برخی از ویژگی‌های فردی و اجتماعی در کارآفرینان یکسان می‌باشد.
آموزش, کار آفرینی, کسب و کار

چند ویژگی همه ی کارآفرینان موفق

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کارآفرینان موفق معمولاً از سایر کارآفرینان موفق الهام می‌گیرند. این بدان معناست که اگر افراد الگوهای بزرگ نداشته باشند در معرض خطر بزرگی قرار می گیرند به ویژه‌زمانی که می‌توانند خود را در آن نقش ببینند. اگر چیزی برای کارآفرینی دارید بهتر است با ویژگی‌های کارآفرینان موفق آشنا شوید. با نگاهی به کسب‌وکارهای موفق درمی‌یابیم که هر یک از آن‌ها یک دستورالعمل منحصربه‌فرد برای موفقیت خود، دارند. حقیقت این است که اکثر کارآفرینان به موفقیت می‌رسند به این دلیل که حاضر نمی‌شوند در یک گروه قرار بگیرند و کاری که دیگران قبلاً انجام دادند را انجام دهند. هر موفقیت در کسب‌وکار بر اساس تفکر خارج از گروه و ارائه دیدگاه‌های جدید در مورد خدمات و یا محصولات به دست می‌آید. بااین‌حال صرف‌نظر ازآنچه آن را موفقیت می‌نامید از الگوهای کارآفرینان در طول یک دوره مشخص مشهود است که به‌طور مستقیم به موفقیت آن‌ها ختم شده است. سرفصل های عنوان شده در این مقاله عبارت اند از:

• صفات فردی کارآفرینان موفق

• صفات اجتماعی کارآفرینان موفق

صفات فردی کارآفرینان موفق

۱٫ شور و انگیزه: اگرچه صفات زیادی وجود دارد که موجب موفقیت یک کارآفرین می‌شود اما شاید مهم‌ترین آن اشتیاق و انگیزه باشد.

 آیا چیزی وجود دارد که بتوانید به خاطر آن بیش از هر زمان دیگری کارکنید؟

 آیا چیزی وجود دارد تا به خاطر آن شب‌، بیدار بمانید زیرا که هنوز آن را تمام نکرده‌اید؟

 آیا چیزی وجود دارد که شما در حال ساختن آن هستید و می‌خواهید به پیشرفت آن ادامه دهید؟

 آیا چیزی وجود دارد که برای شما بسیار لذت‌بخش باشد و می‌خواهید که برای بقیه زندگی خود آن را ادامه دهید؟

اگر بتوانید به سؤالات فوق پاسخ دهید می‌توان گفت که برای موفقیت در کسب‌وکار خود آماده‌اید. ایجاد و اجرای یک نمونه اولیه از ایده، شما را به سرمایه‌گذاری مبادرت می‌ورزد.موفقیت تابع اشتیاق و انگیزه است.

۲٫ نترسیدن از خطر: کارآفرینان در معرض ریسک هستند بنابراین باید در آینده نامعلوم غرق شوند اما همه پذیرندگان ریسک کارآفرین موفق نمی‌شوند. کارآفرینان موفق زمان و پول خود را برای ناشناخته‌ها به خطر می اندازند اما منابع و برنامه‌های خود را برای معامله با ناشناخته‌ها ذخیره می‌کنند. یک کارآفرین موفق هنگام ارزیابی ریسک از خود می‌پرسد که آیا این ریسک ارزش کار، زمان و پول من است؟ و اگر من این ریسک را نکنم چه‌کاری انجام خواهم داد؟

۳٫ خودباوری، سخت کار کردن و فداکاری منظم: کارآفرینان به خود اعتماد دارند و این اعتمادبه‌نفس را به کار خود اختصاص می‌دهند. تمرکز زیاد و اعتقاد به ایده خود، ممکن است اشتباهاً به لجاجت تعبیر شود اما این تمایل به سخت کار کردن و مبارزه با فرصت‌ها برای این است که به موفقیت برسند.

۴٫ قابل انطباق و انعطاف‌پذیر: احساساتی و اختصاصی بودن مهم است اما اگر در موردنیاز مشتری یا بازار انعطاف‌پذیر نباشید شکست می‌خورید. به خاطر داشته باشید که یافتن مخاطرات کارآفرینی در خصوص چیزی که شما فکر می‌کنید خوب است، ساده نیست اما یک کسب‌وکار موفق از آن بیرون می‌آید. کارآفرینان موفق از پیشنهادات برای بهینه‌سازی یا سفارشی‌سازی استقبال می‌کنند زیرا که ممکن است عرضه ی آن‌ها را افزایش دهد و نیازهای بازار و رضایت مشتری را برآورده سازد.

کارآفرینان موفق زمان و پول خود را برای ناشناخته‌ها به خطر می­اندازند اما منابع و برنامه‌های خود را برای معامله با ناشناخته‌ها ذخیره می‌کنند.

صفات اجتماعی کارآفرینان موفق

یکی از صفات اجتماعی کارآفرینان موفق داشتن مهارت‌های برنامه‌ریزی مؤثر می‌باشد.

۱٫ دانش محصولات و بازار: کارآفرینان نسبت به محصولات داخلی و خارجی اطلاعات دارند. آن‌ها همچنین بازار را می‌شناسند. اکثر کارآفرینان موفق می‌شوند زیرا آن‌ها چیزی را به وجود می‌آورند که قبلاً وجود نداشته است و یا بعد از تحمل ناامیدی‌ها در روش‌های کاری، محصول موجود را به‌طور قابل‌ملاحظه ای بهبود می بخشند. غفلت از نیازهای بازار، حرکت رقبا و عوامل خارجی دیگر حتی موجب نابودی محصولات بزرگ می شود.

۲٫ مدیریت قوی پول: برای اینکه مخاطرات کارآفرینی به سود تبدیل شود زمان می‌برد. تا زمانیکه سرمایه محدود است باید عاقلانه مورداستفاده قرار گیرد. کارآفرینان موفق برای تعهدات مالی فعلی و آینده برنامه‌ریزی می‌کنند و صندوق اضطراری را کنار می‌گذارند. حتی بعد از تأمین مالی و قابل‌استفاده شدن سرمایه، یک کارآفرین موفق یک دسته از سرمایه را در جریان نقدینگی خود نگه می‌دارد، زیرا که مهم‌ترین جنبه از هر کسب‌وکار است.

۳٫ مهارت‌های برنامه‌ریزی مؤثر: کارآفرینی در مورد ایجاد کسب‌وکار و مدیریت منابع محدود آن(مثل زمان، پول و روابط شخصی) است که نیازمند برنامه‌ریزی می‌باشد. بااین‌حال اینکه تلاش کنید تا برای همه‌چیز برنامه‌ریزی کنید و برای همه مسائل احتمالی راه‌حل مناسب داشته باشید ممکن است مانع از انجام اولین گام شما شود. کارآفرینان موفق قادر به مقابله با فرصت‌های پیش‌بینی‌نشده هستند.

۴٫ ارتباطات صحیح: بسیاری از مردم آسایش را در دلسوزی‌هاجستجو می‌کنند(این مردم خوشحال هستند که دوستان، همکاران و همسایگان در مورد کاهش رشد اقتصادی، ضعیف شدن تقاضاها یا رقابت‌های ناعادلانه شکایت کنند) اما این مسیر پایه را بهبود نمی‌بخشد. کارآفرین موفق با یک مشاور باتجربه مشورت می‌کند و یا در شبکه‌های گسترده در جستجوی نظرات باارزش می‌باشد. اگر مهارت‌های فنی و بازاریابی لازم را ندارید به دنبال افرادی باشید که این مهارت‌ها را داشته و بتوانند بر رشد کسب‌وکار شما متمرکز شوند.

۵٫ آمادگی خروج: نتیجه هر تلاشی موفقیت نخواهد بود. نرخ شکست مبادرت های کارآفرینی بسیار زیاد است. گاهی بهترین راه‌حل این است که از آن کسب‌وکار خارج‌شده و به‌جای هدر دادن سرمایه خود در کسب‌وکار ناکام چیز جدیدی را امتحان کنید. بسیاری از کارآفرینان موفق بار اول موفق نشدند اما می‌دانستند زمانی که تلفات آن‌ها کاهش یابد موفق می‌شوند.

۶٫ توانایی پرسش از خود: ممکن است از خود بپرسید که آیا من یک کارآفرین هستم؟ ممکن است برای پاسخ به این سؤال دچار تردید شوید. حتی اگر استعداد استیو جابز را هم نداشته باشید اما اگر شجاعت داشته باشید تا به خود نهیب بزنید که آیا می‌توانم این کار را انجام دهم ؟، مطمئن باشید که توانایی کارآفرین شدن را دارید.

همه‌ی افراد قابلیت کارآفرین شدن را دارند به شرطی که بتوانند برخی از صفات کارآفرینان موفق را در خود ایجاد و یا بهبود بخشند. هر کارآفرینی موفق نخواهد شد مگر اینکه انگیزه داشته و انعطاف‌پذیر باشد تا بتواند با ریسک‌ها مقابله کند. همچنین یک کارآفرین باید در مورد بازار و محصولات موجود در آن آگاهی داشته تا بتواند پول و سرمایه خود را مدیریت کند و با برنامه‌ریزی‌های مؤثر بتواند به یک کارآفرین موفق تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *