ترفندهای مدیریت به روش افراد کاریزماتیک

ترفندهای مدیریت به روش افراد کاریزماتیک

اگر توجه کرده باشید، مدیران، رهبران و افراد موفقی مانند استیو جابز، بیل گیتس و… ویژگی مشترکی به نام کاریزما دارند. شخصیت مدیران کاریزماتیک باعث می‌شود که دنبال‌کنندگان آن‌ها افرادی وفادار باشند و به سختی کار کنند؛ اما آیا برای تبدیل شدن به یک رهبر کاریزماتیک باید از روش‌های مختلف استفاده کرد؟ آیا همه افراد می‌توانند این ویژگی را داشته باشند؟

قبل از اینکه به ادامه بحث بپردازیم، به این نکته توجه داشته باشید که افراد جذاب برای محبوب شدن تلاش می‌کنند، اما افراد کاریزماتیک به این تلاش نیاز ندارند و ناخواسته محبوبیت دارند. از گذشته تا امروز تحقیقات زیادی درباره اثرگذاری افراد جذاب بر همکاران خود انجام شده است. طبق این تحقیقات، داشتن شخصیت کاریزماتیک به مجموعه‌ای از مهارت‌ها مانند برقراری ارتباط کلامی یا متنی با استفاده از استعاره‌ها و روایت‌گویی مربوط می‌شود.

سرفصل‌های عنوان‌شده در این مقاله عبارت‌اند از:

  • ویژگی افراد کاریزماتیک
  • اثر کاریزما
  • نگرش مدیران کاریزماتیک
  • تکنیک‌های کاریزماتیک بودن

ویژگی افراد کاریزماتیک

افراد کاریزماتیک همزمان با صحبت خود از تکنیک‌های زبان بدن برای انتقال احساسات خود بهره می‌گیرند و اعتماد به‌ نفس بسیار زیادی دارند. افراد کاریزماتیک زمانی که در مقابل افراد جذاب قرار می‌گیرند، سعی می‌کنند ارتباط چشمی خود را با آن‌ها حفظ کنند و با لبخندی که همیشه به لب دارند آن‌ها را مجبور کنند که فقط درباره آن‌ها صحبت کنند. این افراد با پرسیدن سوالات شخصی و همدلی کردن، افراد دیگر را جذب خود می‌کنند. 

اولیویا فاکس، یکی از مربیان مدیریت درباره این موضوع می‌گوید: «افراد می‌توانند شخصیت کاریزماتیکی داشته باشند بدون اینکه دیگران آن‌ها را دوست داشته باشند.» او برای فهم بیشتر این موضوع استیو جابز را مثال می‌زند که از نظر برخی کارکنان اپل به شدت منفور بود؛ اما شخصیت کاریزماتیکی داشت. کاریزما انواع مختلفی دارد. یکی از آن‌ها، کاریزمای قدرت ستاره نام دارد که رسیدن به آن دشوار است، مانند مرلین مونرو که عاشق بازی کردن در مقابل دوربین بود یا کاریزمای محبت که نلسون ماندلا قهرمان آن است.

همچنین بخوانید :  کاریزماتیک چیست؟ + ۱۰ خصوصیات افراد کاریزماتیک

ویژگی افراد کاریزماتیک

اثر کاریزما

نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که داشتن شخصیت کاریزماتیک مزایای زیادی برای این افراد دارد. برای مثال زمانی که یک رهبر برای حفظ ارزش‌های خود تلاش می‌کند و این ارزش‌ها نیز با ارزش‌های مردم یکسان است، یک اثر کاریزماتیک رخ می‌دهد. طبق گفته پژوهشگران، افراد در این موضوعات علاقه دارند از شما پیروی کنند و شبیه شما باشند.

اگر شما به عنوان یک مدیر یا رهبر تلاش کنید تا با سخنرانی کوتاه برای ایده خود سرمایه جذب کنید و شخصیت کاریزماتیکی داشته باشید، دیگران به خاطر علاقه‌ای که به شما دارند از شما پیروی می‌کنند و شما نیز سریع‌تر به موفقیت خواهید رسید. همچنین مدیرانی که شخصیت کاریزماتیکی دارند باعث می‌شوند کارمندان تمایل بیشتری به همکاری و تعاون داشته باشند.

برای مثال در سال ۲۰۱۵ کمپین جذب سرمایه برای ایده‌های مختلف برگزار شد که در آن فردی با شخصیت کاریزماتیک و یک فرد با شخصیت معمولی برای گروهی از افراد سخنرانی کردند تا برای ایده‌های خود سرمایه جذب کنند. در این کمپین فردی که شخصیت کاریزماتیک داشت، ۱۷ درصد بیشتر از فرد دیگر سرمایه جذب کرد. 

 دلیل این تاثیرات وجود اعتماد است. کارمندان به رهبر کاریزماتیک خود اعتماد بیشتری دارند؛ تمایل بیشتری به مشارکت با همکاران خود دارند و به دلیل اینکه برای آینده تیم نگران می‌شوند و بیشتر از تعهدات خود برای سازمان تلاش می‌کنند. یکی از اساتید مدیریت دانشگاه لجستیک آلمان درباره این موضوع می‌گوید: «رهبران کاریزماتیک با ایده‌های مختلفی که ارائه می‌کنند به کارکنان خود نشان می‌دهند که توانایی بالایی در حل مسئله دارند.»

افراد کاریزماتیک و مدیران موفق و ثروتمند، دلیل موفقیت خود را به خاطر داشتن نگرش مثبت خود می‌دانند.

نگرش مدیران کاریزماتیک

نگرش افراد کاریزماتیک مثبت‌اندیشی است. مثبت‌اندیشی به این معنا است که از تمام ظرفیت‌های ذهنی مثبت، نشاط‌آور و امیدوارکننده در زندگی استفاده کنیم تا در برابر عوامل منفی ساخته ذهن خود مقاومت کنیم. در حالت کلی مثبت‌اندیشی به معنای داشتن امید همیشگی برای یافتن راه‌حل است. 

در مقابل، انسان‌های منفی‌نگر همیشه تصور می‌کنند که اتفاقات بدی رخ خواهد داد و همیشه در شرایط بد و منفی باقی خواهند ماند. برای مثال اگر فردی یک‌بار در راه‌اندازی کسب‌وکار خود دچار مشکل شود از جملاتی مانند «من از اول شانس نداشتم»، «هیچ‌گاه نمی‌توان در این کشور کسب‌وکار موفقی داشت» و…. استفاده می‌کند؛ اما اگر این اتفاق برای یک فرد کاریزماتیک که خوش‌بین است رخ دهد، می‌گوید «شاید قسمتی از کار را اشتباه انجام دادم که هنوز موفق نشدم» یا «تسلط کافی برای انجام کار ندارم.»

فرد بدبین اجازه می‌دهد ناامیدی در همه بخش‌های زندگی او سرایت کند. برای مثال فرد بدبینی که از کار اخراج می‌شود، علاوه بر اینکه برای از دست دادن شغل خود احساس بدی دارد، احساس بد خود را به سایر بخش‌های زندگی خود نیز منتقل می‌کند؛ اما فرد خوش‌بین، اجازه نمی‌دهد یک شکست همه زندگی او را محدود کند.

 بیشتر افراد کاریزماتیک و مدیران موفق و ثروتمند، دلیل موفقیت خود را به خاطر داشتن نگرش مثبت خود می‌دانند؛ به همین علت برای دیگران الگو قرار می‌گیرند و برای آن‌ها الهام‌بخش می‌شوند. افراد خوش‌بین می‌گویند اتفاقات بد و مشکلات موقتی هستند، اما افراد بدبین معتقدند مشکلات دائمی و ماندگار هستند. بنابراین اگر به دنیای اطراف خود خوش‌بین نباشیم، نمی‌توانیم شخصیت کاریزماتیکی داشته باشیم و بر افراد دیگر تاثیر بگذاریم.

تکنیک‌های کاریزماتیک بودن

مدیرانی که تکنیک‌های کاریزماتیک بودن را به خوبی یاد گرفته‌اند از نظر توانمندی و مهارت نسبت به دیگران سطح بالاتری دارند، اعتماد افراد بیشتری را جلب می‌کنند و تاثیر زیادی بر دیگران می‌گذارند. برخی تکنیک‌ها که به داشتن شخصیت کاریزماتیک کمک می‌کند عبارت‌اند از:

۱- از ترفندهای کلامی استفاده کنید

مارگارت تاچر، نخست‌وزیر سابق انگلستان که به علت تصمیم‌های سفت و سخت خود به بانوی آهنین مشهور بود به دلیل پرسش‌های بلاغی و استفاده از ترفندهای کلامی، شخصیت بیش از حد کاریزماتیکی داشت. سخنرانی نخست‌وزیر انگلیس در سال ۱۹۸۰ میلادی در نشست حزب محافظه‌کار کشور با عنوان «زنان برای دور زدن نیستند» پر از ترفندهای کلامی است که به خوبی شخصیت کاریزماتیک او را نشان می‌دهد.

علاوه بر کلمات زبان بدن یعنی ژست‌ها، حالت‌های چهره، تن صدا و… نیز در انتقال پیام به مخاطب نقش زیادی دارند و باید همخوانی لازم را با پیام داشته باشند. در حقیقت یک مدیر کاریزماتیک برای جلب اعتماد مخاطبان باید احساسی هماهنگ با کلام خود داشته باشند. فاکس فردی که در زمینه تربیت مدیران کاریزماتیک فعالیت دارد و آن‌ها را برای سخنرانی‌های مهم آماده می‌کند می‌گوید: «استراتژی مورد استفاده شما برای افزایش خصوصیات کاریزماتیک به نوع کاریزمایی که قصد القای آن را دارید بستگی دارد.» برای مثال کاریزمای اقتداری زمانی به کار شما می‌آید که سازمان با ورشکستگی روبه‌رو شده است و شما باید تعدادی از افراد را اخراج کنید؛ بنابراین مسائل احساسی اهمیت ندارند و چیزی که مهم است تبعیت افراد از شما است. بهترین راه برای تقویت کاریزمای اقتداری بهبود اعتمادبه‌نفس است. استیو جابز بهترین فردی است که در دوران حرفه‌ای خود کاریزمای اقتداری را به خوبی یاد گرفته است.

همچنین بخوانید :  ۱۴ راهکار تقویت فن بیان برای سخنرانی

۲- شنونده خوبی باشید

شاید تصور کنید فقط صحبت‌های افراد است که باعث شخصیت کاریزمای آن‌ها می‌شود. در صورتی که اگر به رفتار افراد کاریزماتیک دقت کنید متوجه می‌شوید که آن‌ها با رفتار، کاریزماتیک بودن خود را به دیگران نشان می‌دهند. شنونده خوبی بودن یکی از ویژگی‌های این افراد است؛ بنابراین اگر به صحبت‌های دیگران با حوصله و به خوبی گوش کنید به آن‌ها نشان می‌دهید که برای شما مهم هستند. رفتارهایی مانند حفظ ارتباط چشمی، توجه نکردن به تلفن همراه و… باعث می‌شود شخص شنونده تصور کند توجه زیادی به او دارید.

فرد کاریزماتیک اگر فرد شنونده فعالی باشد، ابتدا سعی می‌کند سخنان مخاطب را به خوبی متوجه شود و در زمان هایی که نیاز است سوالات خود را بپرسد.

۳- سوال بپرسید

اگر فرد شنونده فعالی باشد، ابتدا سعی می‌کند سخنان او را به خوبی متوجه شود و در زمان هایی که نیاز است سوالات خود را بپرسد. گوش دادن به معنای شنیدن حرف‌ها نیست بلکه فهمیدن حرف‌های شخص مقابل نیز اهمیت زیادی دارد. زمانی که شما از صحبت‌های شخص گوینده سوال می‌پرسید مطمئن می‌شوید که حرف‌های او را به خوبی فهمیده‌اید. این کار باعث می‌شود فرد قابل را به خوبی درک کنید و شخصیت کاریزماتیکی داشته باشید.

افراد کاریزماتیک شنونده‌های خوبی هستند؛ اما برای اینکه دیگران نیز به آن‌ها توجه کنند، صحبت‌های آن‌ها را قطع می‌کنند. البته آن‌ها به خوبی می‌توانند این کار را با ادب و احترام انجام دهند. بنابراین بهتر است زمانی صحبت دیگران را قطع کنید که ایده خوبی برای مطرح کردن داشته باشید و بتوانید آن را به شکل مثبتی بیان کنید. اگر هنگام صحبت دیگران را تحسین کنید و به آن‌ها روحیه دهید، آن‌ها از قطع کردن صحبت شما ناراحت نخواهند شد. علاوه بر این موارد به اندازه کافی بلند صحبت کنید تا به خوبی بر مخاطب تاثیر گذارید.

۴- احساسات خود را نشان دهید

افراد کاریزماتیک زمانی که می‌خواهند احساسات خود را بیان کنند از حالت‌های چهره خود به خوبی استفاده می‌کنند و چهره بی‌حالی ندارند. هر احساسی که دارید باید از چهره شما مشخص شود و با صحبت‌های شما مطابقت داشته باشد. برای مثال افراد کاریزماتیک زمانی که خوشحال هستند لبخند می‌زنند و زمانی که ناراحت هستند حالت‌هایی از عصبانیت دارند. مخاطب‌های شما تمایل دارند تا حالت‌های شما را به خوبی بشناسند؛ بنابراین نشان دادن احساساتی که دارید به شما کمک می‌کند تا ارتباط موثرتری با دیگران برقرار کنید.

همچنین بخوانید :  استفاده از تکنیک‌های زبان بدن شما را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند

۵- عکس‌العمل‌های خود را کنترل کنید

برای داشتن شخصیت کاریزماتیک باید احساسات خود را آگاهانه و متناسب با موقعیت نشان دهید. بهتر است از عکس‌العمل‌های سریع بپرهیزید؛ زیرا ممکن است باعث پشیمانی شما شوند. سعی کنید چهره خوشحالی داشته باشید. افراد کاریزماتیک چهره دوستانه و با محبتی دارند؛ به همین علت خوش‌برخورد و خونگرم به نظر می‌رسند. اگر چهره عبوسی داشته باشید دیگران از شما دوری می‌کنند. اگر حس می‌کنید چهره ناراحت و عبوسی دارید، آن‌ را اصلاح کنید. داشتن چهره دوستانه و شاد باعث ایجاد نگرش مثبت در شما می‌شود.

تماس چشمی مناسب به مخاطب نشان می‌دهد که به او توجه دارید.

۶- ارتباط چشمی خود را حفظ کنید

تماس چشمی مناسب به مخاطب نشان می‌دهد که به او توجه دارید؛ اما اگر نگاه خیره‌ای به او داشته باشید، او احساس ترس یا معذب بودن می‌کند. افراد کاریزماتیک علاوه بر داشتن تماس چشمی مناسب، از لبخند زدن و تکان دادن سر نیز استفاده می‌کنند.

۷- با همه افراد ارتباط برقرار می‌کنند

اگر با افرادی از نسل‌ها و فرهنگ‌های مختلف ارتباط برقرار کنید، شخصیت کاریزماتیکی خواهید داشت و بیشتر به متفاوت بودن آن‌ها پی می‌برید؛‌ زیرا همه آن‌ها در شرایط متفاوت عکس‌العمل یکسانی ندارند.

ارتباط با همه افراد

نتیجه‌گیری

در این مقاله ویژگی‌های افراد کاریزماتیک، نگرش آن‌ها و راه‌های داشتن شخصیت کاریزماتیک را بررسی کردیم.  مدیرانی که شخصیت کاریزماتیک دارند باعث می‌شوند دنبال‌کنندگان آن‌ها افرادی وفادار باشند و به سختی کار کنند.کارمندان نیز به رهبر کاریزماتیک خود اعتماد بیشتری دارند؛ تمایل بیشتری به مشارکت با همکاران خود دارند و به دلیل اینکه برای آینده تیم نگران می‌شوند، بیشتر از تعهدات خود برای سازمان تلاش می‌کنند.

افراد کاریزماتیک زمانی که در مقابل افراد جذاب قرار می‌گیرند، سعی می‌کنند ارتباط چشمی خود را با آن‌ها حفظ کنند و با لبخندی که همیشه به لب دارند آن‌ها را مجبور کنند که فقط درباره آن‌ها صحبت کنند. این افراد با پرسیدن سوالات شخصی و همدلی کردن، افراد دیگر را جذب خود می‌کنند.

همچنین بخوانید :  چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟ | 20 ویژگی مهم افراد کاریزماتیک

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *