کسب و کار خانگی
کسب و کار

معرفی انواع کسب و کار خانگی + ۲۲ کسب و کار خانگی

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

با ایجاد بحران‌های اقتصادی و کاهش مزایای پرداختی توسط کارفرمایان، بسیاری از مردم اقدام به راه‌اندازی کسب و کار خانگی کرده‌اند. از سال ۲۰۱۸ تقریباً ۳٫۷ میلیون نفر در ایالات‌متحده آمریکا خود اشتغالی کرده و در خانه‌هایشان شروع به کارکرده‌اند. از هر ۱۰ کارگر آمریکایی ۹ نفر آن‌ها تمایل دارند کسب و کار جدید و خانگی خود را داشته باشند.

این نوع از امرار معاش یک روش امتحان شده و شیوه‌ای ساده و مقرون‌به‌صرفه برای کسب درآمد است که امروزه توسط میلیون‌ها نفر مورداستفاده قرار می گیرد. این بدان معنا نیست که سود به‌صورت خودکار، فوری یا آسان به دست می‌آید، اما اگر یک برنامه منظم و دقیق برای توسعه کسب و کارتان داشته باشید، می‌توانید به یک کارآفرین موفق در خانه تبدیل شوید. در این مقاله قصد داریم به توضیح مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی پرداخته، سپس ۲۲ فعالیت اقتصادی را که می‌توان به‌عنوان یک کسب و کار موفق انجام داد معرفی، و تشریح کنیم. با ما همراه باشید. سرفصل های عنوان شده در این مقاله عبارت اند از:

  • مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی
  • معرفی ۲۲ کسب و کار خانگی

 

مراحل راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی

اولین مرحله در شروع یک کسب و کار جدید، شناسایی نوع کسب و کار موردنظر است. بسیاری از افراد برای دستیابی به سود سریع، روی انتخاب ایده صحیح، به میزان لازم تمرکز نمی‌کنند. گرچه هدف نهایی، کسب پول و نقدینگی است اما نباید تصمیمات خود را تنها متأثر از سودآوری محض اتخاذ کنید. نادیده گرفتن علایق یا سازگاری شخصیتی شما با کسب و کار مورد نظر ممکن است به شکست آن منجر شود. همیشه بهتر است ایده کسب و کاری را انتخاب کنید که نسبت به آن در خود شور و اشتیاق بیشتری را حس می‌کنید. شما می‌توانید یکی از سرگرمی‌هایتان را به یک کسب و کار خانگی تبدیل کنید یا مهارت‌هایی را که از کارهای داوطلبانه به دست آورده‌اید اکنون در مقوله کسب درآمد به‌کارگیرید.

مرحله‌ی بعدی تعیین نحوه‌ی تبدیل ایده به درآمد است. برای این مرحله می‌توانید از یک مشاوره کسب درآمد کمک بگیرید. اساساً سه‌راه برای کسب درآمد وجود دارد. شما می‌توانید کالا بفروشید، مهارت‌های خود را به فروش برسانید یا دانش خود را درازای پول در اختیار تقاضاکنندگان آن قرار دهید. به‌عنوان‌مثال، ممکن است شما یک فروشگاه آنلاین برای فروش غذا احداث کنید. به‌این‌ترتیب شما محصول یا کالا می‌فروشید. اگر در پخت غذا تبحر نداشته باشید می‌توانید خدمات حاشیه‌ای پخت غذا را ارائه دهید مثلاً ظروف پخت غذا را اجاره دهید. در این صورت شما خدماتتان را درازای دریافت پول به مشتریان ارائه می‌کنید، و یا فقط به‌عنوان یک فرد مطلع از نحوه‌ی پخت غذاها دستور پخت آن‌ها را به مردم آموزش دهید، بنابراین شما دانش خود را می‌فروشید.

کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی

بعد از انتخاب ایده و تعیین نحوه‌ی تبدیل آن به درآمد در مرحله آخر باید نیازهای بازار بررسی شود. بنابراین در مورد قابلیت حیاتی ایده خود برای تعیین اینکه نیازمندی منطقه‌ی شما به آن چقدر است، تحقیق کنید. برای این منظور یک طرح کسب و کار جدید بنویسید. استراتژی بازاریابی خود را ایجاد کنید. درنهایت نهاد و نام تجاری خود را ایجاد کرده، در مورد ساختار کسب و کار خود تصمیم‌گیری کنید و به دنبال گرفتن هرگونه مجوز لازم برای شروع کسب و کار جدید خود باشید.

سه نوع کسب و کار خانگی با سه شیوه درآمدزایی وجود دارد. شما می‌توانید کالا بفروشید، مهارت‌های خود را به فروش برسانید یا دانش خود را درازای پول در اختیار تقاضاکنندگان آن قرار دهید.

معرفی ۲۲ کسب و کار خانگی

کسب و کارهای خانگی انواع مختلفی دارند. همان‌طور که گفته شد برخی در ارتباط با ارائه خدمات هستند. خدماتی مانند نظافت، نویسندگی، طراحی گرافیک، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و غیره. این نوع از کسب و کارها تعدد بیشتری داشته و برای انجام به‌صورت یک شغل خانگی جای مانور بهتری دارند. در این بخش سعی داریم در قالب ۲۲ مثال که در هر سه دسته مذکور جای می‌گیرند کسب و کار خانگی را توضیح داده و روش‌های نوین کسب درآمد را به شما معرفی کنیم.

 

۱- محصولات خود را در سایت‌های اینترنتی بفروشید

بیش از دو دهه از آغاز فعالیت eBay می‌گذرد با این‌حال هنوز قابل‌اعتمادترین پلت فرم برای راه‌اندازی کسب و کار موفق مبتنی بر فروش اینترنتی است. در ایران تعداد سایت‌های مشابه eBay کم نیست بنابراین به‌عنوان فروشنده‌ی یک محصول امکان فعالیت اینترنتی برای همه وجود دارد. تنها چیزی که اهمیت دارد قوانینی است که برای دستیابی به یک فروش خوب باید رعایت کنید. باید بلافاصله و مؤدبانه به مشتریان پاسخ دهید و کالاهای درخواستی‌شان را در اسرع وقت ارسال کنند. موفقیت فروشنده‌ها در دستان کاربران این سایت‌هاست. اگر کاربران بازخوردهای منفی برای شما ثبت کنند و رتبه‌بندی شما منفی شود قبل از اینکه حتی شروع به کارکنید، از عرصه رقابت حذف می‌شوید. نکته مهم بعدی نوع کالایی است که برای فروش انتخاب می‌کنید. اگر به‌عنوان واسطه فروش عمل می‌کنید و کالای تولیدی دیگران را می‌فروشید بهتر است در انتخاب نوع کالا دقت کنید. تشخیص اینکه چه کالا و محصولاتی در بازار مصرف‌کنندگان خواستار و تقاضای بیشتری دارد یک مهارت مهم است که باتجربه حاصل می‌شود.

۲- از کسب و کار خود عکس بگیرید و آن‌ها را بفروشید

این روزها هرکسی با گوشی هوشمند خود می‌تواند یک عکاس باشد. بااین‌حال عکاسی حرفه‌ای می‌تواند یک کسب و کار کوچک با مشتریان خاص خود باشد. این کسب و کار جدید دارای انواع و اشکال مختلفی است. عکاسی خبرنگاری، عکاسی پرتره، عکاسی از طبیعت و غیره. بسیاری از سایت‌های اینترنتی عکس‌های شمارا برای فروش قرار داده و بعد از برداشتن درصد خود پول آن را به حسابتان واریز می‌کنند. ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام نیز راه خوبی برای جذب مخاطب برای عکس‌هایتان است. اگر تعداد فالوورهای شما زیاد شوند این نوع از شبکه‌های اجتماعی راه مناسبی برای کسب درآمد خواهند بود. پس اگر در عکاسی استعداد دارید بهتر است از دوربین گوشی خود شروع کرده و پس از دستیابی به درآمد مورد انتظار حرفه‌ای‌تر فعالیت کنید.

کسب و کار خانگی : عکس بگیرید

کسب و کار خانگی : عکس بگیرید

۳- یک نانوایی یا شیرینی‌پزی خانگی احداث کنید

هیچ خاطره‌ای از بوی کیک دست‌پخت مادربزرگ در فر دل‌پذیرتر نیست. پخت‌وپز نان یا شیرینی خانگی یک ایده کسب و کار بکر است. صنایع بیکری در ایران همچنان دارای بازار تقاضای مطلوب و به‌اصطلاح دارای کشش است. منظور از صنایع بیکری تهیه، تولید و توزیع انواع نان، کیک، بیسکویت و هر خوراکی از این خانواده است، بنابراین پخت و ارائه خانگی این محصولات نیز بازار خوبی داشته و مورد استقبال قرار خواهد گرفت. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید سیستم توزیع آن است. اینکه قرار است نان و شیرینی‌های خود را کجا بفروشید؟ آیا سوپرمارکت‌های محل این کار را برای شما انجام می‌دهند؟ یا بهتر است از یک سایت اینترنتی فروش مواد غذایی کمک بگیرید؟ راه‌اندازی یک پیچ در اینستاگرام چطور؟ پاسخ دقیق به این سؤالات راهگشای فرایند درآمدی شما خواهد بود.

کسب و کار : نانوایی یا شیرینی‌پزی خانگی

کسب و کار : نانوایی یا شیرینی‌پزی خانگی

۴- به‌عنوان یک نویسنده فعالیت کنید

شاید این روش کم‌هزینه‌ترین راه برای ایجاد یک کسب و کار خانگی باشد. اگر احساس می‌کنید به‌اندازه کافی در نوشتن استعداد دارید شغل‌هایی مانند تولید محتوا برای سایت‌های اینترنتی و مجلات محلی مناسب شما هستند. از طرفی ایجاد یک صفحه در اینستاگرام یا یک اکانت در هر شبکه اجتماعی دیگری می‌تواند شما را با انبوه مخاطبان احاطه کند. اگر نویسنده خوبی باشید و اکانت شما پربیننده شود یک‌راه درآمد عالی برای خودتان دست‌وپا کرده‌اید. تنها نکته‌ای که اهمیت دارد صبر و پشتکار است. این روش کسب درآمد خانگی معمولاً زودبازده نیست و نیاز به‌صرف زمان زیادی برای جذب مخاطب دارد.

۵- به‌عنوان مدیر یا ادمین شبکه اجتماعی فعالیت کنید

در عصر حاضر تقریباً تمام سازمان‌ها در شبکه‌های اجتماعی اکانت ایجاد کرده و از آن راه نه‌تنها به تعامل با مشتریان بلکه به اموری مانند بازاریابی فروش نیز می‌پردازند. آن‌ها به افرادی نیاز دارند که با دسترسی به اینترنت در این شبکه‌ها در نقش ادمین یا مدیر فعالیت کرده و اطلاعات را به‌روز نگه دارند همچنین تعامل با مشتریان و پاسخ به سؤالات آنان از دیگر وظایف ادمین شبکه‌های اجتماعی است. درصورتی‌که در کار با این شبکه‌ها مهارت دارید می‌توانید یک مدیر خوب برای سازمان‌هایی باشید که برای آن کار به شما نیاز دارند. نکته‌ای که در این شغل مهم است حضور مداوم در اینترنت و پاسخگویی بلافاصله به سؤالات کاربران و مشتریان است. نحوه پاسخگویی و مشتری مداری شما در میزان موفقیتتان بسیار مؤثر بوده و با درآمدی که می‌توانید از این کسب و کار خانگی به دست آورید رابطه مستقیم دارد.

۶- به‌عنوان طراح گرافیک فعالیت کنید

مطمئناً، طراحان گرافیک زیادی در بازار کار وجود دارند، اما تعداد وب‌سایت‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌هایی که به طراح گرافیک نیاز دارند بیشتر است. طراحی گرافیک نیاز به سطح معینی از تخصص و احتمالاً برخی از نرم‌افزارهای گران‌قیمت گرافیکی دارد، اگرچه طراحان ماهر اغلب می‌توانند بدون داشتن برنامه‌های گران‌قیمت نیز در بازار فعالیت کنند. اگر به‌اندازه کافی برای این شغل خلاق هستید می‌توانید به فعالیت در این رشته مشغول شوید.

۷- کار با کامپیوتر شخصی را آموزش دهید

اگرچه باور کردنش سخت است اما جالب است بدانید، بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند چگونه باید از مایکروسافت آفیس (به‌خصوص پاورپوینت) استفاده کنند. شما می‌توانید این مهارت‌های اولیه را به افراد آموزش دهید. بهتر است یک برنامه بازاریابی برای کسب و کار جدید خود تهیه کنید، و تصمیم بگیرید در چه مکانی باید به کارآموزانتان آموزش دهید. درس‌هایی که قرار است تدریس شوند را دسته‌بندی کرده و برای آن‌ها جزوه آموزشی تهیه کنید و سپس با کسب درآمد از این راه لذت ببرید.

آموزش موضوعات مختلف در کامپیوتر همواره متقاضی زیادی دارد، کافی است به این کسب و کار خانگی فکر کنید و یک برنامه بازاریابی برای آن تدارک ببینید.

۸- معلم خصوصی شوید

رقابت شدید بین دانش آموزان برای قبولی در کنکور و رفتن به دانشگاه‌های عالی همچنان یکی از دغدغه‌های خانواده‌هاست، بنابراین والدین نگران مایل به پرداخت هزینه‌های کلان برای تدریس خصوصی بچه‌هایشان هستند. اگر در یک‌رشته درسی تبحر دارید و قدرت انتقال مطالب و شیوه بیان خود را مناسب تدریس میدانید بهتر است این کسب و کار خانگی را امتحان کنید. برای یافتن مشتری از نصب اطلاعیه در کافی‌شاپ یا کتاب‌فروشی‌های محل شروع کنید. مهم‌ترین نکته در این کار اطلاع دقیق از قیمت تدریس‌های خصوصی است و پس از جذب دانش‌آموز کیفیت تدریس تضمین‌کننده درآمد و ثبات شغلی شما خواهد بود.

کسب و کار : معلم خصوصی

کسب و کار : معلم خصوصی

۹- سایت اینترنتی طراحی کنید

مانند طراحی گرافیک، طراحی وب نیز نیاز به مهارت‌هایی دارد که کسب آن‌ها ممکن است به ماه‌ها زمان نیاز داشته باشد، اما اگر آن‌ها را فرابگیرید، به بازار پررونق ایجاد وب‌سایت‌های اینترنتی واردشده و سود خوبی را به دست خواهید آورد. طراحان وب با کسب مهارت‌های به‌روز و آپدیت نگه‌داشتن اطلاعاتشان با یکدیگر رقابت کرده و سعی می‌کنند سهم بیشتری از تقاضای این بازار پرتلاطم را داشته باشند.

کسب و کار : سایت اینترنتی طراحی کنید

کسب و کار : سایت اینترنتی طراحی کنید

۱۰- صنایع‌دستی خانگی بسازید

سبدهای گل تزئینی یا جعبه‌های کادویی اقلامی هستند که نمونه‌های کارخانه‌ای نداشته و نیاز به ساخته‌شدن با دست دارند. این کسب و کار هزینه اولیه خرید لوازم ساخت را به شما تحمیل می‌کند. ولی اگر هنر ساخت این قبیل صنایع رادارید این هزینه به‌زودی به شما برگشت داده‌شده و پس‌ازآن به سودآوری خواهید رسید. کارهای هنری دستی معمولاً آموزش‌های کوتاه و آسان ولی درعین‌حال مهمی دارند که اگر آن‌ها را فرابگیرید در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

کسب و کار : صنایع‌دستی خانگی

کسب و کار : صنایع‌دستی خانگی

۱۱- مربی ورزشی خانگی شوید

بسیاری از افراد وقت یا امکان رفتن به باشگاه برای تمرینات ورزشی را ندارند. آن‌ها ترجیح می‌دهند مربی خود را در خانه و در سالن ورزشی شخصی خود ملاقات کنند. اگر در رشته ورزشی خاصی تبحر دارید بهتر است پس از دریافت مدارک مربیگری مربوطه، به تبلیغات گسترده در محله و شهر خود پرداخته و یک مربی خانگی شوید. این کسب و کار جدید به هیچ هزینه اولیه‌ای نیاز نداشته و در مدت کمی شما را به سود قابل‌توجهی می‌رساند.

۱۲- به‌عنوان یک محقق کارکنید

کار تحقیقی فقط جستجو در گوگل نیست. سازمان‌ها و شرکت‌ها محققان را استخدام می‌کنند تا از دقت و کیفیت آیتم‌های فعالیت خود مطمئن شوند. تحقیقات بازار، تحقیقات توسعه‌ای درزمینه محصولات، تحقیقات جامعه‌شناختی و غیره همگی مواردی هستند که برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برای ادامه فعالیت اقتصادی، حیاتی می‌باشند. آن‌ها به افرادی برای تهیه‌ی آمار و سایر اطلاعات اولیه نیز احتیاج دارند تا طبق این آمار از محققان خود نتایج را درخواست کنند. اگر درزمینه‌ی تحقیق و کارهای آماری تخصص دارید بهتر است به‌عنوان یک محقق خود را به سازمان‌ها و شرکت‌ها معرفی کنید.

۱۳- یک کیتیرینگ خانگی راه‌اندازی کنید

مانند احداث نانوایی خانگی، توسعه یک سرویس پخت و ارائه غذا، کسب و کار موفق و پررونقی در دنیای امروز است. برخی از افراد به علت مشغولیت کاری و کمبود وقت معمولاً زمانی برای پخت غذا در منزل ندارند. آن‌ها مشتریان بالقوه کسب و کار خانگی شما هستند. تنها کاری که باید انجام دهید گرفتن مجوزهای لازم و بعدازآن پختن غذاهای خوشمزه است.

۱۴- یک پرستار بچه در خانه شوید

اگر ارتباط با بچه‌ها را دوست دارید، می‌توانید یک مرکز مراقبت روزانه از کودکان در خانه خود احداث کنید. والدین شاغل به دنبال محیطی امن و آرام برای سپردن بچه‌هایشان در ساعات کاری هستند. شما می‌توانید پس از اخذ مجوزهای لازم کار خود را با دو یا سه بچه آغاز و پس‌ازآن با گسترده شدن کسب و کارتان کارمند استخدام کرده و تعداد بیشتری از بچه‌ها را برای مراقبت قبول کنید.

کسب و کار : پرستار بچه در خانه شوید

کسب و کار : پرستار بچه در خانه شوید

۱۵- بخشی از خانه‌تان را به مسافران اجاره دهید

در حال حاضر سایت‌های زیادی هستند که می‌توان در آن‌ها بخشی از خانه خود را برای استفاده کوتاه‌مدت مسافران کرایه دهید. اگر منزل یا خانه تفریحی دارید که در اغلب اوقات سال بلااستفاده است با مراجعه به این سایت‌ها و ارائه عکس‌های باکیفیت از محل آن را برای اجاره به سایرین معرفی کنید.

۱۶- در خانه خود جواهرسازی کنید

با فراگرفتن روش‌های ساخت جواهرات می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای به طراحی و ساخت انواع زیورآلات بپردازید. لازم نیست با طلا شروع کنید. این کار هزینه مواد اولیه بالایی را می‌طلبد. ابتدا به طراحی و کار با فلزهای تزئینی و سنگ‌های بدل بپردازید. مصنوعات چرمی نیز یکی دیگر از مواد اولیه‌ای است که در حال حاضر برای ساخت دستبندها و گردنبندهای تزئینی استفاده می‌شود. جالب است بدانید یکی از کالاهای مورد استقبال صادرکنندگان برای سایت‌هایی مانند eBay همین صنایع‌دستی زینتی است.

ساخت زیورآلات به‌عنوان یک صنعت دستی یکی از مشاغل خانگی پررونق بوده که در حال حاضر درآمدزایی بالایی برای افراد به همراه دارد و می‌تواند به کسب و کار خانگی گسترده‌ای بدل شود.

۱۷- یک فروشگاه کوچک صابون و لوسیون در خانه خود راه‌اندازی کنید

لوسیون ها و صابون‌های دست‌ساز که با گیاهان دارویی ساخته می‌شوند به علت ارگانیک بودن طرفداران بسیاری دارند. با یادگیری فرمولاسیون آن‌ها که معمولاً در همه کتاب‌های مراقبتی پوست یافت می‌شود به ساخت و فروش این نوع محصولات بپردازید. نکته‌ای که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است انتخاب بازار هدف است. برای مثال اگر نوجوانان را به‌عنوان مشتری خود برگزیده و لوسیون های مخصوص جوش صورت در دوران جوانی را تولید کنید به علت تمرکز بازار هدف از موفقیت فروش بیشتری برخوردار خواهید بود. دقت کنید که در صنعت زیبایی پوشش تمام بازار فقط از عهده‌ی کمپانی‌های بزرگ برمی‌آید و بهتر است با گروه محدودی از افراد کار خود را شروع کنید.

۱۸- یک شرکت کوچک خدماتی تأسیس کنید

بسیاری از افراد برای شستن راه‌پله‌ها و نمای ساختمان نیاز به خدمات دارند. شستشوی فرش و ماشین نیز اگر قرار باشد در محل زندگی مشتری صورت گیرد کاری در حیطه توان یک شرکت خدماتی است. در ابتدای کار لازم نیست تجهیزات پیشرفته شستشو داشته باشید. از روش‌های سنتی برای ارائه خدمات استفاده کنید و بعد از رونق گرفتن کسب و کار جدیدتان، لوازم خود را ارتقا دهید. کافی است ساکنان یک ساختمان از خدمات شما راضی باشند. تبلیغات دهان‌به‌دهان برای کسب و کار موفق شما نقش حیاتی دارد. پس مشتریان را ازخودراضی نگه‌داشته تا به سودآوری برسید.

کسب و کار : شرکت کوچک خدماتی

کسب و کار : شرکت کوچک خدماتی

۱۹- گل‌آرایی کنید

مانند ساخت سبدهای تزئینی گل و جعبه‌های کادویی، گل‌آرایی نیز نیاز به خلاقیت دارد، بنابراین یک ایده کسب و کار جدید مناسب برای افرادی است که استعداد این کار را دارند. می‌توانید با مراجعه به گل‌فروشی‌ها و ارائه نمونه کارهای خود با آن‌ها برای اجرای مراسم‌هایشان قرارداد ببندید. در مراسم‌های بزرگ عروسی یا مجالس ختم به افرادی نیاز است که با حضور در مکان مراسم به گل‌آرایی و تزئین آن بپردازند. در صورت نمایان شدن ذوق و استعداد شما درنتیجه‌ی کار، مشتریان بیشتری جذب هنرتان شده و کسب و کارتان رونق خواهد گرفت.

کسب و کار : گل‌آرایی

کسب و کار : گل‌آرایی

۲۰- خانه خود را به محل پرورش گلدان‌های تزئینی تبدیل کنید

گل‌های تزئینی آپارتمانی معمولاً کوچک بوده و جای زیادی از فضای خانه شما اشغال نمی‌کنند. در صورت پرورش و تکثیر این نوع از گیاهان می‌توانید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. مخصوصاً اگر با کسب دانش در مورد گیاهان کمیاب یا گران‌قیمت به تکثیر این نوع از گلدان‌های تزئینی بپردازید سودآوری شما دوچندان خواهد شد. برای مثال پرورش انواع بنفشه آفریقایی یکی از کسب و کارهای پررونق در این روزهاست.

کسب و کار : محل پرورش گلدان‌های تزئینی

کسب و کار : محل پرورش گلدان‌های تزئینی

۲۱- یک دامداری در خانه خود احداث کنید

اگر به دنبال یک کسب و کار خانگی هستید می‌توانید به پرورش و تکثیر حیوانات خانگی محبوب و کوچک نیز فکرکنید. نگهداری از حیوان خانگی در سال‌های اخیر در کشور رواج پیداکرده است. هر کسب و کاری که با این موجودات سروکار داشته باشد سودآور خواهد بود. لازم نیست سگ‌های بزرگ و یا گربه‌ها را تکثیرکنید. اگر جا برای نگهداری حیوانات ندارید همسترها یا پرندگان کوچک گزینه‌های خوبی برای شروع کار هستند. دقت کنید که مراقبت و نگهداری از حیوانات روحیه خاصی نیاز دارد که اگر این روحیه را در خود نمی‌بینید بهتر است قید این کسب و کار جدید را بزنید. چراکه در صورت عدم مراقبت صحیح ممکن است حیوانات شما دچار مرگ‌ومیر ناگهانی شده و تمام سرمایه‌تان از دست برود.

۲۲- یک تعمیرکار سیار شوید

این روزها تعمیر لوازم برقی، موبایل و کامپیوتر به یک حرفه پردرآمد تبدیل‌شده است. بسیاری از افراد تمایلی به بردن وسایل برقی به تعمیرگاه و سپردن آن به تعمیرکار ندارند. در عوض حضور یک تعمیرکار در خانه به آن‌ها امنیت خاطر بیشتری در مورد حفظ سلامت فیزیکی و گاها حفاظت از اطلاعات داخل دستگاه می‌دهد. اگر در این امور سررشته‌دارید تراکت‌هایی برای تبلیغ کار خود پخش‌کنید و پاسخگوی تماس مشتریان باشید.

درمجموع می‌توان گفت که هر فرد با توجه به نوع علایق و مهارت‌های خود می‌تواند یک کسب و کار خانگی داشته و از آن به‌عنوان یک راه کسب درآمد استفاده کند. در صورت نداشتن مهارت هم می‌توان با آموزش‌های اولیه و گرفتن کمک از یک مشاوره کسب درآمد یا افرادی که درزمینه راه‌اندازی کسب و کار موفق متخصص هستند یک بیزینس را آغاز کرد. تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب حوزه موردعلاقه و برداشتن گام اول و اقدام کردن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *