۱۰ روش موفقیت کسب و کار به کمک کوچینگ کسب و کار

روش های موفقیت در کسب و کار به کمک مربی

افراد کارآفرین (Entrepreneurship) همواره دوست دارند که تمام فعالیت ها را به شخصه مدیریت کنند و انجام دهند. اما انجام این کار به تنهایی اصلاً ایده خوبی نیست. در بعضی مواقع نیاز به یک متخصص که راه را بلد باشد و به شما در تصمیم گیری ها کمک کند و بتواند صحت تصمیم های شما را تأیید کند، شدیداً احساس می شود. کوچینگ کسب‌وکار در این مواقع به شدت به کارآفرینان توصیه می گردد.
همواره دو فکر بهتر از یک فکر عمل می کند. مربی مانند یک دوست یا یک همراه، به شما در لحظه‌لحظه پیمودن مسیر موفقیت به سمت اهدافتان، کمک خواهد کرد. با استفاده از کوچینگ کسب‌وکار شما می توانید با اعتمادبه‌نفس بیشتر و مقتدرانه تر پا به عرصه رقابت در بازار کسب‌وکار خود بگذارید و خود و کسب‌وکارتان را بیش‌ازپیش به موفقیت نزدیک نمایید. در ادامه ۱۰ روش که موفقیت کسب‌وکار شما به کمک کوچینگ کسب‌وکار تضمین می شود را مرور خواهیم کرد.

۱٫ رهایی از سردرگمی و یافتن انگیزه

بدون شک بهترین کاری که کوچینگ کسب‌وکار می تواند برای کسب‌وکار شما انجام دهد این است که شمارا از سردرگمی نجات دهد. به عنوان یک صاحب کسب‌وکار شما در طول روز در بسیاری از مواقع درون افکار خود غرق می شوید و افکار مختلفی را که دارید باهم می سنجید. تعدد بسیار این افکار، باعث سردرگمی می شود، به‌طوری‌که شما نخواهید دانست که کدام یک از این افکار به نتایج مثبتی می انجامد و کدامیک به بن بست خواهد رسید. کوچینگ کسب‌وکار همان کاری است که باعث می شود شما از این سردرگمی نجات پیدا کنید.
مهم نیست که شما چه مقدار انگیزه داشته باشید. هرقدر که باانگیزه هم باشید، ادامه مسیر به‌تنهایی تقریباً امری سخت و غیرممکن است. شما جدا از انگیزه درونی، به یک نیروی خارجی برای پیش بردن کسب‌وکار و اهدافتان نیازمندید. کوچینگ کسب‌وکار همانند دستی از بیرون، شمارا به سمت اهداف و آینده ای که متصور می شوید، هل می دهد. کوچینگ کسب‌وکار چیزی است که شما برای حرکت مداوم به آن نیاز خواهید داشت. حتی اگر این انگیزه دقیقاً همان چیزی باشد که شما در درون خود دارید، اما کوچینگ کسب و کار می تواند آن را در درون شما چند برابر کند.

۲٫ به چالش کشیدن در انجام چیزهای جدید

افراد درون گرا می توانند به‌سرعت در ایده های خود غرق شوند و از دنیای خارج غافل گردند. بسیار پیش آمده که شما در خانه خودتان راحت نشسته اید و در حال تفکر و انجام فعالیت های مرتبط با کسب‌وکار خود هستید و از بیرون از خانه غافل شده اید. این در حالی است که فرصت ها و تهدیدهایی که در بیرون برای شما و کسب‌وکار شما وجود دارد می تواند نقش بسزایی در موفقیت شما داشته باشد. کوچینگ کسب‌وکار به شما این امکان را می دهد تا از خود بیرون بیایید و با افراد جدید آشنا شوید و جرئت امتحان چیزهای جدید را داشته باشید.
این بسیار مهم است که شما به‌عنوان یک کارآفرین یا صاحب یک کسب‌وکار، بتوانید با جهان پیرامون خود درست ارتباط برقرار کنید و از فرصت های موجود به نفع خود و کسب‌وکارتان نهایت استفاده را ببرید و با شناخت تهدیدهای موجود، سعی کنید از آن‌ها به‌سلامت عبور کنید. کوچینگ کسب‌وکار، شما را به سمت چیزهای جدیدی می برد که می تواند برای شما یک نقطه عطف هم در زندگی باشد و شما را در چیزهای جدید، کاملاً به چالش خواهد کشید.

این بسیار مهم است که شما به عنوان یک کارآفرین یا صاحب یک کسب و کار، بتوانید با جهان پیرامون خود درست ارتباط برقرار کنید و از فرصت های موجود به نفع خود و کسب و کارتان نهایت استفاده را ببرید و با شناخت تهدیدهای موجود، سعی کنید از آنها به سلامت عبور کنید.

۳٫ افزایش سطح خلاقیت

هنگامی که بتوانید از موانع فکری که در راه شما وجود دارد، عبور کنید، خلاقیت شما به‌شدت افزایش پیدا خواهد کرد و می توانید در کسب‌وکار خود با ایجاد یک طوفان فکری فوق العاده، ایده های بسیاری را برای بهبود محصولات و یا خدمات خود داشته باشید. کوچینگ کسب‌وکار به شما این قدرت را خواهد داد که از پس موانع فکری خود برآیید و بتوانید با استفاده از خلاقیت خود، خیلی سریع به فکر بهبود و توسعه کسب‌وکار خود باشید.

 

افزایش سطح خلاقیت

کوچینگ کسب‌وکار همچنین یک محیط امن را برای شما ایجاد خواهد کرد تا بتوانید که ایده های خود را بیان کنید، آن‌ها را تست کنید و مطمئن شوید راهی را که در پیش‌گرفته‌اید، درست است. کوچینگ کسب‌وکار سبب می شود تا شما ایده های خود را بروز دهید و به اشتراک بگذارید و بتوانید سطح خلاقیت خود را رشد دهید. فراموش نکنید که اگر شما در مسیر موفقیت قرار بگیرید، هیچ‌چیز نمی تواند شمارا از حرکت متوقف کند.

۴٫ پیدا کردن پشتیبان و مشوق

هنگامی که در حال انجام فعالیتی هستید و بدانید یک نفر به شما ایمان دارد که می توانید آن کار را به نحو احسن انجام دهید، دچار یک حس فوق العاده خواهید شد. کوچینگ کسب‌وکار سبب می شود تا در آن لحظه که احساس می کنید کم آورده اید یا اینکه دیگر نمی توانید ادامه دهید، با یک تلنگر کوچک، یا یک حرف انگیزشی، روحیه شما افزایش یابد و بتوانید به ادامه مسیر دلگرم باشید. کوچینگ کسب‌وکار همان پشتیبان شما در لحظات حساس است. با کوچینگ کسب‌وکار شما می توانید به‌راحتی مسیر موفقیت خود را بیابید و به شما انگیزه بدهد که قدم بعدی را به سمت موفقیت، محکم تر بردارید.
البته این نکته نیز بسیار مهم است که شما به جایگاهی برسید که بتوانید با استفاده از ابزارهای موجود، به خوبی از پس مشکلات و موانع برآیید؛ اما تا زمانی که به این جایگاه نرسیده باشید، نیاز به تشویق هایی از طرف مربی خوددارید تا با کوچینگ کسب‌وکار، شمارا به این جایگاه دلخواه برساند.

۵٫ یافتن نقاط ضعف و قوت

همه انسان ها این حس را دارند که خود را به خوبی می شناسند و از نقاط ضعف و قوت خود آگاه هستند. اما جالب است بدانید که همه ما نقاط ضعف و قدرتی داریم که خودمان از داشتن آن‌ها بی اطلاع هستیم. یک فرد آگاه و باتجربه می تواند با شناختی که از ما دارد، به ما در شناخت این نقاط قوت و ضعف و نحوه به کارگیری آن‌ها در کسب‌وکار شخصی ما، کمک کند و این دقیقاً همان کاری است که به کمک کوچینگ کسب و کار می توانید انجام دهید.
کوچینگ کسب‌وکار می تواند به شما کمک کند تا پس از شناخت این نقاط ضعف و قوت، بتوانید نقاط قوت خود را بیشتر پرورش دهید و نقاط ضعف خود را تا جایی که ممکن است، بهبود ببخشید. این امر سبب می شود تا بتوانید با درایت بیشتر و مجهزتر از همیشه، پا به عرصه رقابت در دنیای کسب‌وکار بگذارید.

۶٫ به دست آوردن اعتمادبه‌نفس بیشتر

شما هرگز به طور کامل از توانایی های خودآگاه نمی شوید تا زمانی که به کمک یک مربی باتجربه و کار بلد، این بینش را پیدا کنید. پس از مدتی که شما کوچینگ کسب‌وکار داشته باشید، می توانید اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید و نگرش شما نسبت به کسب‌وکاری که دارید نیز تغییر خواهد کرد.
اغلب اوقات شما دچار تردید در آنچه که به‌عنوان ایده در ذهن دارید، می شوید. این تردید ممکن است برای تمامی افراد با هر ایده و تفکری پیش بیاید. شما نمی دانید که ایده خوبی دارید یا اینکه این ایده باعث شکست شما می شود. در اینجا است که نقش کلیدی کوچینگ کسب‌وکار مشخص می شود واصلی‌ترین کمک را به شما در طی مسیر موفقیت خواهد کرد. کوچینگ کسب‌وکار سبب می گردد تا اعتمادبه‌نفس شما افزایش یافته و با قدمهای استوارتری مسیر خود را طی کنید و هر روز بیشتر خود را به موفقیت نزدیک ببینید.

۷٫ یافتن اهداف جسورانه اما واقعی

داشتن ایده و هدف در زندگی کار دشواری نیست و همه افراد برای خود در کسب‌وکار و زندگی، ایده ها و اهداف بسیاری دارند. اما این مهم است که بتوانید به این اهداف و ایده ها برسید. کوچینگ کسب و کار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به اهداف خود برسید. ابتدا از هدف و ایده خود مطمئن شوید، زیرا پس از ابراز آن به مربی خود، دیگر هیچ عذر و بهانه ای قابل قبول نیست و کوچینگ کسب و کار شما را وادار می کند که به آنها برسید. اغلب کوچینگ کسب و کار با شناخت پتانسیل های شما، شما را وادار می کند که به والاترین هدف خود برسید.

ابتدا از هدف و ایده خود مطمئن شوید، زیرا پس از ابراز آن به مربی خود، دیگر هیچ عذر و بهانه ای قابل قبول نیست.

 

اهداف جسورانه اما واقعی
همان طور که کوچینگ کسب و کار شما را به چالش می کشد تا چیزهای جدید را امتحان کنید، به شدت به شما توصیه می کند تا اهداف بلندپروازانه تر و بهتری داشته باشید و به شما کمک می کند تا به دنبال هر آنچه که می خواهید، بروید. اهداف جسورانه شما را تا حد مرگ می ترسانند. اما کوچینگ کسب و کار با شناختی که از شما دارد، به شما در رسیدن به آنها کمک خواهد کرد و هنگامی که به این اهداف جسورانه دست یافتید، آنگاه احساس شکست ناپذیری خواهید کرد و اعتماد به نفس شما شدیدا بالا می رود.

۸٫ اولویت بندی نیازها

به عنوان فردی که صاحب کسب‌وکار هستید، مشکل است تعیین اولویت هایی که باید داشته باشید. مشتریان، کسب‌وکار، اخلاقیات، خانواده، کارمندان و غیره هرکدام می توانند در لیست اولویت های شما باشند. کوچینگ کسب‌وکار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید اولویت بندی های کسب‌وکار خود را انجام دهید و موفقیت خود را بدون لطمه به بخش های دیگر زندگی، تضمین نمایید.
علاوه بر این می توانید به کمک کوچینگ کسب‌وکار، شغل و زندگی خود را یکپارچه کنید و از تضادهایی که پیش می آید، تا حد امکان جلوگیری کنید. با تکنولوژی های موجود امروزی، دیگر توجیهی وجود ندارد که به خودتان نرسید. شما باید به سلامت و خواسته های درونی خود اهمیت دهید تا بتوانید فرد بهتری در زندگی خود و اطرافیان و همچنین در کسب و کار خود باشید.

۹٫ پاسخگو بودن به یک نفر

شما در طول این هفته چه کار کرده اید؟ چه پیشرفتی را داشته اید؟ تا چه اندازه به اهداف خود نزدیک شده اید؟ این‌ها سؤالاتی است که در ابتدای جلسات کوچینگ کسب‌وکار پرسیده می شود و شما اگر جواب مناسبی برای آن‌ها نداشته باشید، شرمسار خواهید گشت. کوچینگ کسب‌وکار شمارا در مورد آنچه می خواهید بدان دست یابید، بازخواست خواهد کرد و به شما قول هایی که دادید و کارهایی که قرار بود انجام دهید را یادآوری می کند.
شما می توانید به خودتان هم قول دهید که فلان کار را انجام خواهید داد و یا به فلان جایگاه خواهد رسید؛ اما بسیار آسان است قول هایی که به خود داده اید را بشکنید چون آن‌ها را دوست ندارید یا اینکه انجام آن‌ها سخت است. کوچینگ کسب‌وکار شمارا به آنچه که باید انجام دهید، متعهد می‌کند و یک اجباری را برای شما در جهت رسیدن به موفقیت، ایجاد می کند. اگر واقعاً می خواهید که در کار خود پیشرفت کنید و موفق باشید، کوچینگ کسب‌وکار یک تصمیم فوق العاده برای این منظور محسوب می گردد.

اگر واقعا می خواهید که در کار خود پیشرفت کنید و موفق باشید، کوچینگ کسب و کار یک تصمیم فوق العاده برای این منظور محسوب می گردد.

۱۰٫ مهار ایده ها

شما به عنوان یک کارآفرین ایده های متعددی در سر دارید و هرکدام می تواند ضامن موفقیت شما یا عامل شکست شما باشد. این تعدد ایده شما را سردرگم خواهد کرد و نمی دانید باید به سمت کدام یک حرکت کنید و کدام را انجام دهید. ممکن است به یک ایده بیش از آنچه که باید، توجه کنید و از ایده های دیگر غافل شوید. کوچینگ کسب‌وکار در اینجا هم به شما کمک خواهد کرد تا یک دیدگاه جدیدی داشته باشید و شما می توانید که ایده های خود را مهار کنید. کوچینگ کسب‌وکار همچنین سبب می شود تا در مسیر حرکت خود، راه را ادامه دهید تا به موفقیت برسید.

مهار ایده ها

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 2   میانگین:  5/5]

2 پاسخ به “۱۰ روش موفقیت کسب و کار به کمک کوچینگ کسب و کار”

  1. با سلام ما در استارتاپ خودمون موفق نبودیم و تقریبا رهاش کردیم . میتونین کسی رو به ما معرفی کنین که در ضمینه کوچینگ برای استارت آپ کمکمون کنه ؟ ممنون .

    • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

      دوست خوب مطالعه شریف سلام
      آقای سعید محمدی بعنوان بیزینس کوچ می توانند به شما کمک کنند تا در زمینه راه اندازی کسب و کار یا توسعه دادن کسب و کار خود، موفق تر باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *