همیشه مثبت‌بین باشید

یکی از مهم‌ترین کارهایی این روزها باید انجام دهید این است که همیشه مثبت بین باشید و تفکرات مثبت داشته باشید. لطفا ۱۰ ثانیه، فقط ۱۰ ثانیه تصور کنید که در حال میل کردن «یک گوجه سبز ترش» هستید. حالا بگویید که با همین ۱۰ ثانیه تصور، دهان‌تان چقدر بزاق ترشح کرد؟

این مثال را زدم که بگویم فقط با ۱۰ ثانیه فکر کردن به گوجه سبز، بدن ما چقدر واکنش نشان می‌دهد. حالا ببینید وقتی شما ۱۰ دقیقه، ۱۰ ساعت، ۱۰ روز یا ۱۰ ماه روی اتفاقات و مسائل منفی فکر می‌کنید یا ساعت‌ها عصبانی هستید و کینه در ذهن‌تان دارید، چه تاثیرات ویرانگری روی سیستم جسمی و روحی خود می‌گذارید.

همچنین اگر شما ۱۰ دقیقه، ۱۰ روز یا ۱۰ ماه به مسائل مثبت و خوب فکر کنید، جسم و روح‌تان واکنش‌های مثبتی نشان می‌دهد و سرشار از انرژی مثبت می‌شوید.

پس همیشه مثبت بین باشید و با دیدی مثبت به همه مسائل زندگی بنگرید.

همیشه مثبت بین باشید

قصدم از آوردن مثال گوجه سبز، این بود که مواظب افکار منفی باشید. اگر چند وقتی است که در کارهای‌تان موفق نمی‌شوید یا نتیجه تلاش‌های‌تان مطابق میل‌تان نیست، از گفتن جملات مایوس کننده و ایجاد انرژی منفی بپرهیزید. چون انرژی منفی بر تک‌تک سلول‌های بدن ما اثر می‌گذارد و نتیجه آن عدم موفقیت است.

همین الان تصمیم بگیرید که برای همیشه مثبت‌بین باشید.

دوری از منفی بافی 

وقتی درگیر منفی‌بافی می‌شویم، اضطراب و سردرگمی، اعتماد به نفس ما را از بین می‌برد و با این که آرزوی درونی‌مان فعالیت بیشتر و پیشرفت کردن است اما متوجه می‌شویم که از رسیدن به هدف دور شده‌ایم و  این قانون طبیعت است که از هر چه هراس داشته باشیم، همان را به طرف خود جذب می‌کنیم؛ زیرا به هر چه بنگریم از جنس انرژی است و به هر چه فکر کنیم نیز انرژی است.

از هر چه خوش‌مان بیاید انرژی است و از هر چه بدمان بیاید نیز انرژی خواهد بود. از سوی دیگر، افراد منفی‌باف، منفی‌گرایی دیگران را نیز به درون خود می کشند. آن‌ها مانند اسفنج به هر جا که می‌روند منفیبودن و احساسات منفی دیگران را به درون خود می‌کشند، پس باید سعی کنید که انرژی‌های منفی را از خود دور کنید و انرژیمثبت را جذب نمایید و تا می‌توانید همیشه مثبت‌بین باشید. 

همیشه مثبت بین باشید

راه‌های تخلیه انرژی منفی 

شکرگزاری  

نخستین گام در فراگرفتن فرایند تخلیه انرژی منفی‌، مراقبه و برقراری تعادل است. ذکر اسماء الهی، به دلیل بالا بودن سطح ارتعاشات آن‌ها، باعث آرامش می‌شود. همچنین وضو گرفتن و خواندن نماز اول وقت، باعث تخلیه انرژی‌های منفی از بدن می‌گردد.

شکرگزاری از پروردگار برای نعمت‌هایی که دارید و پذیرش این نکته که لطف و رحمت الهی همیشه شامل حال شما می‌شود، در دفع انرژی‌های منفی و جذب انرژی‌های مثبت بسیار موثر است و همین نکته کمک می‌کند که افکار مثبت در ذهن شما جای گیرند و شما همیشه مثبت‌بین باشید. 

حضور در طبیعت  

حضور در طبیعت، راهکار خوبی برای این است که انرژی منفی را به جایی بفرستید که صدمه‌ای به کسی نزند؛ زیرا طبیعت، انرژی منفی را جذب می‌کند و به ما انرژی مثبت می‌دهد.

به همین دلیل است که هنگامی که غمگین هستید یا گرفتار اضطراب شده‌اید، با گردش در جنگل یا سایر مکان‌های طبیعی مثل ساحل، کوهستان و … خود به خود آرامش بیشتری به دست می‌آورید.

با توجه به همین موضوع، بعضی از افراد از رفتن کنار دریا یا دراز کشیدن در آفتاب لذت می‌برند. در واقع، عوامل طبیعی با جذب انرژی منفی، انرژی مثبت منتشر می‌کنند.

قرار گرفتن در طبیعت   

قدم زدن در هوای پاک، مخصوصا یک ساعت قبل از طلوع خورشید و یک ساعت قبل از غروب آن، بسیار خوب است. زیرا در این ساعات، محیط بیشترین امواج شفا بخش را دارد. گیاهان، گل‌ها و درختان معمولا بهترین هدف برای تخلیه انرژی هستند. برای اغلب افراد، گل‌ها بسیار قدرتمند هستند و می‌توانند به بهبود حال آن‌ها کمک کنند. اکنون می‌توانیم درک کنیم که چرا افراد از دریافت گل به عنوان هدیه خوشحال می‌شوند یا چرا وقتی می‌خواهیم به کسی ابراز علاقه کنیم به او گل هدیه می‌دهیم. وقتی شخصی گلی را به عنوان هدیه دریافت می‌کند، آن گل به او کمک می‌کند تا احساسات منفی خود را رها کند و به حس بهتری دست یابد.

همیشه مثبت بین باشید

آب  

محل دیگر برای تخلیه انرژی منفی، ظرف پر آب، وان حمام، استخر، حوض یا دریاچه است. هر چه حجم آب بیشتر باشد، قدرت تخلیه انرژی هم بیشتر است.

آب انرژی منفی را جذب می‌کند. از این رو، برای حفظ جریان انرژی، مهم است که روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید. در شرایط آرام و مناسب قرار بگیرید، چشم‌های خود را ببندید و پس از انجام چند دم و بازدم عمیق، در ذهن خود تصور کنید که یک پوشش محافظ از جنس انرژی الهی، درون‌تان را به‌طور کامل گرفته است. 

تصورات ذهنی  

فرض کنید که این پوشش به شکل یک تخم مرغ شیشه‌ای از جنس انرژی الهی و بسیار بزرگ‌تر از جسم شماست و بعد به خود پیام دهید که من این پوشش محافظ را در خود می‌کشم تا مرا در برابر تمام انرژی‌های منفی بیرونی محافظت کند.

حال در جای مناسبی دور از صدا، نور زیاد، گرما یا سرمای زیاد قرار گیرید و به صورت نشسته یا درازکش، چشم‌ها را ببندید و در ذهن خود، به دور خود یک پوشش محافظ بکشید.

این پوشش از جنس انرژی الهی و شفای الهی و به شکل یک تخم مرغ شیشه‌ای که منفذی به بیرون ندارد و بسیار بزرگ‌تر از بدن جسمانی ماست، ساخته می‌شود و این بار این پیام را به خود می‌دهیم که این پوشش محافظ باعث می‌شود تا هیچ انرژی منفی از من به بیرون سرایت نکند و تمامی انرژی‌های منفی که از من ساطع می‌شوند، در تماس و برخورد با این پوشش، تبدیل به انرژی مثبت می‌گردند و دوباره از طریق پوست یا تنفس به من باز می‌گردند.

با این تکنیک‌ها به مرور می‌توانیم تمامی خشم‌ها، حسادت‌ها، عصبانیت‌ها، کینه‌ها و بیماری‌ها را از روح و جسم خود پاک نماییم. در محصول کاهش استرس راه‌های دیگری نیز برای رسیدن به آرامش بیان شده است.

همیشه مثبت بین باشید

در نهایت لازم است که بگویم که صرفا با تفکر و اندیشه‌های مثبت و بیان مطالب خوب و مثبت قادر خواهیم بود که انرژی مثبت را به خود جذب کنیم؛ زیرا انسان با بیان مطالبی، قادر است که میدان انرژی اطرافش را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع قدرتی عظیم در افکار و اندیشه‌های ما نهفته است و این خود ما هستیم که محیط اطراف‌مان را با افکاری که در ذهن داریم، می‌آفرینیم.

پس همیشه مثبت‌بین باشید!

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

5 پاسخ به “همیشه مثبت‌بین باشید”

 1. ارسلان رضایی گفت:

  سلام. من هر روز به سایت شما سر میزنم و خوشحالم از اینکه این همه مطلب خوب و کاربردی یاد میگیرم.
  مطالبتون عالیه

 2. عباچی گفت:

  متن «همیشه مثبت بین باشید» عالی بود…. آیا امکان ارسال این متن از سوی شما به ایمیل من وجود دارد؟؟؟؟
  سپاسگزارم. عباچی

  • مطالعه شریف گفت:

   با سلام و احترام
   وقتتون بخیر
   بله حتما
   از طریق ایمیل درخواست خود را مطرح فرمایید تا در اسرع وقت این فایل برای شما ارسال شود.

   با سپاس

 3. جلالی گفت:

  سلام دوست من
  ممنون از اطلاعات مفید و جالب و کاربردیتون بسیار سپاسگزارم خسته نباشید خدا قوت بده

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   ما سپاسگزار و خرسندیم که دوستان اهل مطالعه ای همچون شما داریم
   قطعا شما لایق بهتربن ها هستید
   موفق تر باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *