چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

انرژی منبعی محدود است. گرچه می‌توان انرژی را با برنامه‌ریزی دقیق حفظ کرد اما هنگامی‌که انرژی‌تان تحلیل می‌رود و بی انرژی می‌شوید دیگر کاری از دستتان برنمی‌آید. با بیشتر شدن حجم کارها بسیاری از افراد احساس می‌کنند زمان کافی برای تجدید انرژی‌شان ندارند.

شاید به دلیل محدودیت‌های زمانی وسوسه شوید تا از نوشیدنی‌های انرژی‌زا و یا دیگر محرک‌ها استفاده کنید. شاید این موارد به‌طور موقت به شما انرژی بدهند اما در آینده آسیب‌هایی جبران‌ناپذیر بر بدنتان به‌جا خواهد گذاشت. به‌جای این کار می‌توانید عادت‌هایی را برای خود تعریف کرده و به آن‌ها انس بگیرید؛ عادت‌هایی که متناسب با افزایش و کاهش سطح انرژی بدنتان هستند.

در این مقاله می‌خواهیم درباره سه استراتژی مؤثر برای رسیدن به این هدف صحبت کنیم.

استراتژی اول: به‌طور منظم استراحت کنید.

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

یکی از بهترین روش‌ها برای تجدید انرژی، استراحت منظم است. مهم این است که در طول روز به‌جای یک استراحت طولانی، تچند استراحت کوتاه و منظم داشته باشید.

استراحت‌های کوتاه به ذهنتان فرصت پردازش ایده‌ها و فاصله گرفتن از کارهای خسته‌کننده را می‌دهد. درنتیجه، با خلاقیت و توان بیشتری دوباره به کار بر می‌گردید و می‌توانید کارها را راحت‌تر انجام دهید.

استراتژی دوم: خواب نیم روز را امتحان کنید.

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

داشتن خواب نیم‌روز در برنامه روزانه اهمیت بسیار دارد. مایکل هییات، از نویسندگان سرشناس درباره خواب نیم روزی برخی افراد شناخته‌شده می‌نویسد:

لئوناردو داوینچی، توماس ادیسون و وینستون چرچیل، خواب نیم روزی را بهترین روش برای تجدید انرژی و بازدهی بیشتر می‌دانستند. اگر بعد از ناهار بی انرژی می‌شوید یک خواب کوتاه می‌تواند به شما کمک کند کارتان را در نیمه دوم روز با موفقیت انجام دهید.

استراتژی سوم: برای کسب انرژی بیشتر وارد عمل شوید.

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟

کسب انرژی فقط به استراحت و خواب محدود نمی‌شود. کارهای بسیاری هستند که می‌توانند به شما انرژی بدهند. شاید برخی از آن‌ها عجیب به نظر برسند اما همه آن‌ها می‌توانند سطح انرژی بدنتان را بالا ببرند.

به یک موسیقی انرژی‌بخش گوش دهید؛  جوراب‌هایتان را در طول روز عوض کنید. شاید خنده‌دار باشد، اما به شما کمک می‌کند احساس شادابی کنید؛

یک غذای سبک، سالم و کم‌چرب بخورید. خوردن غذای زیاد باعث می‌شود بیشتر احساس خستگی کنید، اما یک غذای سبک انرژی‌تان را چند برابر می‌کند؛

صورتتان را با صابون بشویید؛ بلند شوید، بدنتان را کش‌وقوس دهید و نفس عمیق بکشید. گاهی کشش بدن هنگام خستگی به شما انرژی می‌دهد؛

در محیط کار لباس مرتب و مناسب بپوشید. ظاهرتان بر احساسی که نسبت به خوددارید تأثیر می‌گذارد؛

وزنتان را اندکی کم کنید. هیچ‌کس دوست ندارد این را بشنود، اما گاهی یکی از دلایل نداشتن انرژی، داشتن وزن زیاد است؛

از استرستان کم کنید. استرس باعث خستگی می‌شود. عوامل استرس‌زا را از زندگی‌تان حذف کنید تا انرژی‌تان چند برابر شود؛

چای سبز بنوشید؛

دوش آب سرد بگیرید؛

در فضای باز قدم بزنید و از طبیعت لذت ببرید.

محال است که همیشه پرانرژی باشید، اما می‌توانید با توجه به سطح انرژی‌تان دوباره آن را تجدید کنید.

۳ پاسخ به “چگونه در طول روز احساس انرژی کنیم؟”

  1. آبتین زمانی گفت:

    ممنون از مقاله بسیار عالیتون

  2. میلاد گفت:

    مفید بود اما بنظر من مثبت اندیشی هم انرژی به آدم میده و تغذیه خیلی مهمه و ورزش هم خیلی مهمه برای احساس شادابی میلاد تبریزی خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *