نقشه ذهنی اندروید
تندخوانی, تندخوانی و مهارت مطالعه

معرفی برنامه نقشه ذهنی برای اندروید

[تعداد: 8    میانگین: 2.5/5]

امروزه زندگی بدون  تلفن همراه و اینترنت تقریبا برایمان غیر ممکن شده است.آیا قبول دارید که به جای گشتن در کانال ها وسایت های بی محتوا می توان این موبایل مانند چاه نفت بهره برد؟  موبایل شما مانند یک چاه نفت است فقط کمی به برنامه ریزی و مدیریت و البته رشد فردی نیاز است تا بتوانید از این چاه نفت نهایت بهره و استفاده را ببرید.

در مرحله اول بهتر است تصمیم بگیرید تا هدفمند زندگی کنید و برای زندگی خود برنامه ی مدونی داشته باشید. بهتر است به موفقیت،آرامش و شادمانی فکر کنید. کاغذ و قلم بردارید و اهداف و رویاهایتان و اینکه برای رسیدن به آنها چه برنامه هایی دارید را بنویسید.

سپس از کانال ها و گروه هایی که هیچ سودی برایتان ندارد بلکه شما را در حاشیه نگه می دارد خارج شوید. تعدد کانال ها نیز باعث عدم تمرکز و حواس پرتی تان می شود فقط چند کانال تخصصی را برای خود نگه دارید

در مرحله بعد شایسته است سر زدن به شبکه ها ی اجتماعی و کانال ها را به زمان خاصی موکول و از چک کردن های اعتیاد گونه و هر لحظه بپرهیزید به طور مثال می توانید پس از وعده های غذایی به این کار بپردازید.

به سودآوری از طریق تلفن همراه بیاندیشید و اینکه از این وسیله مهم چه استفاده هایی می توانید بکنید.یکی از موارد استفاده نصب کردن برنامه های کاربردی است که درادامه به توضیح در مورد از این برنامه های مهم می پردازیم.برنامه ی نفشه ذهنی اندروید که یکی از برنامه های خوب برای برنامه ریزی،یادداشت برداری و خلاصه نویسی است.

نقشه ذهنی یک نمودار به شکل درخت یا عنکبوت است که از آن برای یادداشت برداری و یادگیری سریع استفاده می کنند. نقشه ذهنی با ساز و کار انشعابی و رنگ بندی های مختلف باعث افزایش درک و  یادگیری ما می شود و در کشیدن نقشه ذهنی از کلمان و عبارات کلیدی, رنگ ها و شکل ها استفاده   می شود که ارتباط بین نیمکره راست و چپ مغز را افزایش داده و کارایی ذهن را تا چند برابر بالا می برد.

از دیر باز از این روش برای یادداشت برداری و به خاطرسپردن مطالب استفاده می شد اما  فردی به نام تونی بوزان در عصر جدبد کتابی با نام نقشه ذهنی به چاپ رساند و این روش را با قانون هایی کاربردی توضیح داد.

یکی از ویژگی های شگفت انگیز نقشه ذهنی این است که شما در هر کجا باشید تنها با یک کاغذ و قلم  می توانید از مزایای نقشه ذهنی استفاده کنید. اگر نرم افزار آن را داخل گوشی خود نصب کنید نیز        می تواند در همه جا برای شما نقش مهمی را در گردآوری مطالب و حتی یادآوری آنها ایفا نماید.

برای کشیدن نقشه ذهنی دستی بایستی از وسط صفحه شروع کنید و کلمه و عبارت کلید اصلی,موضوع یا عنوان را قید نمایید و سپس شاخک هایی را از آن جدا کرده و عنوان های  فرعی را وارد نمایید. در کنار هر عنوان از شکل و یا علامت خاصی می توانید استفاده کنید در ضمن هر شاخه را با یک رنگ خاص بکشید

برای کشیدن نقشه ذهنی نرم افزار هم وجود دارد که می توانید در لب تاپ یا موبایل تان خود نصب نموده و استفاده نمایید.

نرم افزار نقشه ذهنی اندروید مخصوص موبایل ها با سیستم عامل اندروید است از آن می توان سرکلاس درس جلسات کاری، تهیه لیست خرید و حتی هنگام درس خواندن استفاده نمود.

برخی از برنامه های نقشه ذهنی اندروید به شرح زیر است:

SimpleMind Pro(1

یک برنامه کاربردی برای نقشه برداری ذهنی برای سیستم عامل اندروید می باشد. مرتب ‎سازی و سازمان دهی ایده‌ها ، نوشته‌ها ، فعالیت‌ها ، طوفان های ذهنی و کارهای روزمره یا پروژه هاست که از طریق نمودارهای درختی و الگوهای دیگر به فرآیند برنامه ریزی کمک بسزایی می کند. موضوعات مختلف را بررسی کرده و آن ها را در ذهن خودتان بکشید. برش ،کپی و چسباندن از اصلی ترین قابلیت های این برنامه کاربردی محسوب می شود. این برنامه به عنوان بهترین ابزار تراوش ذهنی برای دستگاه های اندرویدی انتخاب شده است.

ویژگی های اصلی:

  • تراوش ذهنی به صورت کاملا خودکار
  • گرافیک شگفت انگیز سه بعدی
  • بررسی موضوعات مختلف
  • انتخاب رنگ یا پالت های مختلف

MINDLY(2

برنامه ای کارآمد برای مرتب سازی افکار و ایده های شخصی بوده که توسط شرکت dripgrind برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. به وسیله این اپلیکیشن جهان درونی خود را سازماندهی کنید! با گسترش روزانه مشکلات و مشغله های کاری، ذهن افراد مشغول شده و نمی توانند که ایده هایشان را جمع بندی و یا اینکه افکارشان را متمرکز کنند. مایندلی به کاربران دیوایس های اندرویدی کمک       می کند تا با سیستمی بسیار هوشمند و در عین حال ساده افکار و ایده های خود را دسته بندی کرده تا بتوانند بر روی آن ها متمرکز شوند. این نرم افزار علاوه بر سازماندی ایده ها برای فعالیت های دیگری نظیر پروژه های کاری، مرتب سازی نکات مهم قبل از جلسه، نوشتن خلاصه سریع و … قابل استفاده بوده و می توان نهایت بهره را از آن برد. پس از جمع بندی ایده ها، افکار و فعالیت های خود می توانید به آسانی نکات غیر ضروری را از نمودار ایجاد شده حذف کرده تا بتوانید به صورت بهتری به کلیات و نکات ضروری فعالیت هایتان بپردازید. از ویژگی های قابل تحسین Mindly می توان به پشتیبانی آن از یادداشت ها، آیکون و تصاویر برای هر نکته ایجاد شده در نرم افزار اشاره کرد. پس از مرتب کردن تمامی یادداشت ها و گزینه های ایجاد شده می توانید نقشه ذهنی خودتان را استخراج کرده و آن را در دستگاه هوشمندتان ذخیره کنید.

برخی از امکانات و قابلیت های برنامه Mindly اندروید :

  • قابلیت ایجاد سلسله مراتب نا متناهی از عناصر
  • اضافه کردن یادداشت، آیکون و تصویر به هر عنصر ایجاد شده
  • مجموعه ای از طرح های رنگی مختلف برای عناصر گوناگون
  • کلیپ بورد ویژوال برای سازماندهی مجدد محتوا
  • صادر کردن نقشه تفکرات ذهنی در قالب فرمت های PDF، OPML، Text

 

مطالب مرتبط با این موضوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *