کار کردن در یک استارت آپ چه سختی‌هایی دارد؟

سختی های کار در استارت آپ

استارت آپ به کسب و کار نوپایی گفته می‌شود که یک ایده جدید و نوآورانه دارد و با ریسک زیادی همراه است. استارت آپ ها قابلیت رشد بالایی دارند و می‌توانند تحولات بزرگی در یک صنعت ایجاد کنند. افرادی که یک استارت آپ را راه‌اندازی می‌کنند اغلب تجربه و سرمایه زیادی ندارند و این موضوع کار را برای آن‌ها سخت‌ می‌کند. 

امروزه استارت آپ های زیادی در حال شکل‌گیری و رشد هستند و استارت آپ های موفق زیادی را می‌بینیم که توانسته‌اند یک صنعت را به طور کل تغییر دهند. ممکن است شما هم به این فکر کنید که کار خود را رها کنید و یک استارت آپ راه‌اندازی کنید یا با یکی از این گروه‌ها همراه شوید؛ اما باید بدانید که راه‌اندازی یک استارت آپ و کار کردن در آن سخت است. 

بهتر است ابتدا با سختی‌های کار یک استارت آپ آشنا شوید؛ سپس ویژگی‌های شخصیتی خود را بررسی کنید تا متوجه شوید توانایی کار در یک استارت آپ را دارید یا خیر. در این مطلب برخی از سختی‌های کار کردن در یک استارت آپ را بررسی می‌کنیم. 

حجم کاری زیاد

در استارت آپ ها کار فراوان و نیروی انسانی کم است. پس قطعا همه افراد باید کارهای فراوانی انجام دهند و فشار کاری بالایی دارند. اگر تصمیم دارید در یک استارت آپ مشغول شوید آمادگی داشته باشید که در کل شبانه‌روز ذهنتان درگیر باشد، همیشه کارهای ضروری برای انجام دادن داشته باشید و حتی گاهی‌اوقات زمانی برای استراحت نداشته باشید.

۹۰ درصد استارت آپ ها شکست می‌خورند و تنها درصد کمی از آن‌ها می‌توانند در سال‌های اول به درآمد بالا برسند.

درآمد پایین در استارت آپ ها

۹۰ درصد استارت آپ ها شکست می‌خورند و تنها درصد کمی از آن‌ها می‌توانند در سال‌های اول به درآمد بالا برسند. ممکن است چند سال در یک استارت آپ کار کنید، اما حقوق زیادی نداشته باشید و نتوانید رشد مالی کنید. پس قبل از شروع کار خود در یک استارت آپ به این موضوع فکر کنید.  

درگیر شدن زندگی شخصی

با کار کردن در یک استارت آپ نمی‌توانید زندگی شخصی خود را از کار جدا کنید؛ زیرا زمان زیادی از روز را با همکاران خود در ارتباط هستید و گاهی مجبور هستید در زمان غیر‌کاری و زمان استراحت نیز کارهای ضروری را انجام دهید. در‌نتیجه برقراری تعادل بین زندگی شخصی و حرفه‌ای کار سختی برای اعضای یک استارت آپ است. 

یکی از عوامل موفقیت استارت آپ، هماهنگی سریع با تغییرات روز دنیا است. 

تغییرات سریع 

استارت آپ ها محیط بسیار پویا و انعطاف‌پذیر دارند؛ آن‌ها همواره به دنبال برطرف کردن نیاز مخاطبان هستند و به سرعت خود را با تغییرات روز دنیا و تغییرات تکنولوژی هماهنگ می‌کنند. این موضوع یکی از عوامل موفقیت آن‌ها است. اگر نیاز دارید در یک محیط کاری با روندهای منظم و از پیش‌تعیین شده فعالیت کنید و تمایلی به تغییرات سریع ندارید، نمی‌توانید در یک استارت آپ موفق شوید. 

کارهای متنوع 

اعضای یک استارت آپ کارهای مختلفی را انجام می‌دهند. آن‌ها هر کاری که از دستشان بر می‌آید برای موفق شدن کسب‌وکار خود انجام می‌دهند و حتی گاهی‌اوقات وظایف متنوع آن‌ها با یکدیگر تناسب ندارد. برای مثال یک فرد هم برنامه‌نویسی انجام می‌دهد هم مسئول پاسخگویی به مشتریان است. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید یک کار مشخص و روتین را در محیط کار خود انجام دهید نمی‌توانید در این فضا موفق شوید.

همچنین بخوانید :  دلایل شکست کسب و کار های اینترنتی (29 دلیل) + راهکار مقابله!
به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *