پیشرفت در کارها از طریق فانتوم

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که بر پایه دانش و اطلاعات استوار است. امروزه افراد موفق کسانی هستند که بیش از رقبای خود اطلاعات دارند. یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های شما ادامه دادن کار خود و جلو زدن از سایرین با کسب مداوم اطلاعات و ایده‌های جدید است. امروزه، میزان دانش در هر زمینه‌ای، هر پنج سال و حتی در مواردی هر دو تا سه سال، دو برابر می‌شود. این بدین معنی است که باید دانش خود را طبق یک برنامه منظم دو برابر کنید تا بتوانید در بازی حضور داشته باشید؛ وگرنه به سرعت تعویض و اخراج می‌شوید و به جمع تماشاچیان خواهید پیوست.

حتما با من هم عقیده هستید که سرعت تغییرات در جهان بسیار شگفت‌آور شده است. جهان با سرعتی باورنکردنی در تغییر و پیشرفت است. در هر حوزه‌ای که عمیق بررسی نماییم از حجم اطلاعات موجود و نیز افزوده شدن اطلاعات جدید کاملا مبهوت خواهید شد. پیش‌بینی من این است که تا سال ۲۰۱۸ سرعت تغییرات جهان ۴۰ برابر می‌شود.

قانون

قانون اصلی این است: برای داشتن در آمد بیشتر، باید بیشتر یاد بگیرید. با دانسته‌های کنونی خود، میزان درآمدتان به اندازه‌ای است که هم اینک به دست می‌آورید. اگر می‌خواهید در آینده درآمد بیشتری داشته باشید، باید دانش و مهارت‌های جدیدی را آموخته و طبق آن عمل کنید. اگر می‌خواهید در زمینه کاری خود بهترین باشید، باید بهای آن را با خواندن، گوش دادن، یادگیری، رشد و شرکت در کلاس‌های مرتبط بپردازید.

دنیای بیرون همواره انعکاسی از دنیای درون ماست؛ اگر می‌خواهید دنیای بیرونی را بهبود ببخشید باید از دنیای درون خود شروع کنید. مشخص شده است که هر تغییری در زندگی، زمانی روی می‌دهد که ذهن با ایده جدیدی برخورد کند. افرادی که همواره اطلاعات جدیدی به دست می‌آورند، سریع‌تر از دیگران پیشرفت می‌کنند. بیشتر مسائل زندگی را می‌توان با قانون احتمالات توضیح داد. طبق این قانون، احتمال دارد هر چیزی اتفاق بیفتد. در بسیاری از موارد، این احتمال می‌تواند با دقت قابل‌توجهی محاسبه شود. برای مثال بازده شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر تخمین‌های خاص احتمال، استوار است.

احتمال موفقیت خود را افزایش دهید

هدف شما باید افزایش این احتمال باشد که چیزهایی که دوست دارید، برایتان اتفاق بیفتد و به هدفی برسید که برایش برنامه‌ریزی کرده‌اید. یکی از راه‌های افزایش احتمال موفقیت در هر تلاشی، استفاده از زمان به طریق ممتاز است. وقتی اهداف خود را مشخص می‌کنید، برنامه‌ریزی دقیق و کاملی برای اقدامات خود انجام می‌دهید؛ اولویت‌ها را تعیین و بر ارزشمندترین کارها تمرکز می‌کنید و در نهایت احتمال موفقیت خود را تا حد زیادی افزایش می‌دهید. هر چه ایده و اطلاعات بیشتری کسب کنید، احتمال بیشتری دارد که دقیقا در زمان مناسب به همان بینشی برسید که به آن نیاز دارید. در نتیجه، احتمال موفقیت خود را در تمام کارهایتان به شدت افزایش خواهید داد.

ادامه دادن و پیش رفتن

یکی از سریع‌ترین راه‌های پیشرفت، یادگیری چگونگی استفاده بهینه از زمان، تغییر الگوی ذهنی و تجسم است. از این موارد به بهترین شکل استفاده نمایید. آیا هرگز به فردی که در موقعیت‌های خاص بسیار موفق ظاهر می‌شود توجه کرده‌اید و آیا آرزو نکرده‌اید کاش می‌توانستید مثل او عمل کنید؟ هفته گذشته در سمینار جکنفیلد (خالق کتاب پرورش سوپ جوجه برای روح) به دعوت شرکت فوق‌العاده خلاق دکوکو شرکت کردم. جک کنفیلد یک سخنران برجسته و فوق‌العاده است که در بسیاری از زمینه‌ها فردی موفق است. همواره یاد سخن چارلز فولی می‌افتم که می‌گفت: «بهترین معلم انسان، زندگی مردان بزرگ است.»

اعتمادبه‌نفس، سپاس‌گزاری، خوش‌بینی، خلاقیت، موسیقی، تندخوانی، رانندگی و… مهارت‌هایی هستند که به راحتی یاد گرفته می‌شوند و می‌توان در آن‌ها به درجه بالایی از مهارت رسید. شما می‌توانید هر مهارتی را که شخص دیگری نسبت به شما در آن برتر است، یاد بگیرید. حتی ممکن است فکر کنید که بعضی از مردم از شما باهوش‌تر و بااستعداد تر هستند؛ اما در واقع آن‌ها خوب عمل می‌کنند، زیرا با به جریان انداختن افکار و رفتارهایی که به‌طور مرتب تمرین کرده‌اندمی‌توانند به موفقیت برسند.

آندره آغاسی برنامه‌ریزی ذهن خود را برای تبدیل شدن به یک بازیکن بزرگ تنیس زمانی آغاز کرده که بچه‌ای کوچک بوده است. پدرش، توپ تنیس را به تخت خواب آندره آویزان کرده بود. نکته این است که بچه‌ها به طور مادرزادی استدلال‌گر، خلاق یا یک قهرمان بزرگ تنیس به دنیا نمی‌آیند؛ بلکه آن‌ها این فرآیند را با دو قدم ساده آغاز می‌کنند: «الگوبرداری از کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند» و «تکرار مهارت جدید که سریع به یک عادت تبدیل شود.»

وقتی خردسال بودیم از طریق نگاه کردن به طرز راه رفتن والدین خود سعی کردیم که راه رفتن آن‌ها را تقلید کنیم. هیچ کودکی هم با یک‌ بار تلاش و حتی ده‌ها تلاش به نتیجه مطلوب نرسیده است. همگی ما قهرمان‌هایی هستیم که برای به دست آوردن یک هدف در کودکی هزاران بار تلاش کرده‌ایم و بعد از گذشت مدت زمانی، تعادل طبیعی خود را به دست آوردیم. چیزی که اساسا فرآیند به نتیجه رسیدن را تسریع می‌کند، این است که این موضوع را یاد بگیریم، تکرار کنیم و به عنوان مکمل تمرین فیزیکی از قدرت خارق‌العاده ذهن نیز استفاده کنیم.

کشورهای کتاب‌خوان، پیشرو هستند و افراد کتاب‌خوان، رهبر هستند. حداقل روزی یک ساعت در زمینه کاری خود مطالعه کنید. یک ساعت در روز، برابر با هفته‌ای یک کتاب است. هفته‌ای یک کتاب برابر با حدود ۵۰ کتاب در سال است. این جمله معروف برایان تریسی است که می‌گوید اگر روزی یک ساعت مطالعه کنید و هفته‌ای یک کتاب بخوانید، ظرف سه سال در رشته خود حرفه‌ای خواهید شد. طی پنج سال، یک مقام برتر در کشورتان و در هفت سال به چهره‌ای محبوب و حتی جهانی تبدیل خواهید شد.

اندازه‌گیری با خط کش

یک ماه به خود فرصت دهید تا این عادت را اندازه‌گیری کنید. اگر روزی یک ساعت در زمینه کاری خود مطالعه کنید، یک ماه بعد زندگی‌تان دچار تغییر خواهد شد. مطالعه ورزش ذهن است. وقتی هر روز در زمینه کاری خود مطالعه می‌کنید، آگاه‌تر و زیرک‌تر، مثبت‌اندیش‌تر و متمرکز می‌شوید. متوسط مردم جهان یک کتاب در سال مطالعه می‌کنند و طی یک آمار که به مناسبت هفته کتاب در یکی از روزنامه‌های کشور نوشته شده بود، ایرانی‌ها هر ۵ سال یک کتاب می‌خوانند.

تصور کنید اگر ۵۰ کتاب در سال و ۵۰۰ جلد کتاب در ۱۰ سال آینده بخوانید تا چه حد بر درآمد شما تاثیر می‌گذارد. آیا فکر می‌کنید این میزان مطالعه کل زندگی شما را تغییر می‌دهد؟ آیا فکر می‌کنید باعث برتری شما بر رقبایتان می‌شود؟ پاسخ بسیار روشن است.

روی ارزشمندترین دارایی خود سرمایه گزاری کنید. امروز تصمیم بگیرید که فقط ۳ درصد درآمدتان را روی خود و ارتقا دانش و مهارت‌های خود سرمایه‌گذاری کنید. کتاب‌های مرتبط با رشته کاری خود را بخرید و بخوانید. در ماشین به برنامه‌های آموزشی گوش کنید و در تمام کارگاه‌های آموزشی رشته خود شرکت کنید. برایان ترسی در سمینار خود می‌گفت اگر این کارها را انجام دهید، در چند سال آینده، زمان کافی برای خرج کردن پول حاصل از این فعالیت‌ها را نخواهید داشت. مغز و دانش شما یک دارایی افزایشی است. هر چه با مطالعه، روی کسب دانش و مهارت‌های بیشتری سرمایه‌گذاری کنید ارزشمندتر می‌شوید. سال‌هاست این جمله را با قلبم باور دارم که دانش شما ثروت شماست.

دوره آموزش تندخوانی فانتوم درس ۱۳ – غیرحضوری

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *