کسب و کار دیجیتال چه هزینه‌ هایی دارد؟

کسب و کار دیجیتال چه هزینه‌ هایی دارد

برای راه‌ اندازی یک کسب و کار سنتی به سرمایه اولیه‌ای برای خرید یا اجاره یک مکان فیزیکی، خرید تجهیزات لازم یا مواد اولیه نیاز دارید که مقدار این سرمایه رقم قابل‌ توجهی می‌شود؛ اما برای راه‌ اندازی کسب و کار دیجیتال به سرمایه اولیه کمتری نیاز دارید. در این مقاله برخی از هزینه‌های لازم برای راه‌اندازی یک کسب و کار دیجیتال را بررسی می‌کنیم. 

راه‌اندازی سایت

هر کسب و کار دیجیتال به یک سایت نیاز دارد تا از طریق آن با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند. سایت مانند ویترین یک فروشگاه سنتی است؛ برای اینکه بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید باید به طراحی آن اهمیت دهید. برای راه‌اندازی سایت باید با یک برنامه‌ نویسی همکاری کنید و به سرمایه زیادی احتیاج ندارید. 

سایت برای کسب و کار دیجیتال مانند ویترین فروشگاه است و باعث جذب مخاطبان می‌شود.

تولید محتوا 

همان‌طور که گفتیم، سایت برای کسب و کار دیجیتال مانند ویترین فروشگاه است و باعث جذب مخاطبان می‌شود. برای اینکه ویترین خود را جذاب کنید و مخاطبان بیشتری جذب کنید باید به تولید محتوای سایت خود اهمیت زیادی دهید. برای مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، باید از محصولات خود تصاویر باکیفیتی تهیه کنید و ویژگی آن‌ها را برای مخاطبان توضیح دهید. 

تولید محتوای متنی و تصویری یک تخصص است و اگر دانش این کار را ندارید باید با افراد متخصص در این زمینه همکاری کنید و پولی را پرداخت کنید. اگر هم خودتان محتوای سایت را تولید می‌کنید، به هزینه‌ای برای تهیه وسایل مورد‌نیاز مانند دوربین عکاسی نیاز دارید. برای اینکه محتوای مناسبی را به مخاطبان ارائه دهید و نتیجه خوبی از این کار دریافت کنید باید ابتدا مخاطبان کسب و کار دیجیتال خود را به خوبی بشناسید و با علایق و نیازهای آن‌ها آشنا شوید. 

یک نام مناسب برای کسب و کار دیجیتال خود انتخاب کنید و بعد دامنه‌ای با همان نام یا عبارتی شبیه آن خریداری کنید.

خرید هاست و دامنه

به آدرس یک سایت، دامنه آن سایت گفته می‌شود که از دو بخش نام سایت و پسوند تشکیل شده است. یک نام مناسب برای کسب و کار دیجیتال خود انتخاب کنید و بعد دامنه‌ای با همان نام یا عبارتی شبیه آن خریداری کنید. نمی‌توانید از دامنه‌ای که قبلا خریداری شده است برای سایت خود استفاده کنید. برای اینکه دامنه خود را خریداری کنید باید به سایت‌های فروش دامنه مراجعه کنید. سایت‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که با یک جست‌وجو ساده در گوگل می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید. 

همچنین باید یک هاست یا میزبان برای سایت خود انتخاب کنید. هاست یک سرور بسیار بزرگ است که به صورت شبانه‌روزی به اینترنت متصل است و تمام اطلاعات کسب و کار دیجیتال شما روی آن قرار دارد و ممکن است در داخل کشور یا  خارج از کشور باشد. برای خرید هاست به سایت‌های فروش هاست مراجعه کنید. توجه داشته باشید که خرید هاست و دامنه به صورت دائمی نیست و هر چند وقت یکبار باید آن را تمدید کنید و هزینه‌ای پرداخت کنید. البته مقدار این هزینه در مقابل هزینه‌های کسب و کار سنتی خیلی زیاد نیست. 

مدیریت سئو

برای افزایش میزان بازدید سایت خود بهتر است که روی سئو سایت خود کار کنید. سئو که مخفف search engine optimization است به شما کمک می‌کند تا سایت کسب و کار دیجیتال خود را در صدر نتایج جست‌وجو گوگل قرار دهید. برای این کار می‌توانید با افرادی که در این زمینه تخصص دارند همکاری کنید و هزینه‌ای را به آن‌ها پرداخت کنید. 

همچنین بخوانید :  8 راه کاهش هزینه های سازمان و کسب و کار بدون اخراج!
به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *