چگونه یک روز ایده‌آل داشته باشیم؟

چه چیزهایی برای داشتن یک روز ایده‌آل لازم است؟

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که چه روزی، بهترین روز برای شما در زندگی است؟ مسلما اگر با کمی تامل به این پرسش پاسخ دهید، جوابتان لم دادن و خوابیدن از صبح تا شب نیست. هرچند که برای استراحت این می‌تواند یک اتفاق فوق‌العاده باشد؛ اما اگر بخواهید که رشد و توسعه فردی را هم در زندگی‌تان داشته باشید، مسلما پاسخ دیگری خواهید داد؛ زیرا به چیزی نیاز دارید که شما را خوشحال‌تر و راضی‌تر کند.

از طرفی، ممکن است که روز ایده‌آل شما از روزهای دیگرتان، بسیار دور به نظر برسد؛ اما پس از نوشتن آنچه که می‌خواهید روز ایده‌آل شما باشد، می‌بینید که این دو فاصله زیادی با یکدیگر ندارند و می‌توانید با مقداری تلاش و کوشش، هر روزتان را به یک روز ایده‌آل تبدیل کنید. در زندگی هرچه تصویری که از آینده دارید واضح‌تر باشد و شما در راه رسیدن به آن آینده ریلکس‌تر باشید، ساده‌تر است که بتوانید به آن تصویر در آینده برسید. هرچه تصویر شفاف‌تر و واضح‌تری از آینده خود داشته باشید، امکان رسیدن به آن بیشتر می‌شود. پس بسیار مهم است که بدانید چه روزی برای شما می‌تواند ایده‌آل به حساب بیاید و شما باید دقیق و کامل این روز را برای خودتان تصویر کنید.

 

 

در زندگی هرچه‌قدر تصویری که از آینده دارید واضح‌تر باشد و شما در راه رسیدن به آن آینده ریلکس‌تر باشید، ساده‌تر است که بتوانید به آن تصویر در آینده برسید.

 

 

المان‌های روز ایده‌آل شما

همه آدم‌ها با هم متفاوت هستند؛ اما همه اهداف تقریبا مشترکی برای زندگی روی این کره خاکی دارند. سه دلیل اصلی و عمده، رشد کردن، مشارکت کردن و لذت بردن از زندگی است. این سه دلیل، مضاف بر دلایلی مانند نیازهای اولیه فیزیولوژیکی هستند. اگر شما بخواهید که شاد زندگی کنید، باید بدانید که چگونه می‌توانید در زندگی رشد کنید، نیاز دارید که عضو گروه‌های مختلف باشید، نیاز دارید که خلق کنید و در نهایت اینکه از زندگی لذت ببرید.
امروزه می‌توانیم به راحتی بدانیم که روزهای ایده‌آل مردم چه شکلی هستند و اینکه مردم می‌خواهند چگونه زندگی کنند. اگر شما به‌دنبال رشد و توسعه فردی از تمامی لحاظ فیزیکی، احساسی، ذهنی و معنوی و همچنین به دنبال مشارکت و لذت بردن از زندگی روزانه باشید، احساس خوشحالی و خوشبختی خواهید کرد. اگر هم به دنبال بقا، نیازهای فیزیولوژیکی و نیازهای امنیتی باشید، در نهایت می‌توانید فقط یک لبخند روی لب‌هایتان داشته باشید.

رشد و توسعه فردی

برای داشتن یک حس خوب، شما باید رشد کردن و رشد و توسعه فردی را در زندگی تجربه کنید. شما باید رشد و توسعه فردی در جنبه‌های فیزیکی، احساسی، ذهنی و معنوی را داشته باشید. راه‌های زیادی برای رشد و توسعه فردی وجود دارد که برای هر کس می‌تواند متفاوت باشد.

 

برای داشتن یک حس خوب، شما باید رشد و توسعه فردی را در زندگی تجربه کنید.

 

شما باید راهی که شما را به رشد و توسعه فردی نزدیک می‌کند، بیابید. راه رشد کردن برای هر فرد متفاوت است؛ ممکن است برای کسی مدیتیشن و تنهایی باعث رشد و توسعه شود، برای فرد دیگری، قرار گرفتن در یک جمع دوستانه و باحال، او را به رشد و توسعه فردی برساند.

 

هر چه بیشتر رشد و توسعه فردی داشته باشید و هرچه بیشتر ناحیه امن شما گسترش یابد، چالش‌هایی که با آن روبه‌رو خواهید شد، سخت‌تر و پیچیده‌تر خواهند شد. رشد کردن، پیشرفت کردن، داشتن یک دید مثبت نسبت به آینده و داشتن برنامه‌ریزی مدون برای دستیابی به موفقیت، همه و همه سبب می‌شوند که در زندگی خوشحال‌تر باشید و در واقع ایده‌آل بودن زندگی خود را تضمین کنید.

در آینده‌ای نه چندان دور، شما باید بهترین خودتان باشید. شما باید هر روز و هر روز رشد کردن را تجربه کنید و سعی کنید به بهترین نحو، رشد و توسعه فردی را داشته باشید تا از دیروزتان بهتر باشید. شما باید بتوانید در آینده به بهترین ورژن از خودتان تبدیل شوید و سعی داشته باشید که این رشد و توسعه فردی را ادامه دهید.

مشارکت در زندگی شخصی

برای اینکه در زندگی خوشحال و راضی باشید، نیاز دارید تا با جهان اطراف ارتباط قرار کنید. اولین کار این است که ظرفیت عشق را در وجودتان افزایش دهید. شما باید بتوانید روابط خوبی با دنیا و مردمان آن برقرار کنید. شما شدیدا نیاز خواهید داشت تا با همسرتان یک رابطه عاطفی داشته باشید، باید بتوانید با فرزندانتان در یک ارتباط عاشقانه باشید و با خانواده‌تان بهترین لحظات را سپری کنید. داشتن ارتباطات عمیق و عاشقانه به خودی خود شکل نمی‌گیرد؛ لازم است برای به‌دست آوردن چنین روابطی سخت تلاش کنید و بجنگید تا بتوانید از آن لذت ببرید.

 

مشارکت در زندگی کاری

دو راه پیش روی شما است؛ یا اینکه خودتان اقدام به خلق یک ارزش کنید و در آن کامل مشارکت داشته باشید و بتوانید آن را با مردمی که خواهان آن ارزش هستند، معامله کنید یا اینکه منتظر بمانید تا دیگران این ارزش را خلق کنند. هر دو مورد از ضروریات تجارت در یک جامعه هستند؛ اما تجربه ثابت کرده است که در مورد اول، احساس بهتری خواهید داشت. مشارکت در خلق یک ارزش که جامعه آن را می‌پسندد، حس رضایت خاصی را به همراه دارد که در نهایت هم به رشد کردن جامعه کمک می‌نماید.

لذت بردن از زندگی

 

از زندگی لذت ببرید

یکی از بزرگ‌ترین دلایل برای اینکه ما اینجا هستیم، لذت بردن از زندگی است. کار و تلاش تنها یک روی سکه است. روی دیگر سکه، بازی کردن، نشاط، ریلکس کردن و لذت بردن از چیزهای ریز و درشت زندگی است. اگر بتوانید مقوله لذت بردن از زندگی را با مشارکت در کار و مشارکت در زندگی شخصی و همچنین رشد کردن و یا رشد و توسعه فردی عجین کنید، شما در زندگی، یک برنده واقعی خواهید بود. این کار در واقع یک بازی دو سر برد است. هم می‌توانید از زندگی لذت ببرید و یک روز ایده‌آل و خوب را تجربه کنید، هم در جامعه مشارکت داشته باشید و به رشد و توسعه فردی خود کمک کنید.

 

بنابراین همواره سعی کنید از زندگی لذت ببرید؛ حتی برای چند دقیقه!

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 2   میانگین:  4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *