تکنیک فوق پیشرفته تندخوانی فانتوم در ۷ گام

با تندخوانی پدال گاز را فشار بده!

۱- از زمانی که در دوران راهنمایی تحصیل می‌کردم علاقه زیادی به فوتبال داشتم و همواره یکی از بهترین تفریح‌های من بازی فوتبال بود. مسابقاتی برگزار شد که من عضو تیم فوتبال مدرسه شدم و با تیم مدرسه قهرمان منطقه یازده شدیم و بعد من و دو نفر از بازیکن‌های تیم مدرسه برای بازی در تیم منتخب استان انتخاب شدیم. طبق برنامه باید هر روز ساعت ۲ ظهر تا ۷ عصر در تمرین تیم فوتبال راه‌آهن حاضر می‌شدیم و بعد از تمرین پیاده به خانه برمی‌گشتم و واقعا برای درس خواندن انرژی نداشتم.

در تیم فوتبال بسیار مورد توجه قرار گرفته بودم؛ مسابقات به نفع تیم ما جلو می‌رفت و واقعا همه‌چیز عالی پیش می‌رفت ما تا یک قدمی قهرمانی پیش‌ رفته بودیم تا این‌که به دلیل افت نمراتم پدرم اجازه شرکت در ادامه مسابقات را نداد و یکی از بزرگ‌ترین حسرت های زندگی‌ام اتفاق افتاد.

از آن به بعد همواره ذهنم مشغول یافتن راهی بود که درس خواندن مانع بزرگ‌ترین آرزوی دوران کودکیم نشود.

۲- هجده سال پیش به طور اتفاقی یک آگهی در زمینه تندخوانی دیدم و با شور و شوق فراوان در دوره مکاتبه‌ای شرکت کردم و پس از دریافت اولین بسته تمریناتم را شروع کردم و اولین پایه‌های تندخوانی در ذهنم شکل گرفت و از دو برابر شدن سرعت خواندنم آن قدر خوشحال بودم که تصمیم گرفتم با پس‌انداز بخشی از پول‌ توجیبی‌ام در کلاس‌های حضوری شرکت کنم که بعد از سه سال این اتفاق افتاد و در ده سال اخیر تمام کتاب‌هایی که به فارسی ترجمه یا تالیف شدن را مطالعه نموده‌ام و بعد از شرکت در کلاس دیوید توماس (مرد حافظه جهان) جرقه تدوین کارگاه تندخوانی فانتوم در ذهنم شعله‌ور شد.

۳- در رشته مهندسی شیمی مشغول به تحصیل بودم، کتاب می‌خواندم، کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی کرده بودم، دوره‌های متنوعی شرکت می‌کردم و تمام مطالب تخصصی را به‌صورت نقشه ذهنی در می‌آوردم تا بتوانم در حافظه خود نگه‌دارم ولی با توجه به پیشرفت کسب‌وکارمان دیگر فرصتی برای تفریح، ورزش، میهمانی و بودن با دوستانم نداشتم و لذت‌های زندگی‌ام کم شده بود و احساس رضایت نداشتم تا این‌که تصمیم گرفتم یک جهش در زندگی‌ام ایجاد کنم.

 

روی فعالیت‌های پر اهمیتی که نتایج مهمی ایجاد می‌کردند متمرکز شدم و سعی کردم با الگوبرداری از تمرینات سرعت در تمرینات تیم ملی شنا و فانتوم زمان پختم را در زمان کمتر به پایان برسانم تا بتوانم لذت بیشتری از زندگی ببرم.

۴- یکی از اهدافی که دارم ایجاد یک تحول در سیستم آموزش افرادی است که نیاز به‌روز نگه‌داشتن اطلاعات خود را در یافته‌اند و می‌خواهند به‌سرعت، خود و کسب‌وکارشان را رشد دهند. در این پنج سال اخیر که تندخوانی فانتوم را به بیش از ۱۰۰۰۰ نفر و ده‌ها شرکت بزرگ دولتی و خصوصی آموزش داده‌ام همواره این جمله را شنیده‌ام که دانشجویان می‌گویند فانتوم به‌اندازه چهار سال تحصیل در دانشگاه برا‌ی‌شان ارزشمند بوده است و راه میانبر موفقیت در تحصیل و کار را نشان داده است. از این‌ رو تصمیم گرفتم مطالب را به دو بخش تقسیم نمایم؛ در شماره‌های اول هر ماه مجله در مورد مغز فانتوم و در شماره‌های دوم هر ماه در مورد تندخوانی فانتوم مطلب بنویسم.

کارگاه تندخوانی فانتوم

ما زمان کافی برای مطالعه با روش سنتی را نداریم. خبر خوش آن که برای درک محتوای یک متن لازم نیست تمام واژگان را بخوانیم.

شما پدیده هوا ییانید با تمرکز بر روی واژه‌های کلیدی، اطلاعات را به همان ترتیبی که بامطالعه تمام واژه‌ها به‌دست می‌آیند درک و ذخیره نمایید. می‌توان گفت تندخوانی فانتوم، روش فهم و حفظ برق‌آسای مطالب است.

با استناد به آمار رسمی و تعیین سطح بیش از ده هزار نفر در گروه تخصصی مطالعه شریف که مستقیم توسط خودم صورت گرفته، میانگین سرعت در کشورمان ۱۵۰ کلمه در دقیقه است که نسبت کشورهای دیگر در سطح مناسبی نیست و تقریبا یا ۹۸% افراد مهارت فن مطالعه را ندارند.

به‌عنوان اولین گام، از یک نشانگر برای مطالعه استفاده کنید. اگرچه در آغاز کار این روش غیرعادی به نظر می‌رسد اما می‌تواند حرکت چشمان شما را در امتداد یک خط هدایت کند.

 

با این کار پدیده هوا ییانید بدون وجود عوامل مزاحم، آهنگ پیوسته‌ای داشته باشید. سعی کنید متن را بدون مکث بخوانید، هر جمله را تنها یک‌بار بخوانید و فقط نکات اصلی را کشف و به خاطر بسپارید.

اگر توجه خود را به متن معطوف کنید لازم نیست به‌ عقب بازگردید. کلمات کم اهمیت نباید وقت شما را هدر دهند.

آیا با قانون ۲۰-۸۰ آشنا هستید؟

 

قانون 80 20 و تندخوانی

در سال ۱۹۰۶ یک اقتصاددان ایتالیایی به نام پارتو و در حین تحقیق راجع به توزیع ثروت در ایتالیا، متوجه شد که ۸۰% ثروت کشورش در دست ۲۰% افراد جامعه است.

او ۲۰% با نفوذ و ثروتمند را اقلیت مهم نامید. بقیه ۸۰% جمعیت جامعه را اکثریت کم اهمیت نامید. بسیاری از محققین این نتیجه را در حوزه کاری خود مورد بررسی قرار دادند و به نتایج مشابه رسیدند.

در سال ۱۹۴۰ پیشتاز مدیریت کیفیت، این اصل را به پارتو نسبت داد و قانون ۲۰-۸۰ نامید.

قانون مذکور یکی از مفیدترین مفاهیم موجود در زمینه مدیریت و زندگی است:

 • ۸۰% سود شما مربوط به ۲۰% از محصولات یا خدمات شماست.
 • ۸۰% بیماران دچار ۲۰% بیماری‌ها می‌شوند.
 • ۸۰% تصادفات مربوط به ۲۰% تخلفات رانندگی است.
 • ۸۰% موفقیت شما مربوط به ۲۰% فعالیت شماست.

شما اغلب افرادی را می‌بینید که در تمام مدت کار می‌کنند اما ظاهرا کار زیادی انجام نمی‌دهند زیرا انجام یک یا دو کار اصلی را به بعد موکول می‌کنند.

با بررسی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که کلمات هر متنی نیز این گونه‌اند که به دو دسته ۸۰% کم اهمیت و۲۰% پر اهمیت تقسیم می شوند. اگر بتوانید کلمات پراهمیت را درست تشخیص دهید و منظور نویسنده را بهتر درک خواهید کرد.

به عنوان یک کار عملی تا سی روز آینده که همین مطلب را ادامه خواهیم داد تلاش کنید هر متنی را که خواندید کلمات کلیدی آن را تشخیص دهید و بتوانید در کوتاه‌ترین حالت منظور نویسنده را با ادبیات خود بیان کنید.

۵- برایان تریسی (نویسنده کتاب قورباغه را قورت بده) پیشنهاد می‌دهد برای این‌که به سطح بالایی از درآمد برسید و لذت ببرید همواره باید در حال آموزش باشید. پس همین الان سوت آغاز بازی را به صدا در بیارید و برای موارد بالا اولین گام را بردارید. در شماره آینده منتظر تمرینات فانتوم باشید.

برایان تریسی و صحبت هایش در مورد تندخوانی

روش‌های تندخوانی و تقویت حافظه

تندخوانی یا سریع خوانی بخصوص تندخوانی فانتوم با کمک نقشه ذهنی کمک شایانی به افزایش اطلاعات شما می‌کند؛ چرا که با تندخوانی شما می‌توانید مطالعه بیشتری داشته باشید و اطلاعات خود را در هر زمینه‌ای افزایش دهید. بنابراین با تقویت حافظه نیز همراه می‌باشد.

در مقاله ۱۳ روش تقویت حافظه به بررسی روش‌های تقویت حافظه پرداختیم و گفتیم که حافظه را به دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌کنند. همه مطالب ابتدا وارد حافظه کوتاه‌مدت می‌شوند و در صورت تمرین و ممارست به حافظه بلندمدت منتقل می‌گردند. راه‌های تقویت حافظه بلند‌مدت بسیار متنوع هستند.

 

تقویت حافظه با 5 راهکار ساده و مهم

افراد زیادی به دنبال راه‌هایی برای تقویت حافظه و استفاده بیشتر از ظرفیت مغز خود هستند. با تقویت حافظه می‌توانید مطالب را بهتر به خاطر بسپارید؛ به همین دلیل دانش‌آموزان و دانشجویان یکی از مخاطبان همیشگی برای یادگیری راه‌های تقویت حافظه هستند. در این مطلب چند روش ساده برای تقویت حافظه را بررسی می‌کنیم.  ۱- […]

قرص تقویت حافظه برای درس خواندن

موقع امتحانات که می‌شد همیشه دعا می‌کردیم خدایا کاش همه این درس‌ها یک قرص تقویت حافظه بود که می‌خوردیم و همه چیز وارد ذهن‌مان می‌شد اما در واقعیت چنین چیزی نیست. همه ما می‌دانیم برای اینکه به موفقیت برسیم باید تلاش کنیم و گاهی از خواب و خوراک‌مان هم بزنیم. امروزه انسان‌ها کم صبر شده‌اند […]

راه‌های تقویت حافظه و هوش

در دنیایی که زندگی می‌کنیم همه چیز به سرعت در حال تغییر و تحول است و به نظر می‌آید همه چیز در حال تکامل یافتن و بهتر شدن پیش می‌رود؛ پس بشر هم باید خودش را در مسیر تکامل سوق دهد و هوشمندتر از همیشه عمل نماید. همه انسان‌ها در این دهکده جهانی کم‌کم شبیه […]

آیا کنجد برای تقویت حافظه مفید است؟

دانه‌های کوچکی که خستگی فکری را کاهش می‌دهند، انرژی‌زا بوده و به تقویت حافظه کمک می‌کنند دانه‌های کنجد هستند. این دانه‌های معجزه‌آسا حاوی مواد معدنی مختلفی از جمله کلسیم، منیزیم، مس، آهن، کروم و روی و نیز مواد پروتئینی و حدود ۵۰ % روغن است و روغن آن جز اسیدهای چرب غیراشباع و مفید برای […]

با خوراکی‌های تقویت کننده حافظه بیشتر آشنا شوید

برای تقویت حافظه چه بخوریم و چه نخوریم؟ این که فکر کنیم انسان امروزه باهوش‌تر از انسان قدیم است کمی ناعادلانه است. با دسترسی گسترده‌ای که ما به اطلاعات داریم و با پیشرفت تکنولوژی می‌توان ثابت کرد انسان‌ها به‌مرور فقط کمی باهوش‌تر شده‌اند و معلومات بسیار بالاتری دارند. ما هر روزه در معرض حجم وسیعی […]

ظرفیت مغز انسان چقدر است؟

مطالبی که مردم عادی در مورد ظرفیت مغز انسان می‌گویند هیچ‌کدام پایه و اساس علمی ندارند. بیشتر این گفته‌ها در مورد ظرفیت مغز انسان را از همسایه، دوست یا همکارانشان شنیده‌اند و بدون اینکه در مورد پایه و اساس آن تحقیقی کرده باشند برای دیگران نیز تعریف می کنند. آیا انسان واقعا فقط از ۱۰ […]

به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد: 9   میانگین:  2.7/5]

41 پاسخ به “تکنیک فوق پیشرفته تندخوانی فانتوم در ۷ گام”

 1. alireza گفت:

  مطالب مقاله آقای محمدی فوق‌العاده هستن

 2. fatemeh گفت:

  خیلیی خوب بود و جالب ک از تک تک لحظات زندگیتون استفاده کردین.

 3. ارسلان صابری گفت:

  تشکر فراوان از زحمات وایدهای شما

 4. اسفندیاری گفت:

  مطالب تون عالی بود،خدا خیرتون بده

 5. جلال گفت:

  سلام آقای سعید محمدی عزیز
  من 22 سالمه
  در اینکه شما زحمت زیادی کشیدین که مطالب تندخوانی فانتوم رو جمع آوری و تدریس کنین شکی نیست
  اما اگر اجازه بدین آقای محمدی من یه انتقاد بکنم
  ابتدا باید بگم شما چهره بسیار دوست داشتنی ، نمکین و معصومی دارین که شما رو جذاب کرده
  اما حیف که شما ، این دانش تون رو این قدر دور از دسترس جوانان ایرانی قرار دادین
  باز تکرار می کنم
  در اینکه شما زحمت زیادی کشیدین که مطالب تندخوانی فانتوم رو جمع آوری و تدریس کنین شکی نیست
  اما باور کنین 650 هزار تومان واقعا هزینه زیادیه برای عموم جوانان ، من نمی دونم شایدهم فقط برای من زیاده و برای بقیه نیست !!

  بله.. ارزش یادگیری فانتوم خیلی بالاست و به قولی میتونه طرف رو پولدار کنه، تا ده برابر این 650 تومان دربیاره
  اما شما که می دونین هیچ چیز 100 درصدی نیست ، یادگیری هر مهارتی نیاز به تمرین و ممارست شخصی داره، و شما فقط یک ابزار در اختیار ما قرار میدین، همین!
  بقیه اش دست خودمونه…
  من خودم یکی از آرزویهام تندخوانیه این که واقعا بتونم کتابهایی که میخوام بخونم و در ذهنم ثبت کنم …
  اما روشهایی که اساتید گفتن یا بعضی کتابها، رفتم و انقدر گاهی تمرین ها زیاد ، خسته یا سخت می شده که رهاش کردم و اصلا با حوصله ام نمی خونده
  واقعا چه تضمینی داره دوباره من برام این تجربه تکرار نشه ؟!!

  نمی دونم شاید شما، بیشتر مخطابانتون جوونایی هستن که درآمدهای بالا دارند (و به قول بعضیا اسپورت سوار میشن !)
  اما من نظر شخصیم اینه شما ابزاری رو به ما میدین که نتیجه اون بر می گرده به خود ما و این هزینه واقعا زیاد و بالاست ، حتی باید بگم برام عجیبه!!

  به هر حال شما انسان دوست داشتنی هستین امیدوارم یه کاری کنین که دوست داشتنی تر بشین
  سلامت باشید

  • هستی گفت:

   با نظرتون موافقم

   • محبوبه گفت:

    دقیقا الان این سوال واسه منم پیش اومد. می خواستم این دوره رو تهیه کنم اما هزینه اش کمی منو مردد کرد از طرفی هم اطلاعات زیادی درباره این دوره اینجا دریافت نکردم و متاسفانه در موثر بودن دوره مردد شدم… 🙁

  • مهران گفت:

   سلام
   من از طریق سایت اقای بهرام پور با شما اشنا شدم با نظر شما دوست عزیز موافقم و این مبلغو زیاد میدونم از طرفی یقین دارم که اگر هزینه دوره ها مناسب تر باشه شما با استقبال بیشتری روبرو میشید. درامد پیوسته و افزایشی بهتر از درامد مقطعی و رو به کاهش هست 80درصد درامد شما از 20درصد علاقمندان تامین میشه و اون 20درصد افراد زیادیشون با کاهش هزینه دوره ها موافقن.
   به نظر کاربران توجه کنید
   روزگار خوش

   • سعید محمدی گفت:

    مهران عزیز سلام
    شما از کجا میدونید درآمد ما در این 5 سال گذشته چه شیبی داشته؟

    مخاطبین سایت ما افرادی هستند که محتوای کاربردی براشون مهم هست و نه قیمت.
    وگرنه توی اینترنت میتونید دوره تندخوانی از 11 هزار تومان تا 220 هزار تومان پیدا کنید که آرزوشون داشتن فروش یک روز مطالعه شریف هست.
    به هر حال تولید محتوای اورجینال زحمت داره و از روی بقیه دوستان کپی نکردیم که بتونیم 50% تخفیف بدیم، حراج بزنیم یا…
    از نظر شما سپاسگزارم.
    موفق باشید.

 6. parisa گفت:

  سلام خدمت دوستان
  من با تندخوانی زمانی آشنا شدم که دنبال روش صحیح مطالعه بودم و نهایت اینکه با تلاش استاد محمدی این مهارت یاد گرفتیم و واقعا خوشحالم که توو کلاسهای حضوری تندخوانی فانتوم شرکت کردم

  • مریم باجلان گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف پریسای عزیز
   بسیار خوشحال هستیم که شما به خانواده بزرگ مطالعه شریف پیوستید.

   همواره پیروز باشید
   کارشناس آموزش مطالعه شریف

 7. جعفری گفت:

  ممنون بابت سایت و مطالب خوبتون
  همیشه پی گیر مطالب سایتتون هستم

 8. Daniel گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت حضار و البته آقای سعید محمدی عزیز
  من تو کلاس آنلاینتون شرکت کردم و الان ۱۷ تا ویدیو رو گرفتم و چون پشت کنکوری هستم و شرایط شرکت در کلاس حضوری رو ندارم میخوام بدونم با ۲۴ تا ویدیو چقدر میتونم در تندخوانی پیشرفت کنم و سرعتم حداکثر به چند میتونه برسه
  با تشکر

 9. Daniel گفت:

  ویه سوال دیگه که دارم اینه که من تا اَینجای زندگیم دو نوع مطالعه رو تو ذهنم داشتم و شنیدم یکی به صورت روزنامه وار و دوم به صورت دقیق حالا میخوام بدونم من با یک دفعه خوندن درسی مثل زیست شناسی با سرعت میتونم به طور کامل یاد بگیرم؟

 10. مطالعه شریف گفت:

  با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
  با ثبت نام در دوره رایگان آموزش تندخوانی فانتوم و تقویت حافظه، هر روز یک درس برای شما ایمیل خواهد شد.
  به عنوان مثال اگر امروز ثبت نام کردید، درس ۱ و ۲ به ایمیل شما ارسال می شود و فردا درس ۳ و پس فردا درس ۴ و به همین ترتیب تا درس بیست و سوم.

  با سپاس

  • Samaneh گفت:

   عالی بود

  • یوسف احمدی گفت:

   نیاز شدید به تمرکز و تند خوانی دارم . زیرا کتابها و مقالات زیادی را باید هر روز بخوانم و به خاطر بسپارم . به نظر من آموزش تند خوانی را باید در مدارس و دانشگاه ها جزء درس های اصلی قرار دهند .

  • معصومی باران گفت:

   سلام روزتون بخیر

   ممنون میشم کمکم کنید تا بتونم سرعت خوندنم رو بالا ببرم البته دوست دارم در کلاسهاتون هم شرکت کنم

 11. Fateme گفت:

  عالیه

 12. آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی گفت:

  باسلام و خدا قوت به شما مدیریت محترم سایت و همکاران عزیزتان

  از بابت اینکه محتوای بروز و خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.

  برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

 13. حمید گفت:

  سلام ممنون بخاطر مطلب جالبتون ، امکانش هست که تکنیک های کاربردی و ساده برای رسیدن به تندخوانی به من ارائه کنید تا سریع به تندخوانی برسم.

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   تندخوانی یک مهارت است و نیاز به تمرین دارد.

   به قول یکی از بزرگان : موفقیت میانبُر ندارد

   موفق تر باشید

 14. محترم گفت:

  در مورد سریع خوانی هم صحبت میکنید آیا تندخوانی و سریع خوانی یکی هستند و اینکه فانتوم واقعا به تندخوانی ما کمک میکند

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   بله

   موفق تر باشید

 15. حمیده گفت:

  سلام آیا تکنیک های تندخوانی کاربردی برای افزایش درک مطلب و سرعت مطالعه درس خواندن هستند

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   بله

   موفق تر باشید

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   بله
   روش صحیح مطالعه باعث می شود بتوانیم بیشتر و بهتر بخوانیم ، درک مطالب بالاتری داشته باشیم و در حافظه خود نگه داریم

   موفق تر باشید

   • Hamid گفت:

    ‌با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بگم که خیلی سایت مزخرف و بیخودی دارین و مطالب درست دسته بندی نشده اند و توی هر مقاله کلی مطلب که لینک شدند که بسیار جذاب هم هستند وجود داره که باعث میشه ادم نتونه اون مقاله رو کامل بخونه و اگر دنبال مطلبی باشه باید در این سایت خوشه ای شما تو هر مقاله باید دنبالش بگرده. خسته نباشید که انقدر سایت مزخرفی رو طراحی کردین ولی مطالب خوب و مفید و کارامدی دارین

    • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

     دوست خوب مطالعه شریف سلام
     سایت در حال به روز رسانی است و در اولین فرصت تمام این دسته بندی مرتب خواهند شد.
     از ارائه نظر و کامنت شما بینهایت سپاسگزاریم و خوشحال تر خواهیم شد که نظرات سازنده ی بیشتری برای ما ارسال فرمایید.
     موفق تر باشید

 16. نسرین گفت:

  سلام آیا تکنیک های تندخوانی برای افزایش هوش یا تقویت حافظه مفید هستش؟؟

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف
   تقویت حافظه یک سرفصل از مهارت تندخوانی است

   موفق تر باشید

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   بخشی از تکنیک های مطالعه ، مایند مپ و تقویت حافظه است

   موفق تر باشید

 17. پریسا گفت:

  سلام لطفا در مورد تست تندخوانی و روش اندازه گیری سرعت تندخوانی یا مطالعه هم راهنمایی بفرمایید.

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   لطفا شماره تماس خود را اعلام بفرمایید تا پشتیبان با شما تماس بگیرد

   موفق تر باشید

 18. محمد گفت:

  تندخوانی کمک به افزایش یادگیری میکنه ؟؟

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   با یادگیری نحوه صحیح مطالعه هم می توانید سریعتر بخوانید ، و هم می توانید میزان یادگیری خود را بالاتر ببرید و مطالب را بیشتر و بهتر به حافظه خود بسپارید.
   موفق تر باشید

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام
   روش صحیح مطالعه به تندخوانی و افزایش یادگیری کمک می کند
   موفق تر باشید

 19. هاشمی گفت:

  یادگیری تندخوانی یا همون سریع خوانی کمکی به افزایش تمرکز میکنه ؟؟ من وقتی که درس میخونم خیلی زود تمرکزم کم میشه

  • تیم پشتیبان و کوچینگ مطالعه شریف گفت:

   دوست خوب مطالعه شریف سلام

   روش صحیح مطالعه است که باعث افزایش تمرکز می شود و نه صرفا تندخوانی
   در روش صحیح مطالعه می آموزیم چگونه سری تر بخوانیم و بتوانیم در حافظه خود نگه داریم
   لازم به توضیح نیست که یکی از موارد رسیدن به این مهم ، افزایش تمرکز است.

   موفق تر باشید

 20. علی گفت:

  سلام
  بسیار عالی بود ممنونم از شما