تکنیک فوق پیشرفته تندخوانی فانتوم در ۷ گام

با تندخوانی پدال گاز را فشار بده!

۱-از زمانی که در دوران راهنمایی تحصیل می‌کردم علاقه زیادی به فوتبال داشتم و همواره یکی از بهترین تفریح های من بازی فوتبال بود.مسابقاتی برگزار شد که من عضو تیم فوتبال مدرسه شدم و با تیم مدرسه قهرمان منطقه یازده شدیم و بعد من و دو نفر از بازیکن های تیم مدرسه برای بازی در تیم منتخب استان انتخاب شدیم.طبق برنامه باید هر روز ساعت ۲ ظهر تا ۷ عصر در تمرین تیم فوتبال راه‌آهن حاضر می‌شدیم و بعد از تمرین پیاده به خانه برمی‌گشتم و واقعاً برای درس خواندن انرژی نداشتم…

در تیم فوتبال بسیار مورد توجه قرارگرفته بودم،مسابقات به نفع تیم ما جلو می‌رفت و واقعاً همه‌چیز عالی پیش می‌رفت ما تا یک قدمی قهرمانی پیش‌رفته بودیم تا اینکه به دلیل افت نمراتم پدرم اجازه شرکت در ادامه مسابقات را نداد و یکی از بزرگ‌ترین حسرت های زندگی‌ام اتفاق افتاد.

از آن به بعد همواره ذهنم مشغول یافتن راهی بود که درس خواندن مانع بزرگ‌ترین آرزوی دوران کودکیم نشود.

۲-هجده سال پیش به طور اتفاقی یک آگهی در زمینه تند خوانی دیدم و با شور و شوق فراوان در دوره مکاتبه‌ای شرکت کردم و پس از دریافت اولین بسته تمریناتم را شروع کردم و اولین پایه‌های تندخوانی در ذهنم شکل گرفت و از دو برابر شدن سرعت خواندنم آن قدر خوشحال بودم که تصمیم گرفتم با پس انداز بخشی از پول‌توجیبی ام در کلاسهای حضوری شرکت کنم که بعد از سه سال این اتفاق افتاد و در ده سال اخیر تمام کتاب‌هایی که به پارسی ترجمه یا تالیف شدن را مطالعه نموده‌ام و بعد از شرکت در کلاس دیوید توماس (مرد حافظه جهان) جرقه تدوین کارگاه تندخوانی فانتوم در ذهنم شعله‌ور شد.

۳-در رشته مهندسی شیمی مشغول به تحصیل بودم،کتاب می‌خواندم،کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی کرده بودم، دوره‌های متنوعی شرکت می‌کردم و تمام مطالب تخصصی را به‌صورت نقشه ذهنی در میاوردم تا بتوانم در حافظه خود نگه‌دارم ولی با توجه به پیشرفت کسب و کارمان دیگر فرصتی برای تفریح، ورزش، میهمانی و بودن با دوستانم نداشتم و لذت های زندگی‌ام کم شده بود و احساس رضایت نداشتم تا اینکه تصمیم گرفتم یک جهش در زندگی‌ام ایجاد کنم

 

 

بر روی فعالیت های پر اهمیتی که نتایج مهمی ایجاد می‌کردند متمرکز شدم و سعی کردم با الگوبرداری از تمرینات سرعت در تمرینات تیم ملی شنا و فانتوم زمان پختم را در زمان کمتر به پایان برسانم تا بتوانم لذت بیشتری از زندگی ببرم

۴-یکی از اهدافی که دارم ایجاد یک تحول در سیستم آموزش افرادی است که نیاز به‌روز نگه‌داشتن اطلاعات خود را در یافته‌اند و می‌خواهند به‌سرعت،خود و کسب و کارشان را رشد دهند.در این پنج سال اخیر که تندخوانی فانتوم را به بیش از ۱۰۰۰۰ نفر و ده‌ها شرکت بزرگ دولتی و خصوصی آموزش داده‌ام همواره این جمله را شنیده‌ام که دانشجویان میگویند فانتوم به‌اندازه چهار سال تحصیل در دانشگاه برایشان ارزشمند بوده است و راه میانبر موفقیت در تحصیل و کار را نشان داده است. ازاین‌رو تصمیم گرفتم مطالب را به دو بخش تقسیم نمایم در شماره‌های اول هر ماه مجله در مورد مغز فانتوم و در شماره‌های دوم هر ماه در مورد تندخوانی فانتوم مطلب بنویسم.

کارگاه تندخوانی فانتوم

ما زمان کافی برای مطالعه با روش سنتی را نداریم.خبر خوش آنکه برای درک محتوای یک متن لازم نیست تمام واژگان را بخوانیم.

شما پدیدۀ هواییانید با تمرکز بر روی واژه‌های کلیدی،اطلاعات را به همان ترتیبی که بامطالعه تمام واژه‌ها به‌دست می‌آیند،درک و ذخیره نمایید.می‌توان گفت تندخوانی فانتوم، روش فهم و حفظ برق‌آسای مطالب است.

با استناد به آمار رسمی و تعیین سطح بیش از ده هزار نفر در گروه تخصصی مطالعه شریف که مستقیم توسط خودم صورت گرفته، میانگین سرعت در کشورمان ۱۵۰ کلمه در دقیقه است که نسبت کشورهای دیگر در سطح مناسبی نیست و تقریباً یا ۹۸% افراد مهارت فن مطالعه را ندارند.

به‌عنوان اولین گام،از یک نشانگر برای مطالعه استفاده کنید. اگرچه در آغاز کار این روش غیرعادی به نظر می‌رسد اما می‌تواند حرکت چشمان شما را در امتداد یک خط هدایت کند.

 

با این کار پدیدۀ هوا ییانید بدون وجود عوامل مزاحم،آهنگ پیوسته‌ای داشته باشید. سعی کنید متن را بدون مکث بخوانید، هر جمله را تنها یک‌بار بخوانید و فقط نکات اصلی را کشف و به خاطر بسپارید.

اگر توجه خود را به متن معطوف کنید لازم نیست به‌عقب بازگردید. کلمات کم اهمیت نباید وقت شما را هدر دهند.

-آیا با قانون ۲۰-۸۰ آشنا هستید؟

 

قانون 80 20 و تندخوانی

 

 

-در سال ۱۹۰۶ یک اقتصاددان ایتالیایی به نام پارتو و در حین تحقیق راجع به توزیع ثروت در ایتالیا،متوجه شد که ۸۰% ثروت کشورش در دست ۲۰% افراد جامعه است.

-او ۲۰% با نفوذ و ثروتمند را اقلیت مهم نامید.

-بقیه ۸۰% جمعیت جامعه را اکثریت کم اهمیت نامید.

بسیاری از محققین این نتیجه را در حوزه کاری خود مورد بررسی قرار دادند و به نتایج مشابه رسیدند.

در سال ۱۹۴۰ پیشتاز مدیریت کیفیت،این اصل را به پارتو نسبت داد و قانون ۲۰-۸۰ نامید.

قانون مذکور یکی از مفید ترین مفاهیم موجود در زمینه مدیریت و زندگی است.

 • ۸۰% سود شما مربوط به ۲۰% از محصولات یا خدمات شماست.
 • ۸۰% بیماران دچار ۲۰% بیماری ها میشوند.
 • ۸۰% تصادفات مربوط به ۲۰% تخلفات رانندگی است.
 • ۸۰% موفقیت شما مربوط به ۲۰% فعالیت شماست.

شما اغلب افرادی را می بینید که در تمام مدت کار میکنند اما ظاهرا کار زیادی انجام نمیدهند،زیرا انجام یک یا دو کار اصلی را به بعد موکول میکنند.

با بررسی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که کلمات هر متنی نیز این گونه اند.که به دو دسته ۸۰% کم اهمیت و۲۰% پر اهمیت تقسیم می شوند. اگر بتوانید کلمات پر اهمیت را درست تشخیص دهید منظور نویسنده را بهتر درک خواهید کرد.

به عنوان یک کار عملی تا سی روز آینده که همین مطلب را ادامه خواهیم داد تلاش کنید هر متنی را که خواندید کلمات کلیدی آنرا تشخیص دهید و بتوانید در کوتاهترین حالت منظور نویسنده را با ادبیات خود بیان کنید.

۵-برایان تریسی(نویسنده کتاب قورباغه را قورت بده)پیشنهاد میده برای اینکه به سطح بالایی از درآمد برسید و لذت ببرید همواره باید در حال آموزش باشید.پس همین الان سوت آغاز بازی را به صدا در بیارید و برای موارد بالا اولین گام را بردارید.در شماره آینده منتظر تمرینات فانتوم باشید.

برایان تریسی و صحبت هایش در مورد تندخوانی

روشهای تندخوانی و تقویت حافظه

تندخوانی یا سریع خوانی بخصوص تندخوانی فانتوم با کمک نقشه ذهنی کمک شایانی به افزایش اطلاعات شما میکند ، چرا که با تندخوانی شما میتوانید مطالعه بیشتری داشته باشید و اطلاعات خود را در هر زمینه ای افزایش دهید بنابراین با تقویت حافظه نیز همراه می باشد.

در مقاله ۱۳ روش تقویت حافظه به بررسی روشهای تقویت حافظه پرداختیم و گفتیم که :

حافظه را به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می کنند. همه ی مطالب ابتدا وارد حافظه ی کوتاه مدت می شوند و در صورت تمرین و ممارست به حافظه ی بلند مدت منتقل می گردند. راه های تقویت حافظه بلند مدت بسیار متنوع هستند .

 

آلزایمر و 13 راهکار پیشگیری از آن

یکی از اختلالات دوران پیری آلزایمر است و به علت اینکه یک اختلال شناختی غیرقابل بازگشت است؛ بسیاری از افراد از رسیدن به این دوران وحشت دارند. Alzheimer یا فراموشی یکی از رایج‌ترین بیماری‌های زوال عقل است. در این بیماری ابتدا فرد در انجام فعالیت‌های روزانه خود دچار مشکل می‌شود؛ سپس با گذشت زمان بیماری […]

دوپامین (Dopamine) چیست؟ ۱۵ روش طبیعی افزایش دوپامین مغز

دوپامین تاثیرات بسیار زیادی بر حافظه، انگیزه، توجه، تنظیم حرکات  و رفتار بدن دارد؛ اما مهم‌ترین اثر آن احساس لذت و رضایت است. به همین علت به آن Dopamine عشق نیز می‌گویند زمانی‌که Dopamine به مقدار زیاد در قشر خاصی از مغز که به مرکز پاداش معروف است ترشح می‌شود، به فرد حس عشق، رقابت، […]

جایگاه هوش هیجانی (هوش عاطفی)+موفقیت در زندگی

به سوال‌های زیر دقت کنید و به جواب آن‌ها فکر کنید؛ زیرا پاسخ شما مشخص می‌کند که چه سطحی از هوش اجتماعی یا هوش عاطفی در روان و رفتار شما تثبیت شده است.  آیا احساساتی را که تجربه می‌کنید به‌درستی تشخیص می‌دهید؟ آیا می‌توانید این احساسات را بدون اینکه برای شما مشکلی ایجاد کنند کنترل […]

هوش هیجانی چیست؟ ۵ عامل موثر بر آن

هوش هیجانی یا هوش عاطفی که از آن با عنوان EQ نیز نام برده می‌شود، یکی از انواع هوش در افراد است. بسیاری از افراد با واژه IQ تحت عنوان بهره هوشی آشنا هستند؛ اما مفهوم هوش هیجانی یا EQ، چندان شناخته‌شده نیست و تا سالیان زیادی برای پژوهشگران و دانشمندان مولفه‌ مهمی به شمار […]

۳۶ راهکار پیشرفته برای تقویت هوش هیجانی

هوش هیجانی می‌تواند باعث بهبود عملکرد شما در کار و زندگی شخصی شود، اما همه‌چیز به خود شما بستگی دارد. مسائلی مانند اعتمادبه‌نفس، تلقین، خوش‌بینی نسبت به مهارت‌های اجتماعی و مدیریت احساسات می‌توانند به روند موفقیت در تمام جنبه‌های زندگی شما شتاب دهند. شاید فکر کنید که امروزه بیش‌ازحد به هوش هیجانی توجه می‌شود، اما […]

خلاقیت چیست؟| ۷ روش عالی+پرورش خلاقیت

خلاقیت نوعی ابتکار عمل در انجام کارها است. این کارها می‌توانند کارهای روتینی باشند که با داشتن خلاقیت ساده‌تر انجام می‌شوند یا کارهای جدیدی که برای پیشرفت موضوعی استفاده می‌شوند. حال می‌خواهد این موضوع کاری، درسی، هنری یا هر چیز دیگر باشد یا می‌تواند راه‌حلی برای حل یک مشکل باشد. به‌طورکلی می‌توان خلاقیت را یک […]

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 5    میانگین: 2.6/5]

۴۱ پاسخ به “تکنیک فوق پیشرفته تندخوانی فانتوم در ۷ گام”

 1. alireza گفت:

  مطالب مقاله آقای محمدی فوق‌العاده هستن

 2. fatemeh گفت:

  خیلیی خوب بود و جالب ک از تک تک لحظات زندگیتون استفاده کردین.

 3. ارسلان صابری گفت:

  تشکر فراوان از زحمات وایدهای شما

 4. اسفندیاری گفت:

  مطالب تون عالی بود،خدا خیرتون بده

 5. جلال گفت:

  سلام آقای سعید محمدی عزیز
  من ۲۲ سالمه
  در اینکه شما زحمت زیادی کشیدین که مطالب تندخوانی فانتوم رو جمع آوری و تدریس کنین شکی نیست
  اما اگر اجازه بدین آقای محمدی من یه انتقاد بکنم
  ابتدا باید بگم شما چهره بسیار دوست داشتنی ، نمکین و معصومی دارین که شما رو جذاب کرده
  اما حیف که شما ، این دانش تون رو این قدر دور از دسترس جوانان ایرانی قرار دادین
  باز تکرار می کنم
  در اینکه شما زحمت زیادی کشیدین که مطالب تندخوانی فانتوم رو جمع آوری و تدریس کنین شکی نیست
  اما باور کنین ۶۵۰ هزار تومان واقعا هزینه زیادیه برای عموم جوانان ، من نمی دونم شایدهم فقط برای من زیاده و برای بقیه نیست !!

  بله.. ارزش یادگیری فانتوم خیلی بالاست و به قولی میتونه طرف رو پولدار کنه، تا ده برابر این ۶۵۰ تومان دربیاره
  اما شما که می دونین هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست ، یادگیری هر مهارتی نیاز به تمرین و ممارست شخصی داره، و شما فقط یک ابزار در اختیار ما قرار میدین، همین!
  بقیه اش دست خودمونه…
  من خودم یکی از آرزویهام تندخوانیه این که واقعا بتونم کتابهایی که میخوام بخونم و در ذهنم ثبت کنم …
  اما روشهایی که اساتید گفتن یا بعضی کتابها، رفتم و انقدر گاهی تمرین ها زیاد ، خسته یا سخت می شده که رهاش کردم و اصلا با حوصله ام نمی خونده
  واقعا چه تضمینی داره دوباره من برام این تجربه تکرار نشه ؟!!

  نمی دونم شاید شما، بیشتر مخطابانتون جوونایی هستن که درآمدهای بالا دارند (و به قول بعضیا اسپورت سوار میشن !)
  اما من نظر شخصیم اینه شما ابزاری رو به ما میدین که نتیجه اون بر می گرده به خود ما و این هزینه واقعا زیاد و بالاست ، حتی باید بگم برام عجیبه!!

  به هر حال شما انسان دوست داشتنی هستین امیدوارم یه کاری کنین که دوست داشتنی تر بشین
  سلامت باشید

  • هستی گفت:

   با نظرتون موافقم

   • محبوبه گفت:

    دقیقا الان این سوال واسه منم پیش اومد. می خواستم این دوره رو تهیه کنم اما هزینه اش کمی منو مردد کرد از طرفی هم اطلاعات زیادی درباره این دوره اینجا دریافت نکردم و متاسفانه در موثر بودن دوره مردد شدم… 🙁

  • مهران گفت:

   سلام
   من از طریق سایت اقای بهرام پور با شما اشنا شدم با نظر شما دوست عزیز موافقم و این مبلغو زیاد میدونم از طرفی یقین دارم که اگر هزینه دوره ها مناسب تر باشه شما با استقبال بیشتری روبرو میشید. درامد پیوسته و افزایشی بهتر از درامد مقطعی و رو به کاهش هست ۸۰درصد درامد شما از ۲۰درصد علاقمندان تامین میشه و اون ۲۰درصد افراد زیادیشون با کاهش هزینه دوره ها موافقن.
   به نظر کاربران توجه کنید
   روزگار خوش

   • سعید محمدی گفت:

    مهران عزیز سلام
    شما از کجا میدونید درآمد ما در این ۵ سال گذشته چه شیبی داشته؟

    مخاطبین سایت ما افرادی هستند که محتوای کاربردی براشون مهم هست و نه قیمت.
    وگرنه توی اینترنت میتونید دوره تندخوانی از ۱۱ هزار تومان تا ۲۲۰ هزار تومان پیدا کنید که آرزوشون داشتن فروش یک روز مطالعه شریف هست.
    به هر حال تولید محتوای اورجینال زحمت داره و از روی بقیه دوستان کپی نکردیم که بتونیم ۵۰% تخفیف بدیم، حراج بزنیم یا…
    از نظر شما سپاسگزارم.
    موفق باشید.

 6. parisa گفت:

  سلام خدمت دوستان
  من با تندخوانی زمانی آشنا شدم که دنبال روش صحیح مطالعه بودم و نهایت اینکه با تلاش استاد محمدی این مهارت یاد گرفتیم و واقعا خوشحالم که توو کلاسهای حضوری تندخوانی فانتوم شرکت کردم

  • مریم باجلان گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف پریسای عزیز
   بسیار خوشحال هستیم که شما به خانواده بزرگ مطالعه شریف پیوستید.

   همواره پیروز باشید
   کارشناس آموزش مطالعه شریف

 7. جعفری گفت:

  ممنون بابت سایت و مطالب خوبتون
  همیشه پی گیر مطالب سایتتون هستم

 8. Daniel گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت حضار و البته آقای سعید محمدی عزیز
  من تو کلاس آنلاینتون شرکت کردم و الان ۱۷ تا ویدیو رو گرفتم و چون پشت کنکوری هستم و شرایط شرکت در کلاس حضوری رو ندارم میخوام بدونم با ۲۴ تا ویدیو چقدر میتونم در تندخوانی پیشرفت کنم و سرعتم حداکثر به چند میتونه برسه
  با تشکر

 9. Daniel گفت:

  ویه سوال دیگه که دارم اینه که من تا اَینجای زندگیم دو نوع مطالعه رو تو ذهنم داشتم و شنیدم یکی به صورت روزنامه وار و دوم به صورت دقیق حالا میخوام بدونم من با یک دفعه خوندن درسی مثل زیست شناسی با سرعت میتونم به طور کامل یاد بگیرم؟

 10. مطالعه شریف گفت:

  با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
  با ثبت نام در دوره رایگان آموزش تندخوانی فانتوم و تقویت حافظه، هر روز یک درس برای شما ایمیل خواهد شد.
  به عنوان مثال اگر امروز ثبت نام کردید، درس ۱ و ۲ به ایمیل شما ارسال می شود و فردا درس ۳ و پس فردا درس ۴ و به همین ترتیب تا درس بیست و سوم.

  با سپاس

  • Samaneh گفت:

   عالی بود

  • یوسف احمدی گفت:

   نیاز شدید به تمرکز و تند خوانی دارم . زیرا کتابها و مقالات زیادی را باید هر روز بخوانم و به خاطر بسپارم . به نظر من آموزش تند خوانی را باید در مدارس و دانشگاه ها جزء درس های اصلی قرار دهند .

  • معصومی باران گفت:

   سلام روزتون بخیر

   ممنون میشم کمکم کنید تا بتونم سرعت خوندنم رو بالا ببرم البته دوست دارم در کلاسهاتون هم شرکت کنم

 11. آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی گفت:

  باسلام و خدا قوت به شما مدیریت محترم سایت و همکاران عزیزتان

  از بابت اینکه محتوای بروز و خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.

  برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

 12. حمید گفت:

  سلام ممنون بخاطر مطلب جالبتون ، امکانش هست که تکنیک های کاربردی و ساده برای رسیدن به تندخوانی به من ارائه کنید تا سریع به تندخوانی برسم.

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   تندخوانی یک مهارت است و نیاز به تمرین دارد.

   به قول یکی از بزرگان : موفقیت میانبُر ندارد

   موفق تر باشید

 13. محترم گفت:

  در مورد سریع خوانی هم صحبت میکنید آیا تندخوانی و سریع خوانی یکی هستند و اینکه فانتوم واقعا به تندخوانی ما کمک میکند

 14. حمیده گفت:

  سلام آیا تکنیک های تندخوانی کاربردی برای افزایش درک مطلب و سرعت مطالعه درس خواندن هستند

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   بله

   موفق تر باشید

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   بله
   روش صحیح مطالعه باعث می شود بتوانیم بیشتر و بهتر بخوانیم ، درک مطالب بالاتری داشته باشیم و در حافظه خود نگه داریم

   موفق تر باشید

   • Hamid گفت:

    ‌با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بگم که خیلی سایت مزخرف و بیخودی دارین و مطالب درست دسته بندی نشده اند و توی هر مقاله کلی مطلب که لینک شدند که بسیار جذاب هم هستند وجود داره که باعث میشه ادم نتونه اون مقاله رو کامل بخونه و اگر دنبال مطلبی باشه باید در این سایت خوشه ای شما تو هر مقاله باید دنبالش بگرده. خسته نباشید که انقدر سایت مزخرفی رو طراحی کردین ولی مطالب خوب و مفید و کارامدی دارین

    • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

     دوست خوب مطالعه شریف سلام
     سایت در حال به روز رسانی است و در اولین فرصت تمام این دسته بندی مرتب خواهند شد.
     از ارائه نظر و کامنت شما بینهایت سپاسگزاریم و خوشحال تر خواهیم شد که نظرات سازنده ی بیشتری برای ما ارسال فرمایید.
     موفق تر باشید

 15. نسرین گفت:

  سلام آیا تکنیک های تندخوانی برای افزایش هوش یا تقویت حافظه مفید هستش؟؟

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف
   تقویت حافظه یک سرفصل از مهارت تندخوانی است

   موفق تر باشید

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   بخشی از تکنیک های مطالعه ، مایند مپ و تقویت حافظه است

   موفق تر باشید

 16. پریسا گفت:

  سلام لطفا در مورد تست تندخوانی و روش اندازه گیری سرعت تندخوانی یا مطالعه هم راهنمایی بفرمایید.

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   لطفا شماره تماس خود را اعلام بفرمایید تا پشتیبان با شما تماس بگیرد

   موفق تر باشید

 17. محمد گفت:

  تندخوانی کمک به افزایش یادگیری میکنه ؟؟

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   با یادگیری نحوه صحیح مطالعه هم می توانید سریعتر بخوانید ، و هم می توانید میزان یادگیری خود را بالاتر ببرید و مطالب را بیشتر و بهتر به حافظه خود بسپارید.
   موفق تر باشید

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   روش صحیح مطالعه به تندخوانی و افزایش یادگیری کمک می کند
   موفق تر باشید

 18. هاشمی گفت:

  یادگیری تندخوانی یا همون سریع خوانی کمکی به افزایش تمرکز میکنه ؟؟ من وقتی که درس میخونم خیلی زود تمرکزم کم میشه

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   روش صحیح مطالعه است که باعث افزایش تمرکز می شود و نه صرفا تندخوانی
   در روش صحیح مطالعه می آموزیم چگونه سری تر بخوانیم و بتوانیم در حافظه خود نگه داریم
   لازم به توضیح نیست که یکی از موارد رسیدن به این مهم ، افزایش تمرکز است.

   موفق تر باشید

 19. علی گفت:

  سلام
  بسیار عالی بود ممنونم از شما