0 تا 100 بوتیک داری: از مانتو فروشی تا لباس کودک

0 تا 100 بوتیک داری

بوتیک داری یکی از مشاغلی است که از گذشته وجود داشته است و هنوز هم درآمد خوبی را برای صاحبان خود به ارمغان می‌آورد. برای موفقیت در بوتیک داری با شرایط اقتصادی نوسانی امروز بهتر است که به برخی از نکات دقت کنید و با فوت و فن لباس فروشی آشنا شوید. در این مقاله به بررسی بوتیک داری و صفر تا صد آن می‌پردازیم.

سرفصل‌های این مقاله عبارت‌اند از: 

  • بوتیک داری
  • مشاوره راه اندازی بوتیک
  • فوت و فن لباس فروشی

بوتیک داری

بوتیک یک کلمه فرانسوی است که به طور کلی به معنای مغازه‌ای برای فروش لباس‌های مختلف، کیف، کفش و… است. برخی از بوتیک‌ها اجناس مختلفی را می‌فروشند و برخی دیگر تخصصی هستند و برای مثال فقط جنس زنانه، مردانه، بچه‌گانه و… دارند. همه افراد با بوتیک آشنا هستند و تعداد زیادی از آن‌ها را در خیابان‌های مختلف دیده‌اند. بوتیک داری از گذشته رایج بوده است و سود بسیار خوبی داشته است. شاید امروزه به دلیل نوسانات زیاد بازار سود بوتیک داری کمتر از گذشته باشد، اما باز هم به اندازه‌ای است که برخی افراد به دنبال راه اندازی آن باشند. 

مشاوره راه‌اندازی بوتیک 

برای راه اندازی بوتیک باید ابتدا نوع فعالیت و بودجه خود را مشخص کنید؛ سپس براساس بودجه خود مکانی را برای بوتیک انتخاب کنید. قبل از شروع فعالیت خود، مجوزهای لازم را از نهادهای مربوطه دریافت کنید. در ادامه، سایر مراحل راه اندازی بوتیک و نکات مهمی درباره بوتیک داری را بررسی می‌کنیم.

درباره بازار بوتیک داری و بوتیک‌های مختلف تحقیق کنید. با افرادی که در این کار تجربه دارند صحبت کنید و از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

۱- تحقیقات بازار انجام دهید

درباره بازار بوتیک داری و بوتیک‌های مختلف تحقیق کنید. با افرادی که در این کار تجربه دارند صحبت کنید و از آن‌ها راهنمایی بگیرید. مشتریان مختلف هر بوتیک و سلیقه آن‌ها را پیدا کنید. همچنین درباره راه‌های تامین کالای مورد نیاز هر بوتیک تحقیق کنید. بعد از اینکه اطلاعات کاملی پیدا کردید تصمیم بگیرید که می‌خواهید یک بوتیک تخصصی مانند بوتیک زنانه راه اندازی کنید یا یک بوتیک عمومی که همه کالاها در آن یافت می‌شود. سپس درباره سرمایه‌ای که برای راه‌اندازی بوتیک به آن احتیاج دارید تحقیق کنید؛ برای مثال از افراد باتجربه بپرسید که مانتو فروشی چقدر سرمایه میخواد و در مرحله بعد به دنبال راهی برای تامین سرمایه لازم باشید. اگر پس‌انداز شخصی دارید که بسیار عالی است؛ اما اگر ندارید می‌توانید با فردی شریک شوید یا از طریق دریافت وام بانکی و قرض از دیگران سرمایه خود را تامین کنید.

۲- سرمایه خود را مدیریت کنید

مدیریت مالی یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در شروع همه کسب‌وکارها است. برای بوتیک داری نیز باید در ابتدای کار خود پولی را به عنوان سرمایه برای لباس فروشی تامین کنید. مدیریت این سرمایه بسیار مهم است و تاثیر زیادی بر موفقیت یا شکست کسب‌ و کار شما دارد. نرم‌افزاهای حسابداری مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای بودجه‌بندی و مدیریت پول خود از آن‌ها کمک بگیرید. بعد از راه اندازی بوتیک نیز از این نرم‌افزارها در صندوق بوتیک استفاده کنید تا به صورت خودکار میزان فروش کالاها و حتی زمان دقیق آن را ثبت کنند.

مدیریت سرمایه در بوتیک داری

۳- اجناس و تجهیزات بوتیک را فراهم کنید

برای تامین کالاهای بوتیک خود می‌توانید از تولیدکنندگان داخلی به صورت عمده خرید کنید یا می‌توانید کالاهای وارداتی را در بوتیک خود بفروشید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که کالاهای وارداتی مشتریان بیشتری دارند و از طریق فروش آن‌ها می‌توانند به درآمد بیشتری برسند؛ اما کیفیت پایین کالاهای ایرانی مربوط به گذشته و به علت کمبود امکانات بوده است و متاسفانه این تصور غلط در ذهن بسیاری از افراد ایجاد شده است. اکنون تولیدکنندگان و برندهای ایرانی بسیار خوبی وجود دارند که کالاهای با کیفیت بسیار خوب و حتی گران‌تر از کالاهای خارجی تولید می‌کنند. بهتر است به جای اینکه به فکر خارجی یا ایرانی بودن کالای بوتیک خود باشید، به دنبال کیفیت و کالاهای مطابق با نیاز روز مخاطبان باشید. وارد کردن لباس برای فروش در بوتیک نیز هزینه بیشتری از خرید کالای ایرانی برای شما دارد. 

داخل بوتیک نیز باید امکانات مناسبی را برای فروشندگان و مشتریان فراهم کنید. میز، صندلی، رگال‌ها، قفسه‌های مناسب و اتاق پرو از واجبات بوتیک هستند. می‌توانید از دزدگیر پوشاک و دوربین‌های مداربسته نیز برای حفاظت از سرمایه خود استفاده کنید. 

۴- دکوراسیون بوتیک خود را طراحی کنید

دکوراسیون بوتیک تاثیر زیادی بر جذب مشتری و جایگاه‌سازیی محصولات دارد. بهتر است برای طراحی دکور بوتیک و فضای داخلی بوتیک از متخصصان طراحی داخلی کمک بگیرید. رنگ‌آمیزی، نورپردازی و استفاده از الما‌ن‌های مختلف مانند مانکن‌ها، قفسه‌ها و… از نکات بسیار مهم در طراحی دکوراسیون هستند. یکی از وسایلی که حضور آن در بوتیک ضروری است و می‌توان از آن در طراحی دکوراسیون نیز استفاده کرد آینه قدی و بزرگ است. نورپردازی هم بسیار مهم است و متاسفانه در اکثر بوتیک‌ها نور کم و استفاده از رنگ‌های تیره رایج است؛ اما این کار اشتباه است و نورپردازی بوتیک باید به‌گونه‌ای باشد که محصولات به خوبی دیده شوند و تغییر رنگ ندهند. استفاده از نورهای زرد به میزان زیاد باعث می‌شود که رنگ لباس‌ها تغییر کند و مشتریان در خرید دچار مشکل شوند.

۵- نام مناسبی برای بوتیک انتخاب کنید

بوتیک نیز مانند همه کسب‌ و کارها به یک نام نیاز دارد. این نام بسیار مهم است و در انتخاب آن باید دقت زیادی داشته باشید. بعد از توسعه کسب‌ و کار و رسیدن به موفقیت، ممکن است نام بوتیک به نام برند شما تبدیل شود؛ پس بهتر است اسم زیبا، ساده و مرتبط با حوزه فعالیت برای بوتیک خود انتخاب کنید. همچنین این نام بهتر است که فارسی باشد تا بیشتر در ذهن مخاطبان باقی بماند. 

انتخاب نام مناسب برای بوتیک

۶- واحد تولیدی خود را راه اندازی کنید

بعد از مدتی که از راه اندازی بوتیک گذشت و مشتریان خود را جذب کردید، می‌توانید واحد تولیدی برای بوتیک خود ایجاد کنید و محصولاتی را مطابق با سلیقه مشتریان تولید کنید. برای اینکه بتوانید با برندهای دیگر رقابت کنید باید با یک طراح و خیاط حرفه‌ای همکاری کنید. 

کسب‌وکارهایی که با تغییرات تکنولوژی مقابله می‌کنند به زودی مشتریان خود را از دست خواهند داد.

۷- با تغییرات تکنولوژی همراه شوید

تکنولوژی امروزه وارد زندگی همه افراد شده است و همه کسب‌ و‌ کارها را تحت تاثیر قرار داده است. کسب‌ و کارهایی که با این تغییرات مقابله می‌کنند به زودی مشتریان خود را از دست می‌دهند و شکست می‌خورند. بوتیک داری نیز باید با تغییرات جامعه و تغییرات خواسته‌های مشتریان همراه باشد تا موفق شود. ساده‌ترین کار برای همراه شدن با تغییرات تکنولوژی، حضور در شبکه‌های اجتماعی است. صفحه‌ای در شبکه اجتماعی برای خود ایجاد کنید تا از این طریق هم محصولات خود را تبلیغ کنید هم با مشتریان در ارتباط باشید. 

همچنین می‌توانید یک سایت برای بوتیک خود راه‌اندازی کنید؛ از این طریق کسب‌وکار خود را توسعه دهید و در کنار فروش حضوری، فروش آنلاین نیز داشته باشید. بهتر است با متخصصان این کار همکاری کنید تا احتمال موفقیت شما افزایش یابد. برای جذب مشتری، از روش‌های جدید بازاریابی مانند گیمیفیکیشن استفاده کنید. تخفیف‌ها و قرعه‌کشی‌های کوچکی را برای مشتریان ایجاد کنید تا انگیزه آن‌‌ها را افزایش دهید. 

همچنین بخوانید: «آموزش بازاریابی رایگان! ۱۸ قدم ثابت بازاریابی سنتی + دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)»

۸- مجوزهای لازم برای بوتیک داری را دریافت کنید

برای گرفتن مجوزهای لازم برای بوتیک داری می‌توانید به سایت صنف پوشاک  مراجعه کنید و کارهای خود را از طریق این سایت پیگیری کنید. اگر گرفتن جواز سخت است و زمان زیادی لازم دارد می‌توانید مکانی را برای بوتیک خود اجاره کنید که دارای جواز مربوط به همین کار است. 

فوت و فن لباس فروشی

لباس فروشی شاید در ابتدا کار ساده‌ای به نظر بیاید، اما فوت و فن‌های خود را دارد و بهتر است فروشنده یک بوتیک آن‌ها را یاد بگیرد تا در کار خود موفق شود. 

۱- اطلاعات خود را بروز کنید

فروشنده یک بوتیک باید اطلاعات کافی در زمینه مد و لباس داشته باشد و همواره اطلاعات خود را به روز نگه‌دارد. علاوه بر اطلاع داشتن از جنس و مدل لباس‌ها بهتر است درباره مد روز یا سبک لباس مناسب برای هیکل‌های و سن‌های مختلف را بلد باشید. با این کار می‌توانید به مشتری در تصمیم‌گیری بهتر کمک کنید و این موضوع باعث می‌شود که در خریدهای بعدی نیز به شما مراجعه کند. 

فوت و فن بوتیک داری

۲- تنوع محصولات خود را افزایش دهید

اگر تنوع محصولات خود را افزایش دهید و سبک‌های مختلف لباس را در بوتیک خود بفروشید، می‌توانید به نیازهای طیف وسیعی از مشتریان پاسخ دهید و درآمد بوتیک را افزایش دهید. اگر مکان بزرگی دارید می‌توانید هر قسمت از بوتیک را به یک سبک لباس یا یک طبقه سنی اختصاص دهید. 

۳- مشتری را درک کنید

سعی کنید مشتری و خواسته او را درک کنید تا بتوانید کمک بیشتری به او کنید. می‌توانید سوالات مختلفی از مشتری بپرسید تا بفهمید که خواسته او چیست. البته نباید با سوالات زیاد مشتری را کلافه کنید و اگر متوجه شدید تمایلی به پاسخ دادن سوالات شما ندارد، سوال پرسیدن را قطع کنید. همچنین خود را جای مشتری قرار دهید و ببینید دوست دارید که فروشنده چه رفتاری با شما داشته باشد. 

اعتراضات مشتریان، فرصت مناسبی برای پیشرفت کسب‌ و کار و کسب فرصت‌های جدید است.

۴- اعتراضات مشتریان را مدیریت کنید

در هر کسب‌ و کاری همواره مشتریان ناراضی وجود دارند و شما هر کاری هم که بکنید نمی‌توانید همه مشتریان را راضی نگه‌دارید؛ مهم این است که بتوانید اعتراضات مشتریان را به روش مناسبی مدیریت کنید. اعتراضات مشتریان، فرصت مناسبی برای پیشرفت کسب‌ و کار و کسب فرصت‌های جدید است. بیش از ۹۵ درصد از مشتریان ناراضی، عدم رضایت خود را اعلام نمی‌کنند؛ پس بهتر است رفتار خوبی با ۵ درصد مشتریانی که اعتراض خود را بیان می‌کنند داشته باشید. با مشتری ناراضی به آرامی صحبت کنید و از او بخواهید مشکل خود را به صورت دقیق بیان کند. اگر حق با او بود از او عذرخواهی کنید و سعی کنید مشکل پیش آمده را جبران کنید تا رضایت او را جلب کنید. اگر حق با مشتری نبود با آرامش برای او توضیح دهید که اشتباه می‌کند. هیچ‌گاه به مشتری بی‌احترامی نکنید.

۵- به سوالات مشتریان پاسخ دهید

بهتر است سوالات احتمالی مشتریان درباره محصولات، تولیدکنندگان آن و موارد دیگر را برای خود یادداشت کنید و پاسخ مناسبی برای آن‌ها پیدا کنید؛ زیرا یک فروشنده خوب باید بتواند به طور کامل و دقیق به سوالات مشتریان پاسخ دهد. 

نتیجه‌گیری

بوتیک داری یکی از مشاغلی است که از گذشته وجود داشته است و هنوز هم درآمد خوبی را برای صاحبان خود به ارمغان می‌آورد. درباره بوتیک داری و انواع آن تحقیق کنید و مخاطبان و بازار هدف خود را بشناسید. حوزه فعالیت خود را مشخص کنید و سرمایه لازم برای راه اندازی بوتیک خود را تخمین بزنید سپس به دنبال راه‌هایی برای تامین این سرمایه باشید. سرمایه خود را مدیریت کنید و به مواردی مانند تامین کالا، دکوراسیون و… توجه کنید. برای اینکه احتمال موفقیت خود در بوتیک داری را افزایش دهید می‌توانید از فوت و فن هایی که در این متن بررسی کردیم استفاده کنید. 

همچنین بخوانید: «7 روش برتر کسب درآمد از اینترنت در منزل [ بدون سرمایه! ]»

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *