شود. به‌طور مرتب ورزش کنید و مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان مانند زغال‌اخته و غذاهای سرشار از ویتامین c مصرف کنید.

در آخر باید بدانید که قفل ذهن شما، هیچ‌گونه کلیدی ندارد!

تنها راه استفاده از قدرت‌های مغز، همان ذهن شگفت‌انگیز شماست که باید به‌خوبی هدایت شود . این کار فقط با مثبت اندیشی و داشتن انگیزه امکان‌پذیر است.

۳ پاسخ به “۴ روش برای آنکه قفل ذهن خود را بازکنید”

 1. میلاد گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود سپاسگزارم. نکات مهمی داشت که یادداشت کردم.
  کامیاب باشید/

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   موفقیت شما باعث افتخار ماست
   موفق تر باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *